Skocz do zawartości

transport CD


tommy14

Recommended Posts

Witam,
od niedawna posiadam wzmacniacz Accuphase 213. Gra pięknie. Teraz czas na CD. Oczywiście chcę Accuphase 500 (teraz to najtańszy model) ale trochę to potrwa. Dokupiłem DAC 10 Accuphase montowany do wzmacniacza. Teraz DVD/SACD Marantza 6600 służy tylko jako transport. Różnica kolosalna w jakości dźwięku przy wykorzystaniu zewnętrznego DAC. DVD za jakiś czas pójdzie do salonu i muszę kupić jakiś napęd. Chcę kupić CD z solidnym napędem do 2000 tys. (oczywiście taki jaki w tej cenie możliwy). Dodatkowo fajnie jakby jakoś to wyglądało.
Myślałem o CD Denona 1500, Marantza 6002 lub Pioneera PD-D6. Oczywiście musi mieć cyfrowe wyjście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy rozumię,że wzmaka masz ,DAC-a zewnętrznego masz a teraz potrzebujesz transport CD
a w tej roli chcesz "obsadzić" "normalnego" CD-ka ?
Nie lepiej kupić sam transport np. Audio Note Zero ,używany TEAC lub Audionet ?
Albo inne rozwiązanie pozostając w kręgu Accuphase ,używane DP-57 bo bez urazy DP-500
to "za wysokie progi" dla E-213.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje że 500 to za wysoko jak do tej 213. Ale to w tej chwili najtańszy model a szukam cały czas na allegro ale nie ma używki. Ten DAC Accuphase w formie karty do wzmacniacza gra ładnie i myślę że jako DAC do tego wzmacniacza jest na dobrym poziomie. Tak więc trzeba tylko dobry CD tylko na napęd lub sam transport bo reszta zbędna. Tak więc dziękuje za propozycje i szukam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy kiedyś bardzo intensywnie "przerabiałem ten temat" , myślałem ,że dobry DAC załatwi wszystko
a tu okazało się ,że transport też "ważny" .
Miałem kilka przetworników ,miałem i wypróbowałem kilka transportów a nawet GDL-a /Genesis Digital
Lens / tzw. "killer jitter" ,czegoś się nauczyłem ,czegoś się dowiedziałem.
Moje zdanie na ten temat jest takie : nie ma to jak dobrze skonstruowana integra CD- najtaniej i najlepiej. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Yamahy CD S-2000 może się komuś nie spodoba takie porównanie ale sygnatura brzmieniowa jak w Krell-u CD-280 ,300 miałem kiedyś to wiem, ale niestety jest srebrna a nie złota.
Jesienią Luxman "wypuszcza" nowa serię CD-ków w przystępnych cenach z tego co wiem występują w wersji
srebrnej jak i złotej .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...