Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD?


Master1098

Recommended Posts

Witam,
dzisiaj dotarł do mnie zestaw i jest mega pozytywne zaskoczenie, wzmacniacz i kolumny w super stanie, czego się nie spodziewałem nawet po zdjęciach, jakość wykonania przy takiej cenie w dzisiejszych sprzętach nie do znalezienia. Po załączeniu sprzętu drugie mega zaskoczenie - jak to gra...
Potrzebuję wybrać jakiś odtwarzacz CD, myślałem że posłucham trochę muzyki z laptopa, ale to jednak zabija cały potencjał.

Czekam na propozycje.

Tak poza tematem dodam, że czekam na kable które zamówiłem (alphard da vinci 4mm2) więc żeby sprawdzić czy wszystko działa jak powinno, kolumny podłączyłem cienkim kabelkiem ze starych kolumn i nie wiem czy to może być przyczyna, ale wydaje się być za dużoo wysokich tonów. Ogólnie kabel alphard da vinci ma mi posłużyć dla celów testowych, w którą stronę pójść.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No to opisz jak to gra, może choć kilka zdań.
Tanie kabelki rzeczywiście mogą wyostrzyć wysokie tony. Bo nie przypuszczam by wzmacniacz plus kolumny tak grały.
A może to też wina źródła?
Kable głośnikowe Alpharda na pewno nie wyostrzą brzmienia, pokażą co najwyżej jak jest. Ale raczej łagodzą niż wyostrzają przekaz.
Na początku (powiedzmy do kilkudziesięciu godzin) mogą grać dziwnie, w tym nawet nieprzyjemnie, ale trzeba to przeczekać.
Później jest coraz lepiej.
Poczekałbym najpierw na kabelki, bo są w miarę naturalnie brzmiące i wówczas rozglądałbym się za odtwarzaczem CD. Będzie wiadomo w jakim kierunku szukać. A później przyjdzie też pora na lepsze interkonekty, bo w takim zestawie nie można już grać na zwykłych drucikach.
Zresztą, jak długo ten zestaw gra teraz u Ciebie? Być może musi się wszystko dogrzać, ułożyć? Tak bywa nawet w dobrze zestrojonych systemach, gdy się dłużej nie słucha albo odepnie na jakiś czas kable. Pewnie niektórzy to czytając się skrzywią albo nawet wymownie popukają w czoło, ale co tam.
Co do odtwarzacza CD, to napisz ile możesz na niego przeznaczyć? Tak z ciekawości, można się już rozejrzeć. Ale wybierać jeszcze za wcześnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do mnie dziś dotarł, odczekał kilka godzin po czym podłączyłem kolumny do wzmacniacza tym śmiesznym kabelkiem. Przejściówka też jeszcze nie dotarła więc użyłem takiej jaką miałem w domu - chyba z kina domowego za kilkaset złotych. Muzyka leci z laptopa, nagrania HD można nawet posłuchać.
Brzmienie zestawu opisałbym następująco:
akustyczne wersje np. gitara + wokal można słuchać i słuchać bo ma się wrażenie jakby człowiek siedział obok, każde draśnięcie struny słychać,
sprawdzałem jak mają się niskie tony i pierwsze wrażenie - ok, potrafią nisko zejść i jest trochę mięcha z tego brzmienia, wydają się być tam gdzie trzeba bez nadmiernego buczenia, wzmacniacz nie ma żadnych regulacji i to chyba dobrze bo przyzwyczajony jestem do subwoofera i przewagi niskich tonów nad całą resztą, ale zaczynam się przekonywać, że tak jest lepiej.
Tak jak wspomniałem przy niektórych utworach jest za dużo wysokich tonów, ale puki co słucham mp3 i różnej jakości muzyki z youtube'a.
Wokale brzmią super, można kręcić potencjometrem od głośności i kolumny grają jak tego oczekuję, żadnych zniekształceń, im głośniej tym wydaje się być lepiej.

Wzmacniacz jest dla mnie zagadką, zakupiony trochę w ciemno, po zapewnieniach poprzedniego właściciela, że to półka wyżej niż jakieś Rotel'e, Nad'y. Dostałem do niego instrukcję podpisaną przez Fabio Serblin'a i w zasadzie nic więcej o nim nie wiem bo nie znalazłem żadnych informacji w internecie, ale jestem zadowolony bo słyszałem, że dużo zależy właśnie od wzmacniacza, chodzi mi o brzmienie kolumn.

Rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział, że poleci mi jakiś fajny odtwarzacz za 200-300zł i stwierdził że to będzie super grało (jak dotąd warto było mu zaufać) w przyszłości polecił zakup przetwornika C/A bez którego on nie słucha muzyki, ale to koszt wg niego kilku tys. złotych.
O kablach też mówił żeby poczekać i zakupić jakieś porządne po zapoznaniu się ze sprzętem.

