Skocz do zawartości

pioneer a503R, cd ps 502 ktory zestaw głośników wybrać


marcine30

Recommended Posts

Witam,
Udalo mi sie za niewielka kwote kupic ww zestaw audio, w zestawie jest jeszcze tuner ale nie pamietam oznaczenia. Pora kupic zestaw glosnikow, mam pytanie, o to ktory ?

Czy kupic cos nowego ? Jezeli tak to lapie sie tylko jakas Taga lub Stx

Czy cos z tych 2 propozycji ? Nieprzekraczalny budzet to 800 pln para, moze byc używany komplet.

http://allegro.pl/canton-fonum-601-dc-audi...3919031057.html

http://allegro.pl/magnat-144-1081-3-drozne...3919187081.html

Muzyka jakej slucham to w wiekszosci radio, jezeli mam czas to Collins, przeboje lat 80, troche Italo Disco i polskiego Rocka, sklaniam sie ku Cantonom, mam w domu brzdaca ktory moglby powciskac glosniki a Cantony mają metalowe maskownice.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jakiej wielkości masz pokój w którym będzie stał sprzęt?
Nie wiem, czy dobranie kolumn, to jest takie hop siup jakbyś chciał? Tu się trzeba zastanowić nad kilkoma sprawami. To nie torba śliwek, tylko zakup na dłuższy czas i ma cieszyć, dobrze grać a nie tylko "nagłaśniać".
A dźwięk lubisz bardziej miękki, soczysty, łagodniejszy, czy ostrzejszy, bardziej ofensywny, twardszy itp?
W Twoim przypadku metalowe maskownice, to coś, ale czy to ma decydować?
Można kupić inne kolumny z maskownicami a dziecka i tak się pilnuje, nie zostawisz go samego w pokoju, prawda?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma ok 40 m2, dziecko dość często przebywa w nim samo, np jak jestem obok w kuchni. Sprzęt ktory okazyjnie kupiłem to typowy low budget, właśnie ze względu na małego niszczyciela na razie nie inwestuje duzych pieniędzy, jak coś zniszczy to to przeżyje. Jak młody porośnie to przyjdzie czas na zakupy.
Muzyki nie slucham głośno lubię soczysty bas, nie lubie piskliwych wysokich tonów, zbyt wyraźna srednica tez mi nie odpowiada.

Poproszę o radę który z modeli używanych kupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety ale te Dali sprzedaje osoba prywatna, wolę kupić od firmy lub na miejscu, jestem z pomorza, te z 1 posta sprzedaje firma wiec będę mógł je odeslac, sprzedający polecił cantony jako lepszenz tych 2 par.
Dzisiaj byłem z moimi zabytkami w salonie audio, testowalem
Jamo 606 straszna kicha, to kolumny agresywne, bardziej do kina,
wharfadle diamond 8, 4 stare kolumny ale dzwiek z nich był odpowiedni dla mnie,
Jakieś rubicony ale to porażka w tej cenie.

Jako ostatnie podłączone zostały Monitor Audio MR4, zagraly tak.... że ciarki przeszły po plecach i to moj typ brzmienia. O coś takiego mi chodziło. Cena dobija ale raczej wybrałem nowe icon_smile.gif.

Wzmacniacz caly czas w direct mode i tak było najlepiej.

W okolicy pojawiły sie także uzywane kolumny

Sound Dynamics R818 ale nic o nich nie wiem ani w sieci nkie znalazłem żadnych opinii. Mógłbym je kupić, mało używane, w dobrej cenie, czy coś Wam o nich wiadomo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...jestem z pomorza.

To uzupełnij tą informację w swoim avatarze. Tak będzie łatwiej dla odpowiadających w tym wątku (nie trzeba szukać w postach...)

Cytat

Jako ostatnie podłączone zostały Monitor Audio MR4, zagraly tak.... że ciarki przeszły po plecach i to moj typ brzmienia. O coś takiego mi chodziło. Cena dobija ale raczej wybrałem nowe icon_smile.gif.

Nie musisz kupować nowych - salony często (no dobra: co jakiś czas, skoro interesuje Cię konkretny model) sprzedają modele z ekspozycji. Masz wtedy taniej wygrzane kolumny na pełnej gwarancji dystrybutora i zazwyczaj w bdb stanie icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą całkowicie: kolumny po pierwsze powinny cieszyć ucho ale kwestia wizualna jest też istotna. Jeżeli by Cię interesował zakup dobrze wyglądających używek w Niemczech w cenie do 800zł + transport (w innym wątku pisałem o tanim transporcie z Niemiec) to rzuć okiem na to:
1. ELAC ELR 115
2. Elac ELR 115 #2
3. Canton Ergo 70
Właściciele pozycji 2 i 3 deklarują na dzień dobry, że są gotowi zapakować towar do odbioru przez spedytora, więc nie musiałbyś nawet się o to pytać.
Od razu przyznaję, że nie wiem jak grają ww. kolumny (przypuszczam, że dużo lepiej od mr4) ale myślę, że doświadczeni koledzy z forum szybko je zrecenzują. No i wyglądają tak jak trzeba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj wygrzewam sprzet, dochodzę maks do polowy skali, we wzmacniaczu musiałem przeczyscic selektor wejść, podobno znany problem Pioneera z tamtych lat, czasami coś zgrzytnelo przy podglasnianiu.

