Skocz do zawartości

Altus 140 - wymiana głośników


randy

Recommended Posts

http://allegro.pl/para-monitorow-jbl-loft-...3998025122.html
13 cm głośnik, skuteczność 90, moc wzmacniacza 10-125
http://allegro.pl/kef-c7-salon-dealerski-o...4014898158.html
2 x 16 cm głośnik, skuteczność 91, moc wzmacniacza 15-200.
acha czyli te kolumny zagrają baaardzo podobnie jeśli chodzi o głośność tak?

tak swoją drogą wie ktoś coś na temat magnat supreme 2002? o 2000 piszą ze ma precyzyjną górę i przesadzony, ale wysoki bas - coś dla mnie. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak coś się psuje przed czy po gwarancji jest tzw serwis icon_lol.gif piszesz, płacisz i dostajesz. Jbl ma serwis w katwicach, świetny kontakt, odpowiedź na pytanie w parę minut, fajni ludzie. Darmowo dostałem icon_eek.gif pewien element/gadżet w dzisejszych czasach szok .Nawet jak tańsze modele to nie gral dla audiofili, dobrze świadczy o firmie i zasadach.(Kolega pisał do monitor audio i nawet odpowiedzi się nie doczekał)
Głośniki do popularnych serii typu es, e, studio, dostępne są od ręki ! Są dużo tańsze niż do innych marek z podobnego przedziału cenowego, nie wiem dlaczego inni szukają serwisów i części na forach , wystarczy wpisać w gogle odtwozyć kartę garancyjną/instrukcję i w 3 dni masz.
Co porównujesz ?
Loft 40 to maleńki monitor do surrandu... jego odpowiednikiem jest monitor kef c3( a nie C7 ) może myślałeś o podłogowym loft 50 ? gra twardo , szybko konturowo, z nezłą górą, ma boczne g. basowe- średnie rozwiązanie w muzyce, lepsze w kinie.
Kef c7 zagra nieco bardziej miękko, ale większą skalą dzwięku-gabaryty, wieżąc cyferką ciutkę głośnej od loft 50.
Z kef c7 porównywałbym bardziej jbl e80, missiony mx4, maestro 180, innymi słowy podłogowe z głośnikami ,,14-16 cm,,

I tak jak sobie życzysz daje już sobie spokój, niech MOC będzie z Tobą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie wiem która kolumna zagra głośniej i szczerze mówiąc mało mnie to interesuję. znaczące jest to że kolumna co ma 100 w przykładowo będzie sie dławiła przy połowie mocy wzmacniacza a kolumna co ma 150 w będzie sie dławiła przy 2/3 mocy wzmacniacza. nie mam zamiaru słuchać na full. chce słuchać na połowę mocy wzmacniacza, ale czuć ze kolumna ma dalej zapas mocy. moc to nie głośność.
Jacek daj już sobie spokój z tymi mocami i mocami jakie mogą przyjąć. jak już wspominasz co było piane zauważ że ja też pisałem na ten temat. nie zmienię zdania na temat mocy. proszę nie cytuj mi tu o mocach bo ja zdania nie zmienię.


No można się uśmiać, nie powiem, odrobina rozrywki zawsze w cenie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam się na przyszłość icon_wink.gif
pomijając wątek rozrywkowy wie ktoś coś o tym magnatach 2002?

czym się różnią magnaty 2000 od 2002?
eksperci wykażcie się wiedzą Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "EDYTUJ" by uzupełnić/poprawić swoją wypowiedź-zamiast pisać jeden post po drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem w saturnie jbl es 80, yamache ns-555 i w media markcie magnat 2000 i przyznam że nie podoba mi się do końca brzmienie żadnego z nich.
sprzedawca bardzo mi polecał stx fs 250. dziwne ze polecał mi coś czego nie sprzedają. ale stx są polskie i z częściami nie ma problemu, tylko jest kłopot z odsłuchem z tego co mówił bo tylko w józefowie można odsłuchać. co sądzicie o tych stx ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Magnat Quantum 677 ? kurde niewiem czy to przez rozmiar pomieszczenia ale rozczarowały mnie te odsłuchy. z tego co czytałem to quantumy dobre recenzje miały.
tak przy okazji mam pytanie ile kolumny z bas reflexem z tyłu powinny stać od ściany? problem będzie jak będą stały blisko?
Pacio możesz scharakteryzować jak grają te stx 250?
spotkałem się z wieloma opiniami że to najlepsze kolumny do 2 tys. prawdę mówiąc to zdziwiło mnie to bo są to jedyne kolumny w których spotkałem się z takim określeniem.
białe membrany nie będą się brudzić jakoś bardzo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto przeczytać:
http://www.audiostereo.pl/index.php?app=co...ttach_id=232287
http://www.audiostereo.pl/index.php?app=co...ttach_id=232288
http://www.audiostereo.pl/index.php?app=co...ttach_id=232469