Ja sam nie wiem ile przeznaczyć na odtwarzacz, chętnie posłucham waszego zdania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A instrukcja była podpisana przez Fabio czy Franco Serblina?
Ciekaw jestem jaki odtwarzacz poleci Ci sprzedawca? Zapytaj.
Pewnie, że dobry DAC to kilka tysięcy zł. Można i drożej. Ale można też i taniej. Nie kupisz przecież DACa droższego niż cały system?
A ile na odtwarzacz CD? Trudne pytanie. Jeśli masz sporo płyt lub planujesz dużo kupić i dużo słuchać, to na pewno nie dużo tańszy niż inne elementy zestawu.
I dzięki za recenzję/opis brzmienia. Całkiem zgrabnie to opisałeś.
Na razie słuchaj dużo, albo sprzęt niech będzie jak najdłużej włączony. Niech sobie nawet cicho plumka, niech się wszystko układa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak zobrazował mi to człowiek, który polecał mi te dwa odtwarzacze. Chciałem ograniczyć trochę wysokie tony - stąd propozycja tego Marantza. Ja sam nie słyszałem ani jednego ani drugiego.
Jesli chodzi o te odtwarzacze - moje zdanie jest takie, że trochę odbiegają od jakości wzmacniacza i kolumn (tak mi się wydaje), wizualnie też nie bardzo mi się podobają, chociaż to nie jest priorytet to odtwarzacz mógłby też łądnie się prezentować icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacza bym jednak nie lekceważył. Naprawdę chcesz wydać na niego tylko ok. 300zł? W tej cenie, to co kupisz tak grającego jak lubisz? Bardzo fajnie, nie ostro a muzykalnie w tej cenie zagra Fine Arts CD 3 (trudno dostać). Można by popatrzeć ew. za jakimś Kenwoodem (i niech nikt nie pisze, że to firma co robi sprzęt AGD, bo to bardzo porządna i szacowna marka - Yamaha, Philips i Sony też robią wiele innych rzeczy). Może też być Arcam Alpha 5, 5+ albo 6, ale to raczej będzie drożej.
Jeśli jednak możesz przeznaczyć więcej pieniędzy na odtwarzacz, na co namawiam, to się zastanowimy nad innymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczam tak bardzo budżetu na odtwarzacz. Kwota ok 300zł wynikła z rozmowy o odtwarzaczach z człowiekiem, który sprzedawał mi cały zestaw, a jak mówił przez jego ręce przeszły już tysiące wzmacniaczy/odtwarzaczy/kolumn (od 30 lat zajmuje się sprzętem audio). Ja myślałem żeby na ten cel przeznaczyć kwotę ok 600zł - chyba że znajdzie się akurat jakaś super okazja, gdzie mógłbym bez wyrzutów sumienia wydać większe pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku propozycji zacząłem się coraz bardziej zastanawiać czy nie zakupić zewnętrznej karty dźwiękowej czy może jest jakieś inne urządzenie które po podłączeniu do laptopa może pośredniczyć w drodze do wzmacniacza i polepszyć jakość odtwarzanej muzyki? Mam kilka utworów w formacie flac, w porównaniu do mp3 o wiele więcej ważą i można usłyszeć wyraźnie lepszą jakość, ale zintegrowana karta dźwiękowa to chyba za mało i te połączenie - jack 3,5mm to dla mnie udręka. Ma ktoś jakieś pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z powodu braku propozycji zacząłem się coraz bardziej zastanawiać czy nie zakupić zewnętrznej karty dźwiękowej


Moim zdaniem powinieneś napisać przede wszystkim jakiego dźwięku od odtwarzacza oczekujesz - tak żeby koledzy mieli rozeznanie co konkretnie Ci polecać. Nie bądź też taki niecierpliwy: w środku tygodnia wszyscy są zajęci pracą zawodową a dla hi-fi i forum przeznaczony jest głównie weekend.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem że dobór sprzętu bez konkretnych wytycznych jest ciężki, proponowanie w ciemno jest chyba niezgodne z waszą audiofilską naturą icon_wink.gif Zadam pytanie tak: czy można dorównać odtwarzaczowi CD stosując np kartę dźwiękową zewnętrzną? Ja słucham każdej muzyki, rozkopuję internet i coraz bardziej obawiam się, że nie zarobię na te wszystkie płyty żeby ich godnie odsłuchać, ale przecież można mieć i CD'ka i dobre źródło z laptopa ;d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jaką masz alternatywę dla płyt CD? Ja też funkcjonuję na tym forum od niedawna ale z tego co zrozumiałem identyczną co CD jakość muzyki gwarantują jedynie pliki bezstratne (głównie flac, bo raczej tylko takie da się ściągnąć z internetu). Jeśli chodzi o darmowe torrenty to albumy w formacie flac są w mniejszości więc i tak musiałbyś muzykę w plikach kupować. Czy taka muzyka wyszłaby taniej niż CD? Ja znalazłem bloga z listą stron internetowych oferujących płatne pliki flac: Top 5 sites for buying FLAC music. Następnie za jego pośrednictwem przeszedłem do konkretnego sklepu z muzyką w plikach flac i sprawdziłem cenę albumu Rolling Stones GRRR! - 44,98$ czyli ok. 138zł. Następnie sprawdziłem na amazon.de, że ten sam 3-płytowy album na CD amazon.de - GRRR! kosztuje 17,86 Euro czyli ok. 74zł. Rachunek wskazuje na odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...