Skocz do zawartości

Kolumny Visaton


mariodgl

Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem kolumn Visaton tylko nie jest w stanie powiedzieć jaki to model. Jestem w trakcie poszukiwania wzmacniacza pod te kolumny aby podłączyć to do kompa ale w tych tematach jestem totalnie zielony jedyne co wiem to jaki jest głośnik wysokotonowy i tyle. Dziękuję za każdą pomoc jeżeli zły dział to prosiłbym o przeniesienie icon_wink.gif
Kolumna Visaton
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wygląda na to, że te kolumny to VISATON VIB 2000. To co znalazłem na temat tych kolumn :
Moc znamionowa 110W, 8 Ohm,pasmo 32Hz-30kHz,średnia efektywność 87-88dB, obudowa: wysokość 940,270x340mm, bass-reflex,MDF 18mm,wytłumiona materiałem oferowanym przez VISATON,waga ok.22kg/szt, wykończenie:STIUK(odcienie lekko palonej cegły),pokryty woskiem, połysk satynowy, ciekawy wizualny efekt,głośniki:VISATON niskotonowy WSP21S 8 Ohm (polipropylenowa membrana dająca „miękki i niski” bas),duży wychył liniowy membrany 20 mm!; wysokotonowy kopułkowy DSM25FFL 8 Ohm(tytanowa membrana, cewka chłodzona ferrofluidem),zwrotnica 2-drożna,cewka z rdzeniem ferrytowym (tylko niskotonowy), pozostałe cewki powietrzne, kondensatory foliowe(VISATON,Jantzen), rezystory niskoszumowe,gniazdo Bi-wiring pozłacane,okablowanie wewnątrz: miedź beztlenowa srebrzona.

A co wyboru wzmacniacza, to nawet nie podałeś przedziału cenowego. Pominąłeś zakładkę, która będzie pomocna w podaniu kilku istotnych informacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o to, że sprzedający z tej aukcji nazwał V1 najwyższym modelem, co jest nieprawdą.
W innym temacie, była też mowa o wzmacniaczu Grundig Fine Arts, tylko, że był to FA V3. Tam załączyłem tabelę, ze specyfikacją całej serii. Możesz sprawdzić tutaj :
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;#entry105444
[ Tanie stereo do 18 m2 ]

Kliknij na zdjęcie, są tam wszystkie niezbędne informacje o tych modelach. Widać także, który z nich jest top, a który bottom line.
Tak czy inaczej, wzmacniacz jak najbardziej wart polecenia.
Jeżeli chodzi o cenę, to faktycznie czasami niewiele więcej trzeba dołożyć, żeby kupić model wyżej. Stąd, gdyby V1 trafił się taniej, to jeszcze lepiej. A może spróbuj potargować cenę ze sprzedającym. Oczywiście, jeżeli ten wzmacniacz Cię interesuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - zobacz, kto sprzedaje tego Grundiga V1 icon_cool.gif
Jest całkowicie sprawny i wygląda nie gorzej!!!

Wyślij szybko mail do naszego Kolegi - z takiego źródła możesz brać w ciemno!!!

Cytat

A przeglądałeś może tablica.pl? Tam też często jest dużo ciekawych rzeczy i czasami taniej niż na allegro

Niestety na "tablicy" ciężko jest coś znaleźć...
trzeba szukać po konkretnych nazwach - bo niestety podział na kategorie jest bardzo ubogi.

Raczej jak znajdziesz coś ciekawego - podaj link i napisz, czego dotyczy.
No ale chyba sprawa jest już wyjaśniona jeśli chodzi o wzmacniacz icon_lol.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...