Skocz do zawartości

Głosniki Acapella Audio Arts


Recommended Posts

Witam, na wstępie chciałbym się przywitaćicon_smile.gif. Teraz do sedna sprawy, dostałem od wujka wyżej wymieniony zestaw. Jest tylko mały problem bowiem głośniki są zniszczone. Obudowa jest z litego drewna i bardzo solidnie wykonana. Wracając do głośników czy istnieje jakakolwiek możliwość naprawienia ich? Z góry przepraszam za jakość zdjęć brak aparatu dobrego:)


DSC01446.jpg





DSC01446.jpg


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno istnieje możliwość naprawienia. Ważne tylko, żeby oddać głośniki rzetelnemu serwisowi. Wykręć głośniki z kolumn, spisz nazwę i model (i inne dane jeśli są) z kolumn (zwykle z tyłu jest nalepka lub blaszka z danymi) i wieź głośniki do serwisu, Nawet nie powinno to zbyt wiele kosztować, a kolumny ładnie wyglądają - skrzynia z drewna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zawieszenia piankowe, to ich mankament. Z czasem pianka twardnieje, traci swoją elastyczność, pęka i resor głośnika wykrusza się. Można to oczywiście wymienić i głośnik będzie jak nowy i gotowy do pracy na kolejne kilka długich lat.
Nie mogę dopatrzyć się na zdjęciu, czy membrany są także uszkodzone, pogniecione ? Z tym już może być gorzej.
Głośniki wysokotonowe można wyciągnąć domowymi sposobami, należy jedymie zachować przy tym ostrożność i precyzję. Najlepiej odkurzacz i kawałek przewodu gumowego.
Niskotonowce musisz wykręcić i wysłać do serwisu zajmującego się takimi naprawami. Znajdziesz w sieci.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik z kolumny na pewno da się wyjąć - po odkręceniu śrub może sprawiać wrażenie przyklejonego ale bardziej ze względu na to, że nigdy nie wyciągane były i przylegają ściśle niż klej ktoś tam stosował. Poza tym łatwiej Ci będzie wysłać czy zanieść same głośniki niż całe kolumny.
Poza tym wskaż przynajmniej w przybliżeniu miejsce zamieszkania - w Krakowie był niezły serwis i chyba jeszcze jest ale jeśli nad morzem mieszkasz to pewnie bliżej znajdziesz równie dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą naprawą wcale nie musi pójść tak prosto. Te woofer'y są prawdopodobnie zrobione przez Seas'a, ale nie jestem przekonany czy to nie na specjalne zamówienie AAA... W modelach Harlekin (10 000 euro) i Violin mk6 (podobno; 30 000 euro) zastosowano identyczne. Co do tweeter'ów to w ogóle informacje są szczątkowe, napotkałem tylko stwierdzenie, że są to produkty Dynaudio zrobione na zamówienie AAA.

Postaraj się wyjąć te głośniki, bo bez znajomości ich oznaczeń możesz się tylko przejechać na "profesjonalnych serwisach". Podejrzewam, że o części zamienne będzie trudno, a nowe głośniki mogą okazać się "dość" drogie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade własnie napisałem do nich. Znalazłem ogólnie głosniki na ruskiej stronie ale cena mnie przeraza. Nie sadziłem ze beda one takie drogie. Zastanawiam sie jakiej firmie wysłac je do regeneracji. Moze mi polecicie jakas dobra.? Pozdrawiam

http://translate.google.pl/translate?hl=pl...%26site%3Dwebhp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cena też nie jest z kosmosu, inna sprawa, że przesyłka z Rosji to chyba dość ryzykowana sprawa (ja bym się chyba nie zdecydował)...

Ciekawe, że sprzedający napisał o woofer'ze, iż jakoby pochodzi z serii EXCEL Seas'a, a w katalogu firmy nie ma nawet podobnego modelu.

Łatwiej byłoby cokolwiek znaleźć gdybyśmy mieli pełną specyfikację tych woofer'ów, wtedy byłaby opcja znalezienia zamiennika, ale chyba nie zanosi się na to, żeby takie dane były w ogóle osiągalne, niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...