Skocz do zawartości

Altus 140 - wymiana głośników


randy

Recommended Posts

Nie możesz wymagać od Altusów ,aby grały na innym poziomie niż są w stanie grać. Jeżeli chcesz usłyszeć poprawę brzmienia, zmiana kolumn jest nieunikniona. A widzę, że potrzebujesz lepszych kolumn, skoro piszesz o nurtujących Cię niedociągnięciach w brzmieniu jakie obecnie masz oferowane przez Twój sprzęt. Zmiana wyjdzie Ci na dobre.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

a co sadzicie o logitech z906? dzisiaj przechodziłem tak przez Saturn i usłyszałem utwór zespołu Metallica Nothing Else Matters. stwierdziłem fajny ten sprzęt co to gra, wiedziony dźwiękiem doszedłem do tych właśnie logów. koło wakacji interesowałem się nimi, ale w szybszych utworach nie podobało mi się ze bas zagłusza wszystko(może to kwestia regulacji suba) ale w tym utworze zagrało to fajnie. co możecie powiedzieć o tym sprzęcie?
i druga opcja. jadąc tak do pracy wpadł mi pomysł taki. jeśli ten wzmak jest za słaby do kolumn to czy można by podłączyć kolumny pod kanał a i b? wtedy niby moc szłaby z dwóch kanałów i na mój rozum powinno więcej mocy być. wyjaśnię chodzi mi podłączenie kolumny lewej do lewej strony czerwony kabel do A, a drugi do czarnego B. nie będę miał póki co jak posłuchać głośniej żeby zobaczyć różnicę wiec co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a co sadzicie o logitech z906?



Plastikowe dziadostwo. Sprzedałem swoje poprzednie 2x (lepsze zestawy) Z-5500 i kupiłem niedrogie kolumny Polton Omega 180 + wzmacniacz Grundig
FineArts v3 i teraz to dopiero zacząłem słyszeć dobrą jakość dźwięku. Do tego lepsze kabelki i jest w ogóle bez porównywania.
I co najlepsze bas jest na prawdę elegancki.Powiem że o wiele lepszy niż w Logikach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czytajcie inne wątki, nie tylko swój własny, nie będziecie zadawać głupich pytań icon_idea.gif
Było o tym niedawno. Podwójne zaciski we wzmacniaczu służą do łatwiejszego zastosowania bi-wiringu (co to jest musisz sobie sam poszukać). To nie są wyprowadzenia z różnych kanałów, tylko zdublowane z jednego. To nie wzmacniacz kwadro tylko stereo.
Moc więc będzie taka sama a podwójne okablowanie bez sensu, bo nie masz takich gniazd w kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na 100% czego jeszcze szukam. altusy przestały mi odpowiadać wiec szukam czegoś innego. mam już pewne typy stereo zapytał z ciekawości o logi a wy już naskakujecie na mnie.
jeszcze raz. wzmacniacz ma 4 kanały prawy A (czarny i czerwony)i B(czarny i czerwony) oraz lewy A(czarny i czerwony) i B(czarny i czerwony). kolumny są podłączone pod prawy A(czarny i czerwony) i lewy A(czarny i czerwony). chce je podłączyć tym samym kablem! do prawy A czerwony, B czarny, oraz lewy A czerwony i B czarny. nie kłócę się tylko wydaje mi się ze nie rozumiecie co chce zrobić. wzmak jak ma np moc 2x60 to podłączając 4 kolumny będzie miał 4x30?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę chłopie, czytasz Ty ze rozumieniem co się pisze? icon_evil.gif
Twój wzmacniacz nie ma czterech kanałów, tylko dwa. Prawy R i lewy L. Gniazda A i B są tylko zdublowanymi wyjściami z tych kanałów.
To tak jakbyś włożył do jednej szklanki dwie słomki do picia.
Gdyby Twój wzmacniacz miał cztery kanały byłby to wzmacniacz kwadrofoniczny
A jeśli pięć, byłby to wzmacniacz (amplituner) do kina domowego.
Podwójne zaciski głośnikowe we wzmacniaczach stereo są bardzo powszechne. Nie oznacza to, że ma on cztery kanały, ani tym bardziej, że uzyskamy z tych podwójnych kanałów większą moc, bo niby skąd?
Tak jak ze wspomnianej szklanki nie wypijesz dwa razy więcej płynu nawet przez dwie słomki, bo tego płynu jest tylko tyle, co w jednej szklance. Jaśniej nie potrafię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że odtwarzacz płyt kompaktowych, jest urządzeniem audio, przeznaczonym tylko i wyłącznie do odtwarzania płyt kompaktowych. Napęd komputera umożliwia odtworzenie płyty z nagraniem audio, ale to tylko napęd, bez reszty elektroniki, która siedzi w odtwarzaczu CD.
To tak, jakbyś sekatorem chciał obcinać paznokcie. Obciąć obetniesz, ale nożyczkami zrobisz to dokładnie i efekt będzie dużo lepszy. A gra głośniej, bo oprócz wzmocnienia sygnału wzmacniaczem, możesz podkręcić track w komputerze. Na jakość wpływa to raczej niekorzystnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna mineralna jeśli nie jest zabezpieczona, jest szkodliwa. Powinno włożyć się ją do woreczka z gęstego płótna.
Albo najlepiej jej nie używać, tylko naturalną wełnę owczą.

Chodzi o jakość a nie o głośność. Z PC możesz mieć wyższy poziom sygnału i dlatego będzie głośniej. A odtwarzacz CD, to nie DVD.
Pierwszy służy do odtwarzania muzyki i gwarantuje zazwyczaj dużo lepszą jej jakość a drugi do oglądania filmów.
Jeśli słuchasz z PC bez pośrednictwa DACa (przetwornika cyfrowo-analogowego), to jakość będzie słyszalnie gorsza. Nawet jeśli pliki będą bezstratne.
A jeśli będą to pliki mp3 to już w ogóle nie ma o czym mówić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem tylko czy do Altusów sens jest wymieniać kartę muzyczną. trochę waham się co do tych jbl bo kupując te kolumny dochodzi wzmacniacz do kupienia lepszy i lepsza karta i koszty rosną. kupując te logi za tysiaka to koniec kosztów. szkoda ze nie ma za bardzo możliwości ich odsłuchu. raz jedyny gościu zgodził się żebym na chwile podłączył je pod tel, ale już nie zgodził się na regulacje czegokolwiek.
jak to jest że niby satelitki z tych logów mają podobno moc co moje altusy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...