Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD?


Master1098

Recommended Posts

Drodzy panowie audiofile, chciałem podzielić się jeszcze jedną informacją, otóż kolumny już nie brumią! Przeszukałem już chyba cały internet i nie znalazłem konkretnej informacji jak to ograniczyć (oprócz filtrów w listwie co jednak nie było tak oczywiste i wiązało się z jakimiś kosztami), w końcu zakupiłem interkonekt, który polecił mi f1angel i przy okazji dzisiejszej finalizacji transakcji bo odebrałem kabelki zagaiłem o brumieniu i tak oto dostałem rozwiązanie problemu jak na tacy icon_wink.gif
Ma ktoś pomysł na rozwiązanie zagadki?
Dodam tylko, że w zestawie nic nie ruszałem, wszystko pozostało w sytuacji wejściowej, tzn: kolumny podłączone do wzmacniacza, brak jakiegokolwiek źródła i po podaniu napięcia i załączeniu wzmacniacza pojawiało się brumienie. Cichsze lub głośniejsze w zależności od ustawienia potencjometra reglacji głośności. Zmienił się tylko jeden mały szczegół.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

"brumi" jak jest niedociśnięty jeden z kabli rca ( lub urwała się masa na tymże kabelku), złe uziemnienie też nie pomaga .
Brumiło też czasami jak nie miałem listwy filtrującej EMI/RFI i dzwoniła komórka, teraz z listwą emi/rfi głęboka cisza icon_smile.gif
U mnie przy pomiarach było 229v, a natężenie tam gdzie nowa instalacja miedziana, sporo wyższe niż na aluminiowej. Dziwne to napięcie masz, stara kamienica ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone wejście zasilające, albo kabel, coś w środku wzmacniacza, brak zmostkowania do uziemnienia w gniazdku. Skoro natężenie zmieniało się wraz z głośnością i kiedy dotykałeś sam jako "odgromnik" zmieniało natężenie . Czasem "nie pomaga" pracujący jakiś silnik elektryczny, pompa etc. zakłócają nawet te cho****e żarówki energooszczędne psując przy okazji oczy i układ nerwowy, tak, tak...
Dobra napisz icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...