Skocz do zawartości

Dylemat: Stare Tonsile czy nowy Modecom


ptwardowski

Recommended Posts

Dzień Dobry,
mam pewien dylemat związany z głośnikami i na "elektordzie" podpowiedziano mi że tutaj mógłbym poszukać pomocy. Zamówiłem głośniki Modecomy MC-SHF 80U (nie odebrałem jeszcze) jednakże wczoraj dostałem od znajomego za darmo stare głośniki Unitra Tonsil ZGZ-10/8-S2 8 Om z 1975 roku - 2 kolumny. w stanie dobrym wizualnie - nie uruchamiałem ich bo nie mam wzmacniacza. dwudrożne.

W związku z tym zastanawiam się, które głośniki będą lepsze (jeżeli tak to dlaczego). Inwestować w wzmacniacz i zając się Tonsilami czy brać nowe głośniki za 380zł ? Prosiłbym o odpowiedzi icon_smile.gif

Dziękuję i Pozdrawiam.
ptwardowski


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chciałbym odtwarzać muzykę za pośrednictwem komputera. Nie posiadam karty muzycznej. Moja płyta główna jest wyposażona (podobno) w Audio HD i gniazdo "optyczne". Najpierw chciałem wydać 200 zł. Później doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu i przeskoczyłem na półkę 300 zł ostatecznie skończyło się na 375 i tych modecomach, wolałbym nie przekraczać tej granicy:)

Jestem typowym użytkownikiem, który lubi muzykę. Słucham praktycznie każdy gatunek muzyki, no może poza tymi "najcięższymi".
od 2 lat słuchałem muzyki na słuchawkach takich, dousznych także jakiekolwiek głośniki to już przepaść między tym co było a przyszłością.
Jednakże chciałbym aby mój wybór był mimo wszystko dobrym, świadomym wyborem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Zawsze w miarę dobrany zestaw stereo zagra o wiele lepiej niż takie komputerowce i taki bym Ci polecił zamiast tych Modecomów.
Te kolumny które dostałeś od znajomego szału nie robią. Jeżeli są w dobrym stanie, tzn przetworniki są całe i nieuszkodzone, a ich stan wizualny jest dla Ciebie do zaakceptowania to czemu nie. Za darmo na początek, mogą być. Jak złapiesz bakcyla to kupisz lepsze później.
Jakiej wielkości masz pomieszczenie, w którym będzie stał sprzęt ?
Napisz, ile możesz wydać maksymalnie na wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...