Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odsłuchiwanie na Youtube nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem. Bo w dużej mierze słyszysz także niedoskonałości kiepskich mikrofoników rejestrujących dźwięk. Mogą być i są duże przekłamania. Możesz także "utrącić" dobrze grające kolumny, bo ktoś zarejestruje dźwięk telefonem z badziewnie działającym mikrofonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nie możesz ślepo polegać na testach z ty.

Mam jeszcze dla Ciebie dwie propozycje. Pierwsza (tylko tutaj trzeba by było negocjować cenę ze sprzedającym, bo uważam, że jest za wysoka) :
http://allegro.pl/kolumny-infinity-referen...3958490365.html
[INFINITY REFERENCE 10]

Druga (tutaj cena super w porównaniu do kolumn, jedynie widoczne ryski na skrzyniach. Całkiem możliwe, że lampa błyskowa spotęgowała ich widoczność, a w rzeczywistości nie jest tak źle) :
http://allegro.pl/klasyczne-kolumny-infini...3989309289.html
[Infinity RS 2001]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zresztą większość kolumn z linków wcale nie jest gorsza od M2 a niektóre znacznie lepsze w pewnych aspektach.


Moim subiektywnym zdaniem, "przeciętnemu słuchaczowi" który za bardzo nie wie czego się spodziewać, bardziej może spodobać się dźwięk np. wspomnianych i w dobrej cenie infinity, czy quadrali z postów wcześniej. Było mi dane posłuchać tannoy m1 i brakowało mi góry, nie basu, bo zdaje sobie sprawę że to nieduże monitory, według mnie górne pasmo pomaga też w tworzeniu "efektu szerszego stereo".
Druga sprawa to (może włożę kij w mrowisko, ale jestem racjonalistą) jest ich bardzo duża podaż, mam wrażenie że ludzie chcą poznać legendarną markę, jednak z najtańszym modelem jest to dla większości (zaznaczam, nie dla wszystkich) , pewien zawód.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, masz dużo racji. I właśnie dlatego będę chciał zapytać MAreve o jego gust brzmieniowy. Bo w sumie większość tych kolumn jest na swój sposób dobra, ale każde inaczej grają. Niektóre wręcz diametralnie odmiennie. I bądź tu mądry co poradzić człowiekowi?
Wiadomo, najlepsze byłyby jakieś doświadczenia, trochę osłuchania albo po prostu odsłuch na swoim sprzęcie.
Mój kolega ma M1 ze wzmacniaczem Rotel RA 931AX. Efekt stereo jest super a wysokie choć delikatne są w zadowalającej ilości.
To jedne z tych kolumn, które grają tym lepiej im lepszy wzmacniacz je napędza.

MAreve
a nikt ze sprzedających nie mieszka na tyle blisko Ciebie abyś mógł pojechać do niego ze swoim zestawem i posłuchać jak to wszystko zagra i czy Ci się spodoba? To byłoby najlepsze. Chyba, że wiesz jakie brzmienie wolisz (jaśniejsze, ostrzejsze, twardsze, może wyeksponowane skraje pasma, czy łagodniejsze, miększe z soczystą średnicą).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie budżet można by podzielić tak, że:
Na kolumny 50-60%
Na wzmacniacz 30-40%
Na CD co zostanie, nie mniej niż 10-15%
I tu pytanie jaką taktykę obieramy:
Szukasz kolumn w pobliżu swojego miejsca zamieszkania?
Wybierasz z linków i przedstawiasz te, które Ci się najbardziej podobają a my doradzamy najlepsze plus charakteryzujemy z grubsza
rodzaj brzmienia i próbujemy dobrać do tego resztę, by miało ręce i nogi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...