Co do membran w Quantum'ach to są aluminiowe z warstwą ceramiki, więc utrzymanie ich w czystości to raczej nie jest wielki problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na recenzje stx to są to wymarzone kolumny. niewiadomo tylko ile prawdy jest w tych recenzjach. jbl chyba lepszy bas będzie miał?
duże znaczenia ma dystans miedzy bas reflexem a ścianą? nie mam możliwości odsunięcia kolumny od ściany. w takim przypadku lepiej wybrać stx ?
tak swoją drogą wkurwiajace to jest. w sprawie odsłuchów pisałem maile do kilku salonów audio, odpisał jeden ze nie prowadzą odsłuchów. piszę do stx zero odpowiedzi. pisałem do dystrybutora magnatów i jbl zero odpowiedzi. pisałem do kilku sklepów z allegro o różnicę między magnatami 2000 i 2002 i tylko jedna odpowiedź że wyglądem. w sklepach to samo znaleźć kogoś chętnego do pomocy i znającego się na rzeczy to cud.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ważne dla dźwięku, ustawianie kolumn to nie jest temat na pytanie w stylu "tak / nie". Nie wybieraj kolumn na podstawie ich konstrukcji czy danych technicznych (drożności, moc, efektywności, umiejscowienia portu BR, ...).

Wszystko już w tym temacie Ci powiedzieliśmy, jeśli nadal nie wiesz co wybrać, to nic nie poradzimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem co wybrać, są dwie opcje
1) jeśli jbl es 80 muszą być ustawione 20-30 cm od ściany żeby ładnie zagrały to kupuje stx
2) jeśli mogą być ustawione 10 cm od ściany kupuje jbl.
jest jeszcze kwestia wzmacniacza. szukałem po forach to polecają wzmaki po 50 w a mój ma 70 i pisano że może być za słaby. nie zarzucam nic tylko pytam jak to jest bo sie nie znam. patrząc po allegro mało jest mocniejszych wzmacniaczy, a te co są maja 90 czy 100 w i są strasznie wielkie po 15 kg a takich bym nie chciał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

słuchałem w saturnie jbl es 80, yamache ns-555 i w media markcie magnat 2000 i przyznam że nie podoba mi się do końca brzmienie żadnego z nich.
sprzedawca bardzo mi polecał stx fs 250. dziwne ze polecał mi coś czego nie sprzedają. ale stx są polskie i z częściami nie ma problemu, tylko jest kłopot z odsłuchem z tego co mówił bo tylko w józefowie można odsłuchać. co sądzicie o tych stx ?


Napisz co Ci się nie podobało w powyższych to będzie można Cię naprowadzić na konstrukcje pod Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ostatni raz...

1. Kolumny sobie można ustawić nawet przy samej ścianie, ale... Im bardziej się odsuwa od ściany tym bardziej uporządkowany jest bas i tym lepsze efekty stereo się pojawiają.
2. Co do wzmaka to jest taka stara zasada, że jak "waży to i gra". Oczywiście to ogólnik, ale bardzo często pokrywa się z rzeczywistością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacio też można napisać że jadąc samochodem bez koła pojawia się dyskomfort a jadąc na czterech jest lepszy komfort jazdy.
napisz wprost czy dużo gorszy dźwięk będzie bas, stereo jak te jbl bedą przy ścianie i czy będzie aż tak źle ze to dyskwalifikuje zakup kolumn z tylnym reflexem.
jaka jest minimalna odległośc kolumny od ściany? te bez bas reflexu z tyłu nie mogą stać przy ścianie?
co mi sie nie podobało? zacznę od tego że zakładając ze moje altusy to słabe kolumny a ich miejsce to wiejska potupanka za komuny , a odsłuchuje sprzęt audio znanej marki za dużą kasę, oczekiwałem ze dźwięk mnie zadziwi, urzeknie a tak nie było. we wszