Skocz do zawartości

Pomoc w doborze sprzętu stereo do 8.000zł


fiołek

Recommended Posts

Witam
Proszę o pomoc , nie znam się na tym za dobrze więc szukam rad odnośnie sprzętu do słuchania muzyki oraz do oglądania filmów ( bardziej muzyka )

1. Kwota do 8.000 zł
2. Sprzęt nowy
3. Sprzęt stereo
4. Powierzchnia pokoju ok 40m2
5. Słucham muzyki : pop , roc , dens,
6. Zakup jednorazowy na wiele lat
7. wejścia usb, podłączenie do tv

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest Ci potrzebny zestaw: dwie kolumny, wzmacniacz stereo, odtwarzacz CD i odtwarzacz BR do oglądania filmów.
Jeśli USB potrzebne Ci do słuchania mp3, to nie szukaj takiego wzmacniacza, tylko odtwarzacza CD albo BR z takim wejściem.
Większość dobrych wzmacniaczy nie ma tego typu "diwajsów".
Pisałaś, że podobały Ci się kolumny Dali Ikon.
Ogólnie wolisz bardziej miękkie brzmienie, pełne, soczyste niż ostrzejsze chłodniejsze itp? Może to opiszesz?

Nie byłbym sobą, żeby nie wspomnieć sprzęcie z drugiej ręki. Dobre stereo sprzed kilku, kilkunastu lat, to była na ogół bardzo solidnie wykonane rzeczy. Dziś już takich się nie robi. Przynajmniej nie w budżecie, którym dysponujesz.
Osiem tysiaków, to niby sporo, ale jak się zobaczy co można za to kupić... icon_mad.gif
A klasa z jaką zagrają takie elementy też będzie dużo wyższa niż za podobne nowe.
Ale nie namawiam na siłę, chcesz nowe Twoja sprawa.
Do konkretów przejdziemy później, może ktoś coś jeszcze napisze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
rozumiem że szukasz systemu, który będzie rozwiązaniem dwukanałowym, jednak zawierającym odtwarzacz Blu-Ray, całość nastawiona na odsłuch muzyki.

Mam dwie propozycje, pierwsza oparta na wzmacniaczu NAD C356 BEE oraz odtwarzaczu Blu-Ray Asus BDS-700 oraz druga oparta na amplitunerze Yamaha R-N500 i odtwarzaczu także Asuslub Yamaha BD-S673. Do powyższych urządzeń (na awiałbym jednak na propozycję pierwszą, wyraźnie lepszą brzmieniowo) zastosowałbym kolumny Dali Ikon 6 MK2 lub Paradigm Monitor 11 v.7. Są to rozwiązania, grające dynamicznie, które idealnie sprawdzą się w Twoich gatunkach muzycznych i nagłośnią salon.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


f1angel
Tak , zgadza się, wolę brzmienie bardziej miękkie , ciepłe oraz czyste melodyjnie icon_smile.gif nie lubie metalicznych brzmień za bardzo mi dźwięczą w uszach , a nawet powiedziałabym , trzeszczą.....

jeśli chodzi o kolumny to Tak : słychałam Dali Ikon 6 MK2 i mają ciekawe brzmienie, jak dla mnie ( jutro posłucham Dali Ikon 7 MK2 )

co do nowego sprzętu ... sama nie wiem , tak jak pisałam nie znam się na tym, więc chętnie skorzystam z wszelkich porad icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co do odsłuchu , to jestem ze Świdnicy ,województwo dolnośląskie ,
jutro jadę na odsłuch do Wrocławia, więc poproszę o ten zestaw który zaproponowałeś


Ale jeżeli zdecydujesz się na zakup nowego sprzętu to wybierz salon Q21 z Pabianic. To salon obecny stale na naszym forum i na pewno zaproponują Ci warunki finansowe nie gorsze niż konkurencja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu używanego i nowego - moje refleksje z porównania nowego i używanego zestawu przepadły gdzieś w archiwum forumowym ("zmiany, zmiany"). Skracając -> zamieniłem zestaw nowy za ok 7000 na używany (kilkunastoletni) za ok 2500 - używany gra o niebo lepiej. Wolę nie myśleć jak grałby zestaw opary na używanych elementach za ok 7000 icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także namawiałbym na sprzęt używany. Sam słucham na sprzęcie używanym i choć nie opiewa na kwotę 8000 zł (jeszcze icon_smile.gif ), to na nowy raczej bym się już nie zamienił. Dlaczego ?
Cytat

Dobre stereo sprzed kilku, kilkunastu lat, to była na ogół bardzo solidnie wykonane rzeczy. Dziś już takich się nie robi. Przynajmniej nie w budżecie, którym dysponujesz.
A klasa z jaką zagrają takie elementy też będzie dużo wyższa niż za podobne nowe.



Tak więc, zachęcam do refleksji.
Oczywiście to Twoje pieniądze i Twoja decyzja. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, zapewniam że otrzymasz rzetelne odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, a ja znów nie mam czasu odpowiedzieć choć obiecałem icon_redface.gif

Tak na szybko zauważyłem świetne i niedrogie Dali 850. http://allegro.pl/dali-850-stan-gabinetowy-i3917481201.html
soczysta, dobrze wypełniona średnica, barwne ale nienatarczywe wysokie oraz mocny i dobrze kontrolowane (jeśli jest odpowiedni wzmacniacz) niskie tony. Te nowe się nie umywają do nich.
Jeśli chcesz lepszego doświetlenia góry, ale średnica będzie bardziej neutralna a niskie szybsze, choć nie tak mocne zwróć uwagę na
Infunity Kappa 7 RS http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/05/153744.php
Do jednych czy drugich trzeba dobrego wzmacniacza, by pokazały pełnię swoich możliwości. Choć DALI słyszałem kiedyś nawet z niezbyt drogim wzmacniaczem Pioneera i też nie było źle.

Może koleżanki i koledzy mają jeszcze jakieś propozycje?
Myślę, że najpierw trzeba by wybrać kolumny a później dopiero wzmacniacz i CD.
Odtwarzacz BR może być niedrogi. I tak będzie ładnie odtwarzał filmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...