Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Poznałem jakiś czas temu Pana z sąsiedniego Forum. Pojechałem do niego, w celu kupna tunera do mojego zestawu. Oczywiście nie obeszło się bez posiadówki, pogaduchy i posłuchania razem muzyki (prezentacja zestawu musi być icon_biggrin.gif).
Opowiedział mi o swoim znajomym, który szukał zestawu stereo dla siebie (pierwszego), szukał u niego pomocy. I temat audio pochłonął go bezgranicznie, do tego stopnia, że przerzucił więcej klocków, niż jego kolega do którego przyszedł po radę.
Więc miej się na baczności, bo miejsca w pokoju może zabraknąć icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że będę zadowolony z pionnera jedynie jego gabaryty mogą mnie irytować .
Dziś jadę po jakąś płytkę do pierwszego odsłuchania, uwielbiam wiele piosenek z różnych gatunków , więc ciężko będzie mi wybrać jednego wykonawce .
Pewnie trochę czasu tam spędzę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Grzegorza Ciechowskiego "Selekcja" . Świetne znane ( Tak ... Tak ... To Ja, Podróż Do Ciepłych Krajów ) i mniej znane kawałki ( Umarła Klasa ), super zrealizowane i nagrane ( masa niuansów, smaczków itd.), a cena aż wstyd, ale w dobrym kierunku icon_wink.gif http://www.empik.com/selekcja-obywatel-g-c,265768,muzyka-p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem napisać, jak możesz nie wiedzieć kto to śpiewa icon_redface.gif ( Nie Pytaj o Polskę - G. Ciechowski ) ale spojrzałem na wiek i Ci daruję icon_twisted.gif Dla mnie to masa wspomnień i bez mała hymny i podwaliny Polskiej muzyki , jak.. i niestety nie mogę dać tu żadnego odniesienia do czasów współczesnych, dla mnie dobra muzyka skończyła się z końcem wieku icon_mrgreen.gif
Swoją drogą chyba wiek nie ma znaczenia tylko zamiłowanie, mój 14 letni kuzyn namiętnie zamawia na allegro krajowe klasyki typu Perfect, Republika, KULT i Kazik, a pożyczonymi ode mnie Queen, Dire Straits jest zachwycony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wolę lata 80-90-00 .
Większość piosenek na płycie ''Selekcja'' jest mi znana, teraz będę miał okazje utrwalić je sobie:)
Z płytami nie che szaleć , po prostu co 2-3 msc kupię sobie jakąś klasyczną płytkę ze starszych lat typu Perfectu itp.
Moim głównym źródłem będzie laptop , tam będę miał wszelką swobodę, lecz jak wiadomo płyta da mi większą satysfakcję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim głównym źródłem będzie laptop , tam będę miał wszelką swobodę, lecz jak wiadomo płyta da mi większą satysfakcję icon_smile.gif


Fajnie że to piszesz, akceptując postęp i nowości, wolę jednak prawdziwą płytę w ręku, obwoluta, teksty piosenek itd., lepsza jakość niż komputerowe mp3, itd. Podobnie jak wolę książkę pachnącą papierem , a nie plastikiem obudowy czytnika eboków icon_mrgreen.gif Tym bardziej że na allegro jest sporo dobrych płyt wysyłanych przez naszych rodaków z UK po 10, 15 zł !
Mniej fajne jest to że źródłem będzie laptop, to mało wygodne odpalanie i witanie się z pulpitem pana Getsa, blask wieczorem od monitora, ale na szczęście używany CD jest tani.
Ja uparcie wbrew opinią innych, powtórzę, używany technics slpg 490/590 z pilotem za śmieszne 100-150 zł jest nie do zajechania przez min.15 lat ( wieczny laser), a w niedrogich systemach nie przyniesie dużej ujmy w brzmieniu . Druga sprawa wygląda nowocześnie nawet dziś, czego nie można zawsze powiedzieć o może i lepiej grających marantzach, denonach .

Także polecam Ci "Selekcję" zawsze biorę ją na jakieś odsłuchy, bo ją znam na wylot, ma fajne smaczki i jest dobrze nagrana, o kwestii artystycznej nie wspomnę .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się znaleźć płyty "Selekcja" może następnym razem się uda. Kupiłem jakiś remix na starcik icon_smile.gif
Dzięki za radę Proximite następnym razem zerknę w Mediamarkt.
Dokładnie mi nie powiedział, ale domyślam się, że spaliłem dwie końcówki, ponieważ miałem ustawioną sekcję A i grał tylko jeden głośnik .
Czyli naprawa dwóch końcówek wyniesie mnie 150 zł.

Add
Dotarły dziś do mnie głośniki kable oraz zaległy odtwarzacz , szczerze mówiąc gdy otworzyłem głośniki to byłem zszokowany , 20 letnie głośniki w stanie idealnym , nie mogłem uwierzyć , że tak stare głośniki są w takim stanie .
Jedynie co mnie zaskoczyło to ich wielkość, są znacznie mniejsze od Kefy Cresta 2 .
Nie posiadają żadnych rysek, otarć, wgnieceń, dosłownie nic!
Kable są firmy Sonic link na oko 2x2m, co o nich sądzicie ? (nawet jeśli są słabe to za tą cenę , jestem bardzo zadowolony z głośników).
Odtwarzacza komentować nie będę icon_biggrin.gif Po prostu uznaje go jako gratis do wzmacniacza , jego stan oceniam na 4,5/6, na początek idealny .

Poniżej małą fotorelacja oraz porównanie Tannoy M1 vs Kef Cresta 2.










Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...