Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 700 zł


MAreve

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 579
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sonic Link robił porządne niedrogie kable. Teraz firma o ile się nie mylę wypuszcza kabelki pod nazwą Black Rhodium.
A nie ma tam napisane jaki to model, tylko Sonic Link?
Z wyglądu bardzo ładne te Tannoye, choć KEFom też niczego nie brakuje. Ciekawy jestem porównania i Twojej opinii.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dokładnie mi nie powiedział, ale domyślam się, że spaliłem dwie końcówki, ponieważ miałem ustawioną sekcję A i grał tylko jeden głośnik .
Czyli naprawa dwóch końcówek wyniesie mnie 150 zł.

Czy dwie, czy jedna to akurat sprawa drugorzędna. Chodziło tylko o to, że skoro zaśpiewali 150zł to pewnie w domu można to było za kilkanaście zł załatwić, ale to trzeba wiedzieć co jest co, mniejsza z tym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sama wymiana końcówek mocy, może nie należałaby do najtrudniejszej operacji. Po pierwsze, to trzeba by było dobrać identyczne, mieć lutownicę i pewną rękę. I sporo cierpliwości icon_wink.gif.
Trzeba też być pewnym, czy tylko to jest do wymiany... To nie operacja dla kogoś, kto kompletnie nie ma o tym pojęcia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AST 200 kosztował kiedyś 30zł/metr. Dziś pewnie byłby droższy.
Jest to dobry, dość zrównoważony kabel, nieco ocieplony, o niezłej precyzji i dobrej przestrzenności. Dobre oddanie kontrastów dynamicznych i lokalizacja źródeł pozornych. Niskie tony nieźle kontrolowane z dobrą definicją. Brzmienie swobodne i muzykalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak piszesz Pacio94. Ja też tak mam. Wpięcie w system lepszego jakościowo (oczywiście pasującego brzmieniowo)
elementu (choćby kabli) przyjmuję jako coś naturalnego i nieraz wydaje mi się, że w sumie poprawa jest minimalna, często niewarta wydanych pieniędzy. Dopiero po dłuższym odsłuchu i zauważeniu ważnych rzeczy, których się wcześniej nie słyszało, albo uświadomieniu sobie większej muzykalności, płynności nowego elementu powrót do starego jest niemal niemożliwy. Coś już w tym dźwięku drażni, uwiera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tulejki? Chodzi Ci o wtyki bananowe? Jeśli da się podłączyć do kolumn bez ich użycia, to lepiej je odkręć. Nie są konieczne.
Od strony wzmacniacza i tak nie włożysz bananów, bo jego zaciski chyba ich nie przyjmują?
To chyba nie są kable kierunkowe, ale ja mam taką zasadę, że podłączam zawsze w ten sposób jak biegną napisy.
Czyli początek napisu od strony wzmacniacza a koniec od strony kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musisz jak nie chcesz. Możesz podłączyć gołe kable do gniazd wzmacniacza, nawet lepiej. Ja nie jestem pewien jakie tam są gniazda. Być może sprężynkowe, więc banany odpadają. I jeżeli będziesz chciał założyć końcówki, dla wygody w podłączaniu kabli, to będziesz musiał kupić końcówki typu szpilka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...