Skocz do zawartości

Kino w pokoju


nemoo

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.
Po przeczytaniu setek postów i artykułów, po odsłuchu kilku zestawów chciałbym się utwierdzić lub nie w wyborze swojego zestawu KD.
Miejsce to salon 19m z otwartą kuchnią, wszelkie dane odległościowe mam w załączonym pliku.
Amplituner to napewno Onkyo 616 + PS3 (to mam). Chcę kupić głośniki - co do frontów to 90% Klipsch RF II 52 resztę czyli centralny i satelity też chcę oprzeć na Klipschach.
Słuchałem takiego zestawienia z innym amplitunerem w MM i ten zestaw kolumn najbardziej mi podchodzi dźwiękowo...w porównaniu do jbl loft system.
Przeznaczenie 60 % film, 30 muzyka (klasyczna, rock), 20 % TV. Zastanawiałem się nad ROTH Oli 40 ale tych nie słuchałem. Na głośniki mogę przeznaczyć do 5000 zł max. Raczej zestaw 5.0 bo Klipsche dawały tyle basu że wystaczy. Mam tylko pytanie czy będą wystarczające na mój metraż, może kupić rf 62 na front ? ewentualnie może coś innego polecicie. Czy centralny i satelity mogą być z serii niższej niż RF 52? Czy warto doinwestować w subwoofer czy różnica będzie aż tak duża? głośniki i tak będę kupował stopniowo. Dziękuję za odpowiedzi.

















Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli większość czasu będą spędzały grając w kinie to do Twojego pomieszczenia lepiej wziąć jednak RF-62.

Co do samego wyboru. O ile w kinie i przy rockowym graniu w stereo powinny sobie radzić pięknie, to już przy klasyce w moim odczuciu może być słabo. Te głośniki grają bardzo efekciarsko, jest sporo góry (jak to w przypadku tub bywa), bas jest bardzo sprężysty, nie ciągnie się, tylko że przy klasyce niezwykle ważny jest środek pasma, a to nie jest najmocniejsza strona Klipsch'ów. Inna sprawa, że ten zestaw dobrany jest trochę bez sensu. Masz amplituner za mniej niż 2000zł, a teraz do niego chcesz dokupić kolumny za 3000zł/para (albo więcej). To powinno być raczej 3000-3500zł na ampa i reszta na kolumny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem jeśli większość czasu będą spędzały grając w kinie to do Twojego pomieszczenia lepiej wziąć jednak RF-62.

Co do samego wyboru. O ile w kinie i przy rockowym graniu w stereo powinny sobie radzić pięknie, to już przy klasyce w moim odczuciu może być słabo. Te głośniki grają bardzo efekciarsko, jest sporo góry (jak to w przypadku tub bywa), bas jest bardzo sprężysty, nie ciągnie się, tylko że przy klasyce niezwykle ważny jest środek pasma, a to nie jest najmocniejsza strona Klipsch'ów. Inna sprawa, że ten zestaw dobrany jest trochę bez sensu. Masz amplituner za mniej niż 2000zł, a teraz do niego chcesz dokupić kolumny za 3000zł/para (albo więcej). To powinno być raczej 3000-3500zł na ampa i reszta na kolumny...



wiem wiem że to od d...strony ale mam amplituner w spadku a że jest w miare dobry to nie chcę kupować nowego a skupić się na głośnikach , których zakup będzie rozłożony w czasie na początek same fronty...co do klasyki to nie jest jej dużo a audiofilem nie jestem, poprostu ma grać przyjemnie dla ucha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...