Skocz do zawartości

Jak sprowadzać sprzęt Hi-Fi z UE (wymiana doświadczeń)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
W ogóle nic nie musisz pisać na opakowaniu. Wystarczy, że wyjaśnisz osobie, którą wybierzesz z listy osób/firm, które się zgłoszą w odpowiedzi na Twoje zlecenie, że wiezie ładunek, którym nie należy rzucać, ponieważ się uszkodzi. To wszystko a bezpieczeństwo transportu będzie większe niż przez anonimową firmę kurierską.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ostatnio przesylarka.pl, którą tutaj polecałem podniosła ceny przesyłek krajowych. Więc wklejam dwa linki do wyszukiwarek, gdzie można sobie wybrać najtańszego przewoźnika krajowego (to samo DPD na przesylarka.pl potrafi kosztować o kilka zł więcej niż na dwóch poniższych portalach; dodatkowo zauważyłem, że w tej chwili w cenie przesyłki DPD na przesylarka.pl nie ma ubezpieczenia a dla DPD z tych dwóch wyszukiwarek takie ubezpieczenie na parę tysięcy złotych w cenie przesyłki jest). To niby są drobiazgi ale chodzi o zasadę.

http://www.otokurier.pl/

http://forsend.com.pl/?skelMod=ModForm&partner=kurierem#step-1

Edytowano przez Majtek2013
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich,

Mieszkam w Irlandii i regularnie wysylam paczki do i z Polski, nawet takie gabaryty jak drzwi wejsciowe czy okna do domu.

Nigdy nie mialem zadnych problemow, wszystko dostarczone w takim stanie jak bylo wyslane, firma nazywa sie http://www.greenspeed.com.pl/

Z tego co wiem to oferuja przewozy tez na innych trasach.

 

Jedyne co bym mogl doradzic to tak jak juz jest napisane wczesniej - najlepiej to wyslac do jakiegos znajomego a potem kurier od niego do Polski.

Czesto sprzedawcy oferuja darmowa wysylke na terenia kraju sprzedazy wiec warto to wykorzystac i do tego znajomy moze odrazu sprawdzic czy sprzet nie jest uszkodzony itp

 

 

PS. nie wiem czy moglem zamiescic link to firmy wiec jezeli nie to prosze o usuniecie go.

Jezeli ktos chce cos kupic z Irlandi badz z UK to prosze mi dac znac i jak najbardziej pomoge....

Edytowano przez eryk2kartman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy sprowadzałem sprzęt z UK. Raz wzmacniacz bezpośrednio zamówiony w sklepie. Za drugim razem było trochę trudniej, bo musiałem poprosić znajomą z UK by ona zamówiła do siebie a dopiero potem kurierem poszło do mnie. Tak czy siak za każdym razem sprzęt przyszedł bez szwanku po paru dniach (2x wzmacniacz, kolumny, standy). Wszystko było nowe fabrycznie zapakowane co też na pewno nie było bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.08.2017 o 14:47, eryk2kartman napisał:

Nigdy nie mialem zadnych problemow, wszystko dostarczone w takim stanie jak bylo wyslane, firma nazywa sie http://www.greenspeed.com.pl/...
...
PS. nie wiem czy moglem zamiescic link to firmy wiec jezeli nie to prosze o usuniecie go.

Można zamieszczać linki - po to jest ten wątek, by m.in. przekazywać informacje o sprawdzonych sposobach importu, transportu, ...
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wstawiłem na OLX do sprzedania swoją Yamahę , ponieważ zbyt wiele rzeczy nie sprzedawałem za pomocą portali aukcyjnych, a już za granicę żadnej, to chciałbym zapytać czy to normalne:

- skontaktował się ze mną człowiek zainteresowany kupnem za pomocą SMS , podał tylko adres e-maill prosząc o kontakt. W e-maillu / ewidentnie tłumacz google / padło tylko pytanie o cenę i prośba o pisanie w języku angielskim.

- napisałem , że sprzęt jest już wstępnie zarezerwowany i jakąś odpowiedź mogę dać w przyszłym tygodniu. A w ogóle, to w razie czego do jakiego kraju miałaby być wysyłka.

- dzisiaj dostałem informację , że kwota jest akceptowalna , prośba o podanie imienia i nazwiska oraz konta na PayPal , robi przelew i mam czekać na kuriera / ?/ . Nie podał żadnych swoich danych / nawet kraju/ za to pełną instrukcję jak mam założyć konto na PayPal.

Nie padło , żadne pytanie dotyczące sprzętu , jego stanu , jakaś prośba o zdjęcia, czy cokolwiek , nie wspominając już że wyraźnie pisałem, iż sprzęt jest już zarezerwowany.

Pytam , więc bardziej doświadczonych kolegów ,czy tak się odbywa sprzedaż za granice.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomek4446 napisał:

Pytam , więc bardziej doświadczonych kolegów ,czy tak się odbywa sprzedaż za granice.

"Śmierdzi" wałkiem ;) Ty nie musisz mieć paypal płatności żeby zobaczyć u siebie na koncie kasę. Chce kupić? To przelewa kasę, a Ty wysyłasz towar. Nie ma innej opcji poza ta jeszcze, że odbierze osobiście. Płatność przy odbiorze za granicą też bym odpuścił. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak , @MariuszZ , dzięki Panowie , zastanowił mnie ten PayPal i dopisek , że kupujący sam sobie doliczy do kwoty 3,4% ,które pobiera PayPal. Nie ma żadnego pytania o sprzęt , sam teraz poszukuje końcówki mocy i pisząc lub rozmawiając ze sprzedającymi zadaje mnóstwo pytań o stan, z czym grał , proszę o zdjęcia / na razie napotkałem na samych pasjonatów , bardzo fajne kontakty :) / a tu nic , ani jednego pytania o cokolwiek , choćby o widoczne modyfikacje.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek4446,

przede wszystkim jak ktoś jest poważnie zainteresowany, to jest co najmniej kilka maili lub telefonów i uzgadnianie szczegółów dotyczących zarówno samego sprzętu jak i transakcji.

A jak ktoś Ci mówi/pisze, że mu się bardzo śpieszy i byś wysłał sprzęt już na podstawie skanu jego przelewu -to mu odpowiedz, że od razu to mu wyślesz ... skan pierwszej strony instrukcji :-) albo zdjęcie sprzętu (Copyright by RoRo),  a realną wysyłkę zrobisz gdy już Twój bank zaksięguje przelew i będziesz miał pieniądze na swoim koncie.

Po prostu lepiej nie sprzedać/nie kupić niż wysłać za darmo i wtopić kasę. W audio jak w życiu-niestety pojawiają się też oszuści i naciągacze.

Jak wystawiłem ogłoszenie o cenniejszym sprzęcie (czy bardziej delikatnym) to dałem informację, że odbiór osobisty. A potem miałem pare razy okazję do śmiechu jak było pytanie gdzie to jest (a Warszawę to raczej łatwo znaleźć nawet obcokrajowcom), w dodatku oferowałem darmową kawę w trakcie odsłuchu i sprawdzenia sprzętu...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RoRo napisał:

to dałem informację, że odbiór osobisty.

Dokładnie taka informacja widnieje w moim ogłoszeniu , nie ma tam słowa o wysyłce gdziekolwiek.

15 minut temu, RoRo napisał:

 a realną wysyłkę zrobisz gdy już Twój bank zaksięguje przelew i będziesz miał pieniądze na swoim koncie.

Tak zrobię , niby siedzę w handlu od lat a się pogubiłem. Nie znam się na PayPalu itp. przelewy robię zwykle normalnie z konta.

I ostatnia sprawa która mnie wkurzyła to ta prośba o pisanie w języku angielskim . Po pierwsze jak ja coś kupowałem choćby z ebaya za granicą np. z Luksemburga to pisałem do tej osoby w j. niemieckim / nie znam ,ale poprosiłem kolegę o tłumaczenie/ , bo wg. mnie tak wypadało , o ile się nie mylę nie ma obowiązku na świecie komunikacji w j. angielskim , są strefy hiszpańskie , francuskie , niemieckie , rosyjskie itd.

24 minuty temu, RoRo napisał:

to mu odpowiedz, że od razu to mu wyślesz ... skan pierwszej strony instrukcji :-) albo zdjęcie sprzętu (Copyright by RoRo), 

Świetne , dzięki za podpowiedź :)

Teraz do mnie dotarło jeszcze jedno , jak coś sprzedaje to zwykle to ja zamawiam kuriera, a tu mam podać adres i ktoś przyjedzie , ktoś bliżej nie określony, bo ani nazwy firmy kurierskiej ani kompletnie nic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek a może i nie. Ludzie są różni ..sam jak się nie raz napalę na fajny sprzęt to kupuje raz, dwa bez pytania o szczegóły. Ot taka doza adrenaliny.

Nie zmienia to zasady; iż sprzęt wysyła się wtedy i tylko wtedy gdy otrzymałeś kasę na konto. Żadne tam potwierdzenia przelewów i inne dzikie węże,...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 4.05.2020 o 00:06, lulek24 napisał:

Witaj czy ktos zamawiał z Niemiec od elektrowelt24.eu Chodzi o wpłate na konto bezpośrednio poza paypalerm i p24.

Ile to kosztuje przewalutowanie w mbanku?

Ja tam chyba kupowalem denon x3500h, wyszlo z wysylka 1k taniej. Przewalutowanie to jedno, ale sam przelew zagraniczny bedzie kosztowal. 
Najlepiej zalozyc Revoult (dziala to z Androida/Apple), tam zasilic sobie konto zlotowkami i zrobic przelew do nich. Pozniej kupujesz sobie w apc euro (z reguly sporo taniej niz w banku) i zlecasz przelew. 

Choc generalnie zawsze kupujac za granica najlepiej placic karta VISA/MC przedplacona (wlasnie Revoult ze wzgledu na niskie oplaty). W razie powaznego problemu, robicie chargeback i wtedy powinniscie w miare latwo odzyskac kase.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

Ja tam chyba kupowalem denon x3500h, wyszlo z wysylka 1k taniej. Przewalutowanie to jedno, ale sam przelew zagraniczny bedzie kosztowal. 
Najlepiej zalozyc Revoult (dziala to z Androida/Apple), tam zasilic sobie konto zlotowkami i zrobic przelew do nich. Pozniej kupujesz sobie w apc euro (z reguly sporo taniej niz w banku) i zlecasz przelew. 

Choc generalnie zawsze kupujac za granica najlepiej placic karta VISA/MC przedplacona (wlasnie Revoult ze wzgledu na niskie oplaty). W razie powaznego problemu, robicie chargeback i wtedy powinniscie w miare latwo odzyskac kase.

Revolut odpada , nie o to pytałem .Interesuje mni ejednorazowa akcja .Jakie sa koszty przewalutowania przez mbank ?? ogólnie koszty np 900 euro. czy lepiej paypalem ?? Nie znam sie , Pytam o koszty tylko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2020 o 07:29, 1Ender napisał:

Kupowałem wzmacniacz w Anglii, koszt był około 20 zł z przewalutowaniem na funty. 

Pozdrawiam 

 

https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-fees

Ile kosztowa ten wzmak ? paypal ma juz  swoj kurs większy  niż wszędzie i pobiera koszty jeszcze przez przewalutowanie plus koszty przelewu czy jak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...