Skocz do zawartości

Altus 140 - wymiana głośników


randy

Recommended Posts

Że co niby ma moc? Panowie do diaska, czytajcie trochę co się na forum pisze! Kolumny żadnej mocy nie mają, mogą ją tylko przyjąć ze
wzmacniacza. A jak wzmacniacz ma małą moc, to słabo napedzi kolumny. szczególnie te większe i bardziej wymagające.
Chyba, że kolumny będą miały wysoką skuteczność (np. 90dB lub więcej). wówczas również ze słabszym wzmacniaczem mogą zagrać głośno, jeśli o to chodzi.
Bo widzę, że fascynujecie się jaką iluzoryczną mocą a jakość dźwięku pomijacie.
Nie kupuj tych Logitechów, bo wówczas dopiero stracisz. Na odsprzedaży. A Twój Kenwood wcale taki słaby nie jest.
W bloku do średnio głośnego grania wystarcza na ogół ok. 25W. A 40W, to naprawdę już sporo. Ale chodzi mi tu o dobre konstrukcje i prawdziwe waty a nie takie marketingowe jak z Logów.
Ja bym wolał Kenwooda i JBL E80.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie rozumiem ludzi, którzy piszą tutaj z prośbą o pomoc, chcą zestawu do słuchania muzyki, stawiają na jakość, dobre brzmienie... Ubierają swoje wymagania w te wszystkie wyniosłe określenia, a potem nie dają sobie pomóc.
Chcesz to kup te pierdziawy Logitecha i ciesz się ich majestatycznym brzmieniem i ,,mocą,,.
Może to jedyna sensowna droga, żeby wyciągnąć wnioski.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ws nie rozumiem. jestem zielony w temacie dźwięków. szukam czegoś nowego, lepszego rozważam różne opcje, a wy od razu naskakujecie na mnie że chce kupować logi i tym bardziej jak śme spytać o moc. nie mam zamiaru kupować 906 chciałbym jednak ich posłuchać żeby mieć porównanie. ok trzymajmy się terminologi jak to jest że altusy i satelity z logów mogą przyjąć tą samą moc.
możemy też bawić się w wiele innych ciekawych form stylistycznych jak zamiast dźwięk wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym. te jbl mają fajne wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym ? nie naskakujcie na nie bo cały czas będę używał formy moc kolumn a nie moc jaką mogą przyjąć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie naskakujcie na nie bo cały czas będę używał formy moc kolumn a nie moc jaką mogą przyjąć



To świadczy już tylko o Tobie. Zazwyczaj ludzie kierują się na fora, aby czegoś się dowiedzieć. Przy okazji można się czegoś nauczyć.
Jeżeli chodzi o mnie, to możesz mówić bułka na wazon.
A jak chcesz słuchać muzyki to się nie dziw, że każdy odradza takie zestawy komputerowe. Inaczej wszystkie konwersacje w tym dziale, byłyby bez sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech... zestaw komputerowy do filmów, a pomyśleć że chyba wczoraj pisałeś że membrany w KEF c5 jakieś takie małe , a tu wybierasz membrany jak 5 zł , dając się nabrać na bajer mocy : subwoofer 165W i satelitki 5 x 67W i to wszystko przy przybliżonym poborze z sieci " wbudowanego wzmacniacza" ok. 200W ( jednak są cuda )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z logami jest ten problem że są porozwieszane po całym sklepie właściwie, wiec ciężko coś powiedzieć o ich brzmieniu. nie wybieram ich tylko ciekawi mnie ich brzmienie
do tych jbl żeby w pełni wykorzystać potencjał dźwięku wystarczy wzmacniacz w stylu mojego kenwooda czy coś nowego musi być?
kolego wyżej zadowolony jesteś z tych Poltonów? na allegro za 800 zł są dwie kolumny, tanio coś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem a jeszcze raz powtórzę Kenwood może być do JBL. Nie jest może nadzwyczajnie wydajny prądowo, bo
moc 2x70W (8 omów) i 2x90W (4 omy), ale da radę. A nowszy nie znaczy lepszy. W wielu przypadkach właśnie starsze lepiej grają.
Jasne, że zawsze może być lepiej. Ale to już w przyszłości jeśli stwierdzisz, że chciałbyś wejść na wyższy poziom albo gra Ci to zbyt
mało dynamicznie. Tylko, że nawet to zestawienie będzie o klasę, dwie lepsze od Logitechów, więc nie ma się co martwić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości jeszcze zapytam czy altusy 300 są dużo lepsze od 140? na jakimś forum altusy 300 były polecane do rocka, zdziwiło mnie to trochę
druga sprawa jak z plikami muzycznymi. muzykę mam w mp3 320 kbs, odtwarzam aimp. wystarczy to do jbl? mój tata ma dyskografię Metallica w formacie flac. różnicę słychać tylko gdy da się głośno, na flac mniej zniekształceń jest i głębszy dźwięk jest. przy normalnym użytkowaniu mała różnica jest
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus 300 tym się różni od 140 czym dżuma od cholery. Jedno i drugie trzeba omijać z daleka.

Na Kenie i JBlach różnica powinna być lepiej słyszalna. Jeśli jeszcze pokusisz się o podstawowe ale przyzwoite kabelki a masz trochę słuchu, dość szybko zrezygnujesz z mp3. Lepiej słuchać na flacach. Po prostu sam się przekonasz, że warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na flac mniej zniekształceń jest i głębszy dźwięk jest. przy normalnym użytkowaniu mała różnica jest


Mp3, a cd, różnica jest, stety . Dobrze że słyzysz różncę icon_smile.gif Przez ostatni tydzień słuchałem, bez mała jedynie cd Dire Straits "Communique" ( przez odtwarzacz cd) dziś wrzuciłem płytę od tak przez odtwazacz dvd, różnica była, właśnie ta głębia, rytm, detale ( a cd oryginalne ). Teraz zsumuj stratność mp3 + stratność na jakości dvd lub komputera z którego to idzie i wyjdzie że budżetowe kolumny nie są czasami takie złe. Wystarczy zainwestować raptem 200zł dla jakości i wygody w używany odtwarzacz CD i szukać ulubionych płyt cd na allegro po 15zł icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel głośnikowy mam 2x2,5 a kabel od wzmaka do pc z hamą z jedną gwiazdką. polećcie mi jakiś wzmacniacz tak orientacyjnie, który pozwoli wykorzystać głębie jbl.
co do altusa 300 to nie chodzi mi o ich zakup, tylko z ciekawości o różnice pytam w brzmieniu czy duże są.
polecacie jakąś kartę dźwiękową, ale wewnętrzną?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoją drogą zastanawia mnie ze ludzie od najlepszej jakości(winyl) przeszli na najgorszą(kasety)
ostatnio z ciekawości podszedłem do saturna obejrzeć kolumny i były tam jbl 80-959 zł i 90-999zł. nie lepiej byłoby wziąć 90 jak jest taka mała różnica w cenie? swoją droga ogromne te jbl są, sądziłem że zgrabniejsze i mniejsze będą. sprzedawca bardzo mi polecał Yamache ns-555 ze cudownie gra. odsłuchu oczywiście brak. co sądzicie o tej yamaszce?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego, odpowiedział Ci już RoRo w poście #17.
Cytat

Zerknij na ogłoszenia - akurat E80 są wg mnie najrozsądniejszym modelem z serii E60/80/90/100. A ponieważ sporo się ich sprzedawało to i często są w ogłoszeniach, również z południa Polski.
Nie potrzebują takiego kopa jak większe E90 i przede wszystkim E100, a spokojnie nagłośnią pomieszczenia do 25m^2 i nie są aż tak duże jak E90/E100 (no i tańsze).


Może przeczytaj swój wątek od początku i zastanów się nad niektórymi odpowiedziami, bo Twoje pytania zaczynają się powtarzać.
A ja i pewnie wiele osób oraz Ty zaczynamy się już w tym wszystkim gubić.

Yamahy grają dość miękko i ciepło, są mało analityczne i słabo budują przestrzeń. Mocne niskie tony, ale ogólnie niezbyt duże wyrafinowanie, słaba detaliczność. W tanich wyostrzonych systemach mogą zrównoważyć nadmierne ich wyostrzenie. Nie pokażą zbyt dużo. Ani wad ani wglądu w nagrania. Wystarczy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a co sadzicie o Wharfedale DIAMOND 10.7 ?
lepsze są technologicznie od JBL i Yamachy?
pod koniec tego tygodnia powinienem posłuchać wszystkich trzech modeli, ale chciałbym sie dowiedzieć czegoś o nich ze strony technicznej, długotrwałości.
gdybym kupił np te jbl i przypadkiem rozwaliłbym membranę w głośniku to jak jest z wymianą?

kurde ciężka sprawa z tymi kolumnami. kupowałem już multum rzeczy droższych i tańszych i pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. to niekończąca się pajęczyna. o jakich byś kolumnach nie czytał to zawsze jest w opiniach pół na pół. połowa ze super fajne, druga połowa że lipa i nie ma co ich kupować , dołóż 200 zł i weź x. czytam recenzje tych x i znów to samo pół na pół, dołóż 300 zł i weź y . czytam opinie o y i znów to samo zamknięte koło.
pierwszy raz się spotykam z czymś takim. odsłuch ok - ale i tak nie odsłucham wszystkich, zresztą odsłuch w sklepie a w domu to co innego. nawet jak coś mi się spodoba i wezmę to zawsze będzie z tyłu głowy, czy nie lepiej było dołożyć 200 zł i mieć inne? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że ceny kolumn sięgają kilkuset tysięcy (kiedyś widziałem chyba za 400.000 zł) to długa droga przed Tobą icon_wink.gif
Ja zmieniając kolumny założyłem kwotę max i w jej granicach szukałem najlepiej grających, najlepszych opinii itp.
Rad typu "dołóż stówkę na lepsze" nie brałem pod uwagę z przyczyn, o których napisałeś icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzasz post nr 64 /63 ze swojego wątku, albo już zapomniałeś, albo nie bierzesz sobie tego do serca. Chyba że chodzi Ci teraz pisząc słabe, że słabe jakościowo ?. Sorry f1 Angel powtórzę za Tobą #64, może nieco zmieniając na bardziej (?) zrozumiałą formę.
Nie wiem co Ty z tą mocą kolumn? W identycznym zestawie , wzmacniacz marki X i dwie pary kolumn jedne będą miały moc znamionową 100W a drugie 150W, które zagrają głośniej? Według Ciebie 150W pewnie, a no niekoniecznie. Pisałem o efektywności skoro 100W będą miały 91dB, to zagrają głośniej od 150W 86dB, na tym samym poziomie głośności wzmacniacza marki X .

Kolumny mają podany ten n nieszczęsny parametr mocy np 100W, ale jest to pewna wytrzymałość na sygnał ze wzmacniacza. Czasem tez podają też chwilową i krótkotrwałą! wytrzymałość np. 250W. Jest też parametr rekomendowana moc wzmacniacza np. 30- 100W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem która kolumna zagra głośniej i szczerze mówiąc mało mnie to interesuję. znaczące jest to że kolumna co ma 100 w przykładowo będzie sie dławiła przy połowie mocy wzmacniacza a kolumna co ma 150 w będzie sie dławiła przy 2/3 mocy wzmacniacza. nie mam zamiaru słuchać na full. chce słuchać na połowę mocy wzmacniacza, ale czuć ze kolumna ma dalej zapas mocy. moc to nie głośność.
Jacek daj już sobie spokój z tymi mocami i mocami jakie mogą przyjąć. jak już wspominasz co było piane zauważ że ja też pisałem na ten temat. nie zmienię zdania na temat mocy. proszę nie cytuj mi tu o mocach bo ja zdania nie zmienię.
jak już jesteś mam pytanie. odpukać w Twoich jbl rozpierdziela się głośnik. co możesz zrobić? tzn można gdzieś kupić głośniki do nich? jest jakiś serwis jbl?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek75, nie gniewam się. A już najmniej na Ciebie, bo i za co?
Niestety jak widać na załączonym obrazku jeśli ktoś nie rozumie, nie stara się zrozumieć albo nie może choć zaufać w kwestiach na których się nie zna, to jest w ogóle sens tracić czas? Wątek się już ciągnie piątą stronę. I co? Dupa.
Nie będę tu więcej zaglądał. Pan Randy wie swoje, nie stara się nawet zrozumieć i da sobie pewnie radę po swojemu. Żegnam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...