Skocz do zawartości

Sprzęt do 3700 zł


zdr

Recommended Posts

Witajcie,

Prosiłbym Was o pomoc w wyborze zestawu domowego 5.1 w cenie nie przekraczającej kwotę 3700 PLN. Na zestaw mają się składać wzmacniacz + kolumny 5.1 (podzespoły nowe).

Pokój jest połączony z kuchnią i całość ma 24m2. Rozmiar samego pokoju, gdzie głośniki będą stały to 17m2.

Na czym mi zależy?
Przede wszystkim zestaw powinien mieć brzmienie jak najbardziej naturalne i szczegółowe. Pierwszy jest wokal i tony średnie, dalej tony wysokie a w tle niskie częstotliwości. Wszystko to ma tworzyć jedną spójną całość. Na całym paśmie przenoszenia nie powinno być większych odchyleń do przodu bądź do tyłu. Nie chciałbym aby jakieś częstotliwości były słyszalne bardziej od innych i jednocześnie przysłaniały pozostałe albo jakiś bardziej brakowało.

Najniższe pasmo powinno zaczynać się od około 30Hz. Bas powinien być szybki, głęboki i dynamiczny - nie punktowy - aby ładnie słychać było przykładowo zejścia. Ważne jest aby nie był na pierwszym tle a uzupełnieniem całości.

Zastosowanie to 50% muzyka i 50% filmy. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to mamy absolutny mix icon_smile.gif. Od klasków metalicy po dzisiejsze rytmy typu dance.

Nie jestem audiofilem mówię od razu. Generalnie całość ma grać tak aby nasza noga sama tupała a sam dźwięk był rytmiczny/dynamiczny i aby po prostu bawił icon_smile.gif
Jak sami widzicie mamy tutaj niezły mix, gdyż zestaw ma być z jednej strony uniwersalny a z drugiej brzmieć powinien jak naturalniej.
Miło by było aby bass reflex był jednak z przodu kolumn, ułatwiło by mi to rozstawianie.
Fajnie by też było aby można było to wszystko wpiąć np. do Spotify bądź innego medium strumieniowego (DLNA)

Znajdziemy coś godnego uwagi w tej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
dokładnie podałeś Twoje preferencje związane z brzmieniem, z tego co puszesz, kładziesz na to duży nacisk. Moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem bylby w danym przedziale zakup systemu w konfiguracji 5.0 oraz ewentualnie w przyszłości dokupienie subwoofera.
Moja rekomendacja do Twoich potrzeb to amplituner Onkyo TX-NR626 oraz zestaw kolumn Indinana Line Nota 555.

Przyjrzyj się proszę mojej propozycji, w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za choć jedną odpowiedź icon_wink.gif
Spodziewałem się iż tak zadane pytanie może być problematyczne icon_wink.gif
Zapytam tylko dodatkowo, czy to jest jedyne rozwiązanie, czy możemy to z czymś skonfronotwać?
Zastanowiłem się jeszcze raz na tematem i doszedłęm do wniosku iż powinienem położyć nacisk bardziej na kolumny niż na AMP.
Bo to jest chyba klu całego rozwiązania.

Z drugiej strony parametry techniczne o których pisałem to tylko czyta technika i może całkowicie odbiegać od subiektywnego odczucia.
Jak pisałem nie jestem audiofilem bądź purystom dziwiękowym mimo iż na technicznych aspektach odrobinę się znam, chciałbym po prostu uzyskać zestaw który w założeniu byłby miły dla ucha, cieszył dzwiękiem i powodował uśmiech.
Aby nie "pierdział" czy niemiłosiernie "wył".

Może aby było łatwiej, zredaguję pytanie...
Czy w tych widełkach cenowych dla człowieka który pewnie nie usłyszy swoim gumowym uchem subtelnych przejść między barwami i tonami a poszukuje dobrego nazwijmy go uniwersalnego zestawu który będzie cieszył się coś znajdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...