Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze] Wzmacniacz/amplituner do kolumn BOSE 901


mrus

Recommended Posts

Witajcie.
Całe życie byłem zwolennikiem kolumn o dobrych parametrach skonstruowanych w klasycznej technologii i udało mi się skompletować taki zestaw do kina domowego.
Gra bardzo dobrze. Ostatnio jednak wstąpiłem do Bose i po przesłuchaniu całego asortymentu i stwierdzeniu, że wcale nie jest tak super, a te automatyczne equalizery tylko psują dźwięk, szanowny Pan sprzedawca ratując resztki godności swojej firmy zaprezentował kolumny 901 direct/reflecting...
Znakomity dźwięk, niesamowicie przestrzenny, świetne odwzorowanie basów. Po prostu poezja...
Były one podłączone do wzmacniacza stereo Onkyo za kilkanaście tysięcy, więc domyślam się, że to też miało wpływ na ich brzmienie.
W każdym razie nie mam już wątpliwości, że koniec z zabawą w 5.1, jakiekolwiek by ono nie było, a czas na dobry zestaw stereo.
Jestem właściwie w 100% zdecydowany na te kolumny. Tym bardziej, że można je sprowadzić z zagranicy za 4500zł...
Nie mam jednak doświadczenia w doborze wzmacniacza. Do swojego zestawu używam teraz amplitunera, który ma wbudowany airplay, obsługę flaców z sieci i naprawdę lubię te rozwiązania. Genialna byłaby możliwość podłączenia do zestawu stereo jakiegoś blu raya przez hdmi i zachowanie tych funkcji sieciowych.
Czy myślicie ze amplituner kina domowego w trybie stereo mógłby się nadać do takich głośników?
Wiele osób mówiło mi, że nie za bardzo. I skoro tak, to czy możecie polecić amplituner stereo o wystarczającej mocy, posiadający zarówno funkcje sieciowe jak i możliwość podłączenia źródła obrazu w HD?
A może wystarczy wzmacniacz stereo i dołączany do niego odtwarzacz sieciowy?
Czekam na odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...