Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Wszystko działa!
Rewelacja.... nie chciałbym jeszcze opisywać dźwięku , ale jak najbardziej mi on odpowiada .
Jest niesamowicie czysty, każdą sekundę tego dźwięku mógłbym opisać, piosenki nabrały energii i w dodatku nowego brzemienia którego dotychczas nie słyszałem.
Niskie tony są idealnie skomponowane , nie jest to dudnienie(jak w większości tego co słyszałem) , po prostu są takie jak być powinny.

Potrzebuje troszkę czasu żeby odsłuchać troszkę kawałków , choć nie mam tych które znam najbardziej (jutro czekają mnie zakupy) icon_smile.gif .

Nic tylko się cieszyć tak czystym dźwiękiem

Czeka mnie cała noc słuchania, ah no nie mogę się nacieszyć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się razem z Tobą. Oczywiście osłuchaj się dobrze z tym wszystkim. Ponadto system musi się jeszcze dobrze rozgrzać, ułożyć.
Później będziesz mógł także pokombinować z odsunięciem kolumn od ścian i kątem skręcenia kolumn w osi pionowej do środka.
Po prostu by zobaczyć jak to gra, bo sam się przekonasz, że te rzeczy także wpływają na dźwięk. A kolumny dobrze jest ustawiać z metrówką, by były równo od ścian. Dobre stereo lubi symetrię. Tak samo symetryczne powinno być otoczenie kolumn.
Co do podłogi, to może jak będziesz miał trochę gotówki zamów u kamieniarza dwie płyty marmurowe, czy granitowe na których staną standy. Bo one powinny stać stabilnie, to również ważne dla stereofonii.

A tak w ogóle to chyba jeden z najdłuższych wątków nie na tematy ogólne na tym forum icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu icon_smile.gif
Myślę, że po ok. 2 tygodniach grania kefa przerzucę się na Tannoye.
Później niestety jedne będę musiał sprzedać , zakładam , że będą to Tannoye , ale nie chce ich z góry przekreślać.

Jedna rzecz jeszcze mnie zastanawia , jak grają kolumny za ok tysiąc złotych icon_biggrin.gif

Co do tematu to rzeczywiście zrobił się obszerny i myślę, że to nie jego koniec icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie sądzę, że to koniec. Wydaje mi się, że to dopiero początek icon_biggrin.gif
Jak zagrają kolumny za 1000zł? To zależy. Cena nie gra. Ale wiem, chodzi Ci o najlepsze używane w tym budżecie. Tu powinna być poprawa, ale dużo zależy od Twojego gustu.

Które kolumny teraz zostaną to rzeczywiście nie zakładaj. Być może te mniej efektowne w dłuższym odsłuchu lepiej się obronią.
A prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że najlepsze byłoby połączenie pewnych cech jednych i drugich kolumn. Wybierzesz ciekawszy jak dla Ciebie kompromis.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kefy pasują mi do wystroju pokoju , m1 troszkę słabiej się prezentują i aż tak mi nie pasują , choć jeśli będą lepsze to będę musiał je jakoś skomponować z moim wystrojem .
Szkoda będzie mi sprzedać m1, kolumny właściciel kupił za komuny , mają naprawdę wiele lat a ich stan jest idealny .
Najchętniej schowałbym je za szybę i nie sprzedawał icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze formaty muzyczne bez straty jakości to FLAC i APE. Bardzo dużo muzyki można w sieci znaleźć, które są w tych formatach. Nie wiem natomiast jak je nagrać na płytę aby straty jakości były jak najmniejsze. Stawiam, że są albo odpowiednie narzędzia, które takie formaty nagrywają, albo należy przed nagraniem skonwertować je do WAVE
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taką opcję:
Burrrn

Co ciekawe pozwala teoretycznie nagrywać na płytę pliki cue, które często są w jednym katalogu z pojedynczym plikiem FLAC/APE, plik ten zawiera informacje o ścieżkach w całym pliku audio i pewnie pozwala podzielić i nagrać poszczególne tracki z pojedynczego pliku. Więcej informacji tutaj:
plik cue
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...