Skocz do zawartości

Yamaha RX-V475B czy lub Denon AVR-X1000?


karamazow

Recommended Posts

WITAM!
Mickiewiczowskie 44 lata mi stuknęło i postanowiłem uczcić ten piękny wiek zakupem kina domowego. Sam marzyłem o zestawie stereo ale moja szanowna małżonka wraz z czwórką synów/ oj tak.../ 'przekonali' mnie do zakupu kina domowego. Budżet do max 2500zł. Sprzęt ma stać w dużym salonie. Ile metrów ma? hmm.. pewnie ze 20m2. Nie jestem audiofilem jednak prosiłbym Was o pomoc w dokonaniu wyboru. Jak na razie biorę pod uwagę 2 opcje:
Yamaha RX-V475B, NS-50/NS-P60 (czarny) lub
Denon AVR-X1000 kolumny Taga Harmony TAV-606v3
Jak się pewnie domyślacie mi bardziej zależy na słuchaniu muzyki i taki sprzęt chce wybrać. Niech rodzina ma to swoje kino domowe ale niech przynajmniej będzie ono w miarę dobre do słuchania muzyki. Nie wiem czy to ważne czego słucham... ale może wspomnę bo być może ma to jakieś znaczenie. Paleta wykonawców bardzo szeroka... od TOOLa poprzez Nicka Cave do Dawida Bowiego. Nie śmiejcie się.. wiem.. dinozaur jestem:). Nie ukrywam że zwracam uwagę na głebokie basy ale suba mi nie wciśniecie:P. Więc prośba... oceńcie mój wybór... co lepsze.. co wyrazistsze.. co bardziej głębokie i czystsze.... A być może coś zmienić? Może kolumny? Może wzmacniacz? A może coś zupełnie z innej beczki?icon_wink.gif Byle do 2500 się zmieścic...zrozumcie... RODZINA:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
z podanych dwóch zestawów wolałbym rozwiązanie Denon z kolumnami Taga Harmony. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z dosyć dużych kompromisów jakościowych systemu. Jednak jakiekolwiek alternatywy wiążą się z wyraźnie większymi kosztami zakupu, w tym budżecie lepiej moim zdaniem się nie da.
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań lub oferty finansowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedź Q21... ale znów wątpliwości.... czekając na Wasze opinie poszperałem trochę po tym forum i po sąsiedzku w dziale stereo.. i tam wypowiedz Grand Mastera Audio Zieluwid na temat głosników Taga cyt."zakup ładnie wyglądających paździerzy, kosztem brzmienia". Więc zastanawiam się czy faktyczne głośni TAGA są lepsze od głośników Yamaha? A może faktycznie TAGA 606 to "paździerze" w porównaniu do Yamahy? A może w pojęciu AUDIOFILA oba te zestawy to paździerze? I bez znaczenia jest który zestaw wybiore? Hm... a może jednak obiektywnie i empirycznie da się stwierdzić które głośniki lepiej brzmią?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny taga to duże skrzynie i sporo przetworników( 3 drożne 4 głośnikowe) , a nie chodzi tu o stereo tylko jeszcze kolumienki na tył i centralny, pokój ma średni metraż zapewne umeblowany, więc może te yamahy ( wcale nie małe). Przecież możesz kupić np. Denona z yamahami ns50, gotowe zestawy często nie są okazjami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
ja bym nie wziął ani jednych ani drugich

kolumny yamahy grają sucho i ostro

nie wiem jak z tymi Tagami ale w tej cenie ilość głośników w kolumnie na pewno nie przekłada się na jakość

jeśli bardziej Ci zależy na słuchaniu muzyki to radziłbym podarować sobie pomysł z kinem domowym na rzecz stereo
na kinie z tego przedziału cenowego jakość słuchanych utworów jest bardzo słaba

to nie tak, że na stereo nie da się oglądać filmów
uwierz, że dobrze dobrany zestaw stereo rekompensuje to
w cenie do 2.500 tys kupisz już dość fajne stereo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też chciałem zestaw stereo już wstępnie wybrałem ten zestaw Yamaha R-S500 + CD-S300 + Taga TAV-606v.3, ale żona chce żeby można było podłączyć do tego karaoke na imprezy i nie wiem czy się do tego da podłączyć i będę zmuszony kupić też jakiś aplituner do kina domowego. Jak tak to jaki żeby było można posłuchać stereo( rock, pop). Zestaw do 3000 zł plus minus 200 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) skoro kupujesz zestaw stereo to kolumny powinny być dobrej jakości do stereo i cenie rõwnej przynajmnie ( jeśli nowe ) reszcie zestawu . To one stanowią w największej mierze o ,,stylu i jakości,, dźwięku. Lepiej kupić wzmacniacz i cd za 600zł, a kolumny za 2000zł, niż odwrotnie .
2) amplituner kina domowego do karaoke ??? icon_eek.gif Amplituner KD ma wejścia mikrofonowe, czy inne magiczne których nie ma wzmacniacz stereo ? Wystarczy zestaw z mikrofonami from china za 200/400 zł do okazjonalnego śpiewania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
jacek-26 nie pozwól, aby taka głupota jak karaoke odwiodła Cię od całkiem fajnego zestawu stereo, który sobie wybrałeś. Oczywiście w takim przedziale cenowym, kupiłbyś używany wzmacniacz i cd i dużo lepsze kolumny niż te Tagi. Nawet jeśli musisz kupić zestaw nowy, to weź tą Yamahę, a kolumny kiedyś zamienisz na lepsze. W tym zestawieniu, to te Tagi będą najsłabszym elementem. Ale od czegoś trzeba zacząć.
Choć u mnie jedyną zmianą w zestawie elektroniki, byłoby kupno A-S500 zamiast R-S500.
Ale na pewno kompletnym nieporozumieniem będzie, jeżeli stawiając na słuchanie muzyki kupisz amplituner kina domowego. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie z innym przeznaczeniem.
Aby rozjaśnić temat jeszcze bardziej, proponuję Ci zapoznanie się z artykułem z poniższego linku :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
[ Audio, co kupić - Stereo czy kino domowe? ]

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się podoba Twoja postawa icon_biggrin.gif . Konkretna, szybka decyzja. Za 1200 zł można już coś fajnego znaleźć. Napisz tylko,tak własnymi słowami jakie brzmienie lubisz. Yamaha gra dynamicznie, dość ostro. Myślę, że trzeba by wybrać jakieś ciepło i miękko grające kolumny, bo inaczej efekt może być nieciekawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na odsłuchu w sklepie zestaw yamaha rs 500 cd s 300 i kolumny wharfedale diamont 10.6 cena zestawu 4020 zł co ciekawe cena głośników 2 zł droższe jak info na necie na ampli opuścili 79 zeta na cd nic. A i w necie dostawa gratis a w sklepie, proszę odebrać osobiście.Poza tym na ich stronie pod produktami napisane
Gwarantujemy atrakcyjną ofertę cenową przy zakupie kolumn wraz z zestawem elektroniki - szczegóły u doradców po zapytaniu o cenę odpowiedz sprzedawcy że może być tylko wyżej. SUPER.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...