Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD?


Master1098

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

To chyba zależy co dla kogo znaczy pirackie icon_wink.gif

Kupując piracką płytę chyba nie ma wątpliwości?

Zespoły czy firmy udostępniają bezpłatnie jeden czy parę utworów, ale raczej nie całe płyty - prawda?
Albo np. pierwsze pół minuty utworu w średniej jakości mp3 (Amazon, Empik itd) aby potencjalny kupujący mógł się zapoznać z utworami na płycie.

Chodzi o takie strony, które pozwalają na zgodne z prawem bezpłatne korzystanie i ściąganie.
Więc może być trudno icon_eek.gif

AUDIO i Forum działają legalnie i zgodnie z prawem, więc jeżeli strony są podejrzane - to lepiej nie zamieszczać takich adresów.

Jak napisał Pacio94: "pirackie ...ale sądzę, że te takie właśnie są."
Więc jak są pirackie (lub "podejrzane" ...) to nie zamieszczać!

Pozdrawiam
PS. Temat jest trudny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem starszego modelu, ale zastanawiam się czy nie zakupić tej karty dźwiękowej:

http://pl.creative.com/p/sound-blaster/sou...usic-premium-hd

W porównaniu do DAC-ów, z którymi się spotkałem jest to malutkie urządzenie, kolega ma starszy model i bardzo sobie zachwala. Ja nie mam porównania z innymi przetwornikami, ale szczerze powiedziawszy pasuje mi ten rozmiar, design i dźwięk zmienia się diametralnie po jej podłączeniu, ma się wrażenie większej szczegółowości i przestrzeni.
Ma sens zakup takiego typowo komputerowego sprzętu dla zastosowania w stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów z forum zwrócił moją uwagę na takiego DACa (z chwalonym chipem Wolfsona WM8805): Konwerter FIIO D3. Jego następcą (podobno z poprawionym brzmieniem) jest: Konwerter FiiO D03K. Przypuszczalnie za tą cenę to dobra propozycja. Tutaj jest trochę opinii na jego temat: Opinie1, Opinie2.
A po zapoznaniu się z audiofilską "Opinią2" zapewne rozważyłbym też jako lepszą alternatywę DACa: MUSE Mini HiFi DIR9001 4X TDA1543.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak FIIO D3 wypada w porównaniu do SOUND BLASTER X-FI HD, szczerze powiedziawszy nie chciałbym tak drastycznie ograniczać wydatków na przetwornik bo zaczynam doceniać jego znaczenie w zestawie. W używkach na allegro DACów nie ma niestety zbyt wiele, szczególnie jeśli chodzi o wersje mini, które mi najbardziej odpowiadają gabarytowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi zachęcająco icon_wink.gif
Byłem prawie zdecydowany zakupić dziś taki używany:
http://sklep.rms.pl/arcam-rpac-wzmacniacz-...-analogowym-dac
Ale ktoś mnie wyprzedził i poszedł. Opinie ogólnie nie są zachęcające, ale chyba nie kupię nic większego w granicach 500-600zł co współpracowało by z laptopem (USB)..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są licytacje. Ryzyko kupna towaru z wadą na ebay jest dokładnie takie samo jak na allegro, a może nawet mniejsze, ponieważ Wyspiarze są chyba uczciwsi. Możesz napisać maila do sprzedających z pytaniem czy sprzęt jest sprawny. Tutaj możesz się podszkolić w kupowaniu za granicą przez internet: poradnik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dac'a muszę odwlec.
Brumienie kolumn nie dawało mi spokoju więc postanowiłem wypiąć całkowicie źródło dźwięku i... jak się okazało buczy dalej, jak dotknę wzmacniacza to zwiększa się jego nasilenie i przy regulacji głośności również. Co ciekawe, w zależności od obciążenia sieci zmienia się częstotliwość brumienia, wydaje inny dźwięk. Dlatego przyczyny doszukuję się w samym zasilaniu. Sieć zasilająca to 3-przewodowy kabel więc "bolec" jest podłączony, listwa (komputerowa) również jest z uziemieniem. Dowiedziałem się, że przyczyną może być obniżenie napięcia zasilającego co jest wynikiem pracy wielu urządzeń. Jak można taki efekt zniwelować?
Porządna listwa zasilająca - wydatek ponad 1000zł, z używek może coś się znajdzie (polecono mi VELUM, GIGAWATT, SUN AUDIO) można spróbować z zakupem odtwarzacza CD, który ma własne uziemienie i może zniweluje problem buczenia.
Co myślicie na ten temat?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałbym podłączyć wzmacniacz w innym miejscu w domu (masz jakiś inny obwód - zabezpieczony innym bezpiecznikiem)?
Albo jeszcze lepiej zawieźć sprzęt do kolegi mieszkającego w innym miejscu i tam wzmacniacz podpiąć.
Wiedziałbyś, czy to wina sieci, czy coś we wzmacniaczu trzeba poprawić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel twierdzi, że u niego nie było mowy o żadnym brumieniu, co prawda używa on porządnej listwy zasilającej. W zestawie ma DAC oraz odtwarzacz CD co również może mieć wpływ na poprawę sygnału, chociaż wg mnie głównie chodzi o samą sieć zasilającą. U mnie w domu jest 3-żyłowa, podobno 4-żyłowa jest lepsza i wszelkie "zanieczyszczenia" są mniej słyszalne.
Zmierzyłem napięcie w gniazdku i ok godziny 18:00 wynosi 216V, czyli nieco mniej niż powinno (230V). W nocy dokonam ponownego pomiaru, zakładam że będzie wyższe i sprawdzę jak się zachowuje zestaw.
Jeśli okaże się, że rzeczywiście to wina sieci to co można w takim przypadku zrobić? Czy dobra listwa zasilająca może rozwiązać problem? Wzmacniacz przy zasilaniu ma informację: 220-230V 50Hz, te zmierzone 216V to już poniżej dolnej granicy, a ciekawe jak w szczycie dnia to wygląda.
f1angel transport zestawu jest kłopotliwy, nie mam znajomych w pobliżu, którzy posiadali by podobnej klasy sprzęt, ale spróbuję coś wykombinować, najlepiej byłoby podjechać do kogoś kto ma ok 230V w gniazdku zawsze. W domu po podłączeniu do innego obwodu brumienie było równie uciążliwe, ale wydawało się być nieco cichsze.
Jeszcze jedna uwaga, trochę obalająca moje wcześniejsze podejrzenia, po podłączeniu wzmacniacza znowu do laptopa brumienie znacznie się ogranicza, ale pozostają trzaski w kolumnach pojawiające się okresowo, czasami nie ma nawet trzasków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej rozmowie, dałem się namówić na wypróbowanie odtwarzacza CD, jeśli do jutra się nie sprzeda to kupię ten (NAD 5440):
http://allegro.pl/nad-5440-najwyzszy-model...3971937984.html
Zatem potrzebował będę interkonekt, co polecicie w przystępnej cenie? Cena (zakładam ok 50zł) im niższa tym lepiej, nie zależy mi na konkretnym graniu bo pewnie i tak nie usłyszę różnicy, ważne dla mnie jest żeby to nie był byle jaki "kabelek", ma spełniać minimalne wymogi jeśli chodzi o jakość wykonania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz w domu najzwyklejszych kabelków, by podłączyć tymczasem? Posłuchasz i napiszesz co chcesz skorygować w dźwięku.
Podejście typu: cena im niższa tym lepiej, nie wróży nic dobrego dla dźwięku. A jeśli usłyszysz? Ja już słyszałem różnice na Altonach i Technicsie gdy zamiast zwykłego kabelka dodawanego do sprzętu stereo zastosowałem kupiony z drugiej ręki Monster Interlink 400.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawet takich najzwyklejszych, CD kupuję raczej w celach testowych, nie słyszałem jeszcze jak zestaw gra z odtwarzaczem, a ten który wymieniłem jest podobno bardzo dobry jak na swoją cenę. Jeśli będę poszukiwał konkretnego brzmienia to zacznę od samego odtwarzacza, później pomyślę o interkonektach. Jak na razie chcę coś neutralnego, jeśli miałbym wspomnieć o brzmieniu to zawsze będę chciał uzyskać jak największą przestrzeń, i poprawić w miarę możliwości dół. Tak jak napisałem kwota to 50zł więc tutaj chyba nie należy patrzeć pod tym kątem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Monstera, ładny jest xD nie wiem jak gro bo postanowiłem, że zrobię próbę dzięki odtwarzaczowi z kina domowego, CD które wcześniej wybrałem jednak nie przeszło moich wymagań estetycznych, po prostu wygląda jak stary rupieć. Wracając do testu... okazało się że to nie gra, jest AUX cinch, ale muzyka nie trafia do wzmacniacza, cisza... Poszukuję więc CD-ka dalej, przeglądam propozycje z innych tematów więc myślę, że coś uda się wkrótce zakupić icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...