Skocz do zawartości

Wzmacniacz do kolumn Celestion F-38


toro1984

Recommended Posts

Witam,

obecnie użytkuję sobie zestaw składający się z kolumn Celestion F-38 oraz amplitunera Denon AVR-1911 (wcześniej Denon AVR-1906). Kupując ampli miałem zamiar złożyć w późniejszym czasie kompletny zestaw do kina domowego, jednak po 2 latach mi się to nie udało i teraz postanowiłem sprzedać ampli i kupić porządny wzmacniacz.

Słucham głównie rapu, hh, muzykę elektroniczną - to najczęściej. Czasem jednak lubię posłuchać czegoś spokojniejszego - trochę bluesa, jazzu. W obecnym zestawie brakowało mi niskiego, miękkiego basu, który by potrafił coś przestawić na biurku - wybierając kolumny, czytając recenzje wychwalano te kolumny właśnie za porządny bas - stąd wnioskuje, że jego nie satysfakcjonująca ilość powodowana jest przez amplituner. Zależy mi na porządnym, nisko schodzącym basie, jednak nie tanim łomotaniu - wszystko ma ładnie i harmonijnie grać, nie samym basem w końcu człowiek żyje, i pozostała część pasma też nie jest mi obojętna.

Pomieszczenie odsłuchowe to pokój 25m2.

Wolałbym sprzęt nowy, jednak z nowy dobry wzmacniacz trzeba dobrze zapłacić, stąd chyba lepszym rozwiązaniem będzie porządna używka. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 1000 - 1500zł max. Odnośnie używek to mam spore obawy, nieukrywam, gdyż nie znam się na sprzęcie, nie jestem elektronikiem, ale zdaję sobie sprawę, że handlarze potrafią cuda nawyczyniać w środku i po dobrym wzmacniaczu pozostaje jedynie wspomnienie.

Co byście zaproponowali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, zapomniałem dodać, że dobrze by było, aby wzmak posiadał złącze do podłącenia subwoofera (czyli pre-out), a ten copland go nie posiada, no i pilot też musi być - tego z kolei brak baltlabie. W ogóle szczerze mówiąc bardzo egzotyzne te wzmaki jak dla mnie. Czyli podsumówując pre-out i pilot musza również być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...