Slucham maks do połowy bo i tak jest już za głośno jak dla mnie, pisałem wcześniej ze słucham raczej po cichu.
Wzmacniacz w trybie direct, bas i sopran nie męczą, srednica super, taka miękka ale nawet na minimalnym podglosnieniu słychać cale pasmo.

Dalej nie mogę wyjść z podziwu dla tych kolumn, pięknie wykonane, grają spokojnie, super zgrywaja się z tym pioneerem. W salonie przez moment były podłączone na próbę do kina Yamaha jakiś wysoki model i do blueraya. Dźwięk był po prostu straszny. Na prawie maksymalnej mocy tej Yamahy graly jak na 1/3 starego Pioneera.

Polecam te głośniki wszystkim którzy lubią średnicę, bas jest w porządku i nawet w moim prawie 40m2 salonie po odkreceniu trzęsą sie meble, soprany nienachalne, zupelnie inne niz w Jamo 606, spokojniejsze.

Tych R818 posłuchalem, graja jak Jamo 606, nie mój typ, sa tez duże. Na zagranicznych forach troche o nich poczytałem, zbierają pochlebne opinie, niestety nie sa produkowane od jakiś 15 lat więc z częściami gdyby coś moze być krucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie dziwi, że Monitor Audio Mr4 daje radę w 40m2 , ale piszesz, ze nie grasz głośno ani nie lubisz zbyt modnych niskich tonów.
Na pewno znalazł byś lepsze brzmienie kupując kolumny używane w tej cenie. Kolumny z serii MR są to dość średniej klasy kolumny.
Ale wybrałeś i na początek muszą Ci wystarczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon mam podzielony na 2 części, dzienna i jadalnia, sprzet stoi w jednej z nich i daje radę super, na połowie skali jest już dla mnie za głośno, chyba trzeba było by być głuchym zeby odkręcić dalej.
Uzywanw kolumny oglądałem, w rejonie nic specjalnego nie znalazłem a na przesyłkę nie odwazylem sie.
Może i dostalbym lepsze kolumny w cenie którą zapłaciłem ale nie miałbym 5 lat gwarancji, przyjemności podłączania ich po wyjeciu z kartonów i przede wszystkim ucieszonej żony której odpowiada wielkość kolumn oraz kolor idealnie pasujący do schodów.
Mimo że zwiększył em budżet z 800 na 1700 to nie żałuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Witam.

Niestety coś uniemożliwia mi zalogowanie się na stare konto.

Sprzet Pionnera idzie w odstawkę, kolumny są rewelacyjne, teraz chciałbym kupić nowy sprzęt, z tego względu że w używanym - każdym który oglądałem - nie pasują mi ryski itp. itp.

Dodatkowo mocno potrzebuję we wzmacniaczu wejścia cyfrowego (telewizja n).

W zestawie który miałem poprzednio zaczęło mi brakować rozciągnięcia sceny, poza tym wszystko mi pasowało.

Znalazłem wzmacniacz Advance Acoustic XI-60, który spełnia moje wymagania co do wyposażenia i wyglądu i pytanie - jaki CD dopasować do tego wzmacniacza. CD z tej samej serii - X-Cd3 zupełnie nie odpowiada mi wizualnie i nie przekonam się do niego niestety tylko z tego względu.

Pod uwagę biorę jeszcze Cambrige Audio Topaz CD 10 i Marantz CD 5005.

Poproszę o radę co do nowego CD.

Kolumny to MR4 i na pewno ich nie zmienię póki co. Ich dźwięk mi bardzo odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety coś uniemożliwia mi zalogowanie się na stare konto.

To poproś admina o pomoc i np. reset hasła.

Cytat

Znalazłem wzmacniacz Advance Acoustic XI-60, który spełnia moje wymagania co do wyposażenia i wyglądu i pytanie - jaki CD dopasować do tego wzmacniacza. CD z tej samej serii - X-Cd3 zupełnie nie odpowiada mi wizualnie i nie przekonam się do niego niestety tylko z tego względu.
Pod uwagę biorę jeszcze Cambrige Audio Topaz CD 10 i Marantz CD 5005.

A co Ci w nim nie pasuje? Sposób wkładania płyty?
To może sieciowy odtwarzacz CD Advance Acoustic X-Uni ?
Albo poprzednia seria MCD Advance Acoustic?

Czego oczekujesz w takim razie i do jakiej kwoty?
Odtwarzacz ma być nowy-czy dopuszczasz używany w idealnym stanie, ma nieźle grać i co jeszcze?
Chcesz czarny błyszczący, matowy czy np. srebrno-czarny?

Z niezłych CDków (ale używanych) to może Ci się spodoba Micromega Stage (4, 5, 6), a z nowych np. Atoll 100 lub 80.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zalogować na stare konto.

Xi 60 pasuje mi wyposazeniowo i wizualnie, w sobotę bede mial możliwość odsluchu z moimi kolumnami i z różnymi napedami cd. Dlatego pytam.
Sprzet chce nowy, nie mam pewnego zrodla a w uzywki denerwuja mnie szczegóły wskazujące na zużycie sprzętu.

Pod uwagę biorę jeszcze sprzęt pioneer wzmacniacz a 50 i cd pd 50. Rezygnujac z wejscia cyfrowego we wzmacniaczu.

Czy różnica pomiedzy a50 a aa xi60 będzie zauważalna przy moich kolumnach Monitor Audio mr4 ?

Przepraszam za polskie znaki ale po aktualizacji androida posypały mi się słowniki. ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...