Skocz do zawartości

Kolumny stereo do zawieszenia za około 500 zł Ampli Sony Str 7055


Dżon

Recommended Posts

Dałem za nie 500 zł. Mam nadzieje że dobra cena?


Nie no test tylko po to żeby mieć pewność że dobrze wybrałem. W sensie jeśli okazałoby się że te B&O grają podobnie to one by zostały (wygląd) ale jeśli grają gorzej to jakość dźwięku wygrywa jak najbardziej. Cieszę się że poszło do przodu, że te głośniki były blisko i mogłem je kupić od "nie handlarza".

Podejrzewam że jak za parę dni podłącze stare kolumny w ramach testu to różnica będzie słyszalna nawet przeze mnie:).

Jak coś to będę informował o dalszych krokach. Tylko muszę podjąć decyzję czy kupić drugie do testu czy organizować miejsce docelowe już dla tych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok. Może kupiłbyś trochę taniej z GB, ale przesyłka podbiłaby koszt dużo wyżej, niż zapłaciłeś obecnie.
A jeżeli te drugie, chcesz tylko i wyłącznie kupić dla porównania brzmienia to postawa godna uznania. Będziesz miał relację najlepszą z możliwych.
Przewagą tych Heybrooków jest to, że pochodzą od pierwszego właściciela i z tego co można sądzić po zdjęciach zamieszczonych w aukcji, to stan chyba idealny.
No nic, porównasz je z innymi, będziesz wiedział najlepiej. Daj znać o wrazeniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie porównałem je z moimi kiedyś przypadkowo nabytymi Dual BS - 2 i z niejakimi OPUS 150 (kolega przywiózł dla testu - dość duże kolumny 3 drożne z 2 basreflexami i chyba 30 cm głośnikiem basowym.
Duale przegrały w przedbiegach (fakt że jeden gwizdek siadł a niskotonowe nie są oryginalne:) W porównaniu do HB100 góra super nieprecyzyjna a i dół taki sobie. Natomiast te OPUS wspaniale wypełniają pomieszczenie - niskich i średnich jest dużo więcej w porównaniu do HB100. Normalnie ogromna różnica na plus dla OPUS które kiedyś stały w wodzie (w czasach powodzi a i gwizdki jakieś takie jakby uszkodzone. Nadal jednak są lepsze. Muszę zrobić test w którym wszystkie głośniki będą podpięte i będą stały na podłodze (tych OPUS nie włożę na szafkę bo są za bycze). Wtedy zamiana kolumn będzie polegała na przełączeniu jednego guzika na wzmacniaczu. Wiem że gdy HB stoją na podłodze to dają lepiej.

Napisałem do tego sklepu od B&O z zapytaniem czy jest opcja zakupu i jeśli dźwięk będzie gorszy od HB100 to zwrotu. Zobaczymy co odpowiedzą. Oczywiście dam znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ok po dłuższym przesłuchaniu wygląda na to że HB 100 są precyzyjniejsze, dźwięk jest wyższej jakości. I chyba o to w tym chodzi:)

Mam dwa pytania:
1. Jak na razie kolumny stoją na szafce a ja zastanawiam się jakie podstawki zrobić. Do tego doszedł jeszcze jeden parametr, mianowicie wielkość wyświetlanego okna z projektora uniemożliwia zamocowanie podstawek na których kolumny miały by stać w pionie. Bierze się to stąd że w takiej sytuacji pomiędzy nimi jest zbyt mało miejsca i okno z projektora wchodziłoby na nie. Wpadłem na pomysł że kolumny będą w poziomie a nad nimi obraz z projektora.

Mam nadzieje że to nie wpłynie na jakość dźwięku?

2. Gdy chcemy obejrzeć film wkładamy laptopa do stacji dokującej do której podłączony jest projektor przez złącze displayport. Dźwięk idzie przez mój zestaw czyli z gniazda słuchawek laptopa do gniazda aux w amplitunerze Sony str 7055. Niestety w głośnikach oprócz właściwego dźwięku słyszymy okropne trzaski - jakieś zakłócenia. Wszystko ustępuję gdy odpinam kabel hdmi od projektora lub wyłączam projektor. Sprawdziłem na innej stacji dokującej, innych kablach hdmi, innej przejściówce hdmi - displayport, kablu jack -chinch, innym laptopie i zawsze tak samo. Dopiero gdy podłączyłem zamiast amplitunera jakąś wieżę z tych czasów trzasków nie uświadczyłem. Pytanie co może być powodem albo inaczej jak mogę pozbyć się problemu - może są jakieś tłumiki dzięki którym można wyeliminować te zakłócenia?
Amplituner działa bez zakłóceń gdy projektor jest odpięty, a także z innymi źródłami dźwięku (telefon, logitech squeezebox).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...