Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do słuchania hip hopu?


edelman

Recommended Posts

Naprawdę ładnie trafiłeś !
Nie chcę generalizować czy szufladkować miłośników muzyki HH , rockowej, czy każdej innej, ale pacio94 ma rację jbl es30 dałyby Ci większego banana na ustach w czasie słuchania są ...bardziej ekspresyjne.
Na allegro są używane w świetnym stanie jbl es30 po 600-700 para .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek z czym świetnie trafiłem, z ceną za tannoye i pioneera a-20?

Poszukam te używki jbl, ale szczerzę to wolałbym mieć nówki, nigdy nie wiadomo skąd używki są i jaki jest ich stan..

Nie chcę, aby muza waliła po szybach, po prostu chce mieć dobre brzmienie i walnięcie, ale bez przesady. Nie jestem jakimś mega wyszukanym znawcą czy audiofilem icon_smile.gif



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zdecydowane. Pioner A-20 lub Denon, kolumny Tonnay Mercury V1.

I na koniec pytanko: W czym taki zestaw jest lepszy od typowej mini wieży, przypuśćmy jakiegoś Philipsa który ma moc 2x50W? Jakość wykonania, materiały? Bo nie wiem. Różnica w cenie spora, bo wieżę można kupić za 500-600, i to z bardzo dobrymi opiniami. Na taki zestaw jak ja to 1500 a i jeszcze cd player dojdzie... czyli 2klocki. To raz.

i dwa, zestaw audio który podałem ogarnię pokój 10m2? Czy może jest za mały pokój na taki sprzęt lub odwrotnie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kilka rzeczy .
Stosunek sygnał- szum w mini wieży koło 60 do 70 dB w sprzecie hi-fi 95 /110 dB, daje to kilkukrotnie wiėkszą głębię muzyce, pewną energię.
Pasmo przenoszenia tak np odtwarzacza , wzmacniacza jak i głośników.
Kolumny w mini wieży nie mają zwrotnic, zbudowane są trochę lepiej od pudełka do butów, grają byle jak. Mam mini wieże w sypialni dokupiłem monitory i gra to 200% lepiej.
Lepsze materiały i podzespoły elektroniczne.
Miniwieże mają zakłamane dane, przykład np moc 2*50W a pobór z gniazdka często ok. 60W icon_smile.gif tak wiėc tej mocy realnie jest 2*25W...

Cd używane dokupisz już za 100 zł ew nowe dvd np z usb... na taki metraż za duże byłyby przerośnięte kolumny pdłogowe np. Popularne tonsile , miałbyś armagedon, brak stereo, szybkiego beatu, tylko odbicia basu i dudnienia od ścian.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zdecydowałem się na Tannoye, już kupione icon_smile.gif
Teraz wzmak Pioneer A-20 i jakiś cd player.


Chłopy. Denon 520 czy Pioneer A-20?
Denon ma większą moc bo 2x70, Pioneer to x50.

Cena podobna, także jakby ktoś mógł luknąć te modele i ocenić...
Dzięki. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie icon_wink.gif

Przy normalnych odsłuchach rzadko kiedy przekracza się próg 1W (dziwne się to wydaje, prawda?), więc w zasadzie duża moc może się wydawać zbędna. Tak do końca też nie jest, ale nie można powiedzieć, że większa moc = wyższa jakość. Kupujesz małe kolumny i nawet gdyby ten Pioneer miał połowę swojej mocy to by wystarczyło. Duża moc przydaje się szczególnie, kiedy wzmacniacz musi kontrolować duży zestaw (szczególnie jeśli mówimy o dużych membranach basowych), w innych sytuacjach 2x25W zwykle okazało by się wystarczające icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za klarowne wyjaśnienie. Pioneer wygrał, nawet jakoś wyglądem mi się bardziej podoba icon_smile.gif


Teraz ostatnia rzecz, możecie mi pomóc w okablowaniu. Rozumiem, że potrzebuje dwóch kabli do połączenia wzmaka z kolumnami. A CD? Czy dostanę w zestawie jakieś kable, czy lepiej kupić sobie samemu? Jak to mam połączyć, jakie kable kupić, firma, jakość, grubość? No i jak rozstawić kolumny, daleko od siebie? obok? Pokój 10m2.

Będę wdzięczny icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD i wzmacniacz połączysz kablem cinch-cinch (a dokładniej to 2cinch - 2cinch),

Kabel głośnikowy - na początek łączysz zwykłym kablem (zwykły, podwójny przewód ma 2 żyły: masa i sygnał).
Nawet jeżeli kolumna ma 4 zaciski głośnikowe (są połączone zworkami: czerwony zacisk z czerwonym i czarny z czarnym), to normalnie łączy się zwykłym kablem z 2 żyłami. Dla ambitniejszych można wykorzystać droższe kable bi-wire z 4 drutami. A czy warto - to zależy ile możesz wydać/ile jest sens wydać na kable.

Kabel może mieć założone końcówki (banany albo widły), ale możesz równie dobrze założyć goły kabel. Trochę się utleni, ale pewnie po roku i tak zmienisz kabel jak Cię wciągnie zabawa z audio...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,
możesz podpiąć 2 pary głośników:
pierwszą parę jako A,
drugą parę - jako B.
Ale odradzam włączanie jednocześnie obu par - to nie kino domowe...

Natomiast możesz sobie rozstawić kolumny pod 2 miejsca odsłuchowe - np. jedne kolumny jak siedzisz na łożku, a drugie - w fotelu (przykład, ale wiadomo o co chodzi).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo dobre wytłumaczenie dałeś RoRo w kwestii używania dwóch par kolumn.
I można by mieć z jednego zestawu dwa nieco inne brzmienia.
Edelman.
Ja dodam, że dało by się umieścić drugą parę w innym pomieszczeniu. Ale też byłoby lepiej by obydwie pary nie grały jednocześnie, ponieważ jest to zazwyczaj znaczne obciążenie dla wzmacniacza. A jeśli będą miały zbyt małą impedancję wzmak się po prostu spali.
Ale faktycznie granie na dwóch parach na raz, to jakieś nieporozumienie, niezrozumienie zasad odbioru stereo.
Jedynie wzmacniacze kwadrofoniczne dobrze grałyby (z racji swojego przeznaczenia) z dwoma parami kolumn. Tylko skąd wziąć takie nagrania? icon_rolleyes.gif
Zaciski A i B służą raczej do łatwiejszego podłączenia dwukablowego, czyli bi-wiringu

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...