Skocz do zawartości

wzmacniacz stereo + funkcje sieciowe


guma1984

Recommended Posts

Witam.
Zastanawiam się nad zmianą mojej yamahy rx-v 673 na zestaw stereo.
A więc mój zestaw
Elac 63.2 + rel T0 + DAC calyx Coffee
Chciałbym jakiś wzmacniacz stereo i do tego jakaś jednostka strumieniowa z vtunerem.
Pokój typu klitka 3,5*2,5m
Użytkownik f1angel w priv zapytał jakiego dźwięku oczekuję, hmm...trudno to mi to tak określić, teraz brakuje dynamiki, może przytoczę fragment testu moich Elaców, może pod ten opis da się nakierować wzmacniacz.
frag:
Bas nie jest chimeryczny, lecz nie został też podpompowany do kreowania efektu "dużego dźwięku". Naturalność brzmienia Elac BS 63.2 jest swobodna i niczym niewymuszona, wolna od ewidentnego efekciarstwa, zarazem bardzo miła dla ucha i pełna witalności.
Ponownie - bo to nie pierwszy raz u Elaka - plastyczny, harmonijny, dźwięczny i nasycony środek pasma pojawia się stabilnie na pierwszym planie. Wokale wychodzą lekko do przodu, nigdy nie stają się nerwowe i agresywne, lecz nie trzeba ich szukać i wyławiać z akompaniamentu, mają wolumen i substancję, są bliskie oddechem i szeptem; sybilanty zamieniane są w lekkostrawne szelesty, choć w brzmieniu strun gitary można usłyszeć odpowiednią dawkę metaliczności.
Płynnie, gładko, czysto, blisko. Cantony grały jaśniej, a jednocześnie w dystansie. Kolumny Elac BS 63.2 są cieplejsze, bardziej kameralne, a przecież wcale nie tracą blasku czy dźwięczności. Bezpieczne i uniwersalne, zrównoważone oraz żywe, z niczym nie przesadzają, znajdują doskonały balans między obiektywną neutralnością a subiektywną muzykalnością.

Muzyka dynamiczna, klubowa, rock, disco, rap, R&B. Dużo słucham radia.
Sporo muzyki idzie z kompa no i radio internetowe. Chciałbym też podłączyć dekoder tv kabel coaxial.

Wzmacniacz pewnie używka, ok 800zł
Myślałem nad jakimś NAD`em... c325... ?
jednostka internetowa niestety nowa(brak używek na rynku) hmm, pioneer n50... ma wlot coaxial z dac gdzie można podpiąć mój dekoder tv motoroli
Dodam jeszcze, że nie cisnę sprzętu potencjometrem, niestety sąsiedzi i domownicy - blok icon_razz.gif
Z góry dziękuje za uwagę
Sebastian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ostatnio słuchałem elac'ów serii 63 , 67, 68 ( a także serii niżej 5 i wyższej fs ) generalnie najprzyjemniej słuchało się na sprzęcie denona/marantza i pioneera, wzmacniaczach spójnie grających, raczej dociążonych w dole pasma i ciepłych na yamahah jeśli ktoś się pokusi i odkręci treblle i loudness, była bardzo detaliczna i ostra góra. Szkoda psuć dobrych wysokich tonów które są w serii 6. O ile można uniknąć i zwyczajnie nie kręcić gałkami w prawo w yamahah, to generalnie było ciut konturowo i sucho, zabijało czar elac'ów zwłaszcza tych droższych . Tym bardziej sugeruje wzmacniacze ciepłe, bo w niedużej kolumnie jaką jest monitor 63 bardziej przyda się dociążenie dołu, zwłaszcza że elac gra naturalnie i nie udaje że jest subwooferem .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze jakie dla Ciebie znalazłem. Niektóre mają pewne mankamenty, ale warto się nimi zainteresować, jak choćby uniwersalnym i bardzo dobrym Arcam Delta 290. wyrwana masa z wyjścia, to mały problem i niedrogi w naprawie. Zresztą po co Ci to a masz obok dobre takie samo wyjście. Inne wzmacniacze też fajne. To zależy co Ci się spodoba. Każdy ma swoje plusy. Pytaj o szczegóły.
http://allegro.pl/arcam-delta-290-pilot-po...4138414844.html
http://allegro.pl/nad-3240pe-i4138383867.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-advance-acous...4130047200.html
http://allegro.pl/marantz-pm-80-i4136038360.html
http://allegro.pl/arcam-a65-plus-i4110134661.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zwracałem uwagę na kolumny, jednak z przystepnych cenowo podobały mi się denony i pioneer. Mam wrazenie pioneer po pewnym spadku klasy w ciagu ostatniej dekady wrõcił z dobrymi niedrogimi produktami ,pioneer a-30 praucje bodaj w klasie A , inne modele też są solidne i nastawione na ,, rzetelne,, granie, a nie efekciarskie. Słuchjąc kolumn najpierw na yamahah potem na pioneer i denon, może brakowało potem, super detaliczności w gõrze pasma, cyknia icon_wink.gif , ale mam wrażenie ze to razem z regulowanym loudnesem trochę efekciarski bajer i mėczący na dłuższą metę. Oczywiście w zamulonych kolumnach yamaha się sprawdzi. Denon i pioner dawał więcej klimatu i ciepła.
Sam mam pioneera sx20, gra naprawdę porõwnywalnie z wzmacniaczami denona- tymi do 1500 zł oczywiście, minusem jest brak loudnesu icon_wink.gif ale gra przyjemnie, mocy nie brakuje, nie eksponuje jakiegoś pasma, z gniazdka bieże ponad 210W, więc zapas mocy jakiś ma( czasem kino domowe 5x 100w mocy ciągnie raptem 260w z gniazdka) i pioneer ma prosty wygląd, zresztą danon też.
Do starszych solidnych zaproponwanych przez Angela nie odniosę się , bo nieznam, więc nie bede wymyslał, wiele z nich było w chwii premiery drogim sprzetem, innej klasy niż te o ktõrych napisałem. Jednak tak dawniej , jak i dziś są lepsze i gorsze modele, wazne aby sie zgrał z kolumnami i podobał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła okazyjna cena, patrząc że nowy kosztuje 1000-1200zł, szkoda że sprzedający mało napisał kiedy kupił, zdjęcie baz pilota i zbliżenia frontu i tyłu. Może coś nie tak... albo uznał wyższość kilkudziesięciu wejść w amplitunerze kina domowego HK, więc sprzedaje okazyjnie.

Jako ciekawostkę dodam że przeglądając najnowsze katalogi z amplitunerami kina domowego producenci juz nie kuszą parametrami, nawet tymi ważnymi, tylko ilością wejść i dodatkami , których nazw poprawnie napisać nie potrafię icon_lol.gif szczęśliwie w stereo można jeszcze porównać coś niecoś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niezła okazyjna cena, patrząc że nowy kosztuje 1000-1200zł, szkoda że sprzedający mało napisał kiedy kupił, zdjęcie baz pilota i zbliżenia frontu i tyłu. Może coś nie tak... albo uznał wyższość kilkudziesięciu wejść w amplitunerze kina domowego HK, więc sprzedaje okazyjnie.

Jako ciekawostkę dodam że przeglądając najnowsze katalogi z amplitunerami kina domowego producenci juz nie kuszą parametrami, nawet tymi ważnymi, tylko ilością wejść i dodatkami , których nazw poprawnie napisać nie potrafię icon_lol.gif szczęśliwie w stereo można jeszcze porównać coś niecoś.



Dokładnie, warto brać! ewentualnie napisać, na szybciora, że biorę od ręki za 500 i pewnie też się zgodzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłbym o zdjęcia, dokładniejsze frontu i tyłu, kurcze nawet nie skopiował ze strony producenta niezłych danych technicznych. Nie pamięta gdzie paragon- ok , ale kiedy kupił to już się pamięta, przecież to kwestia 1-3 lat .
Może faktycznie takie podejście, nie wiem co mam i co to jest, łatwo przyszło-łatwo poszło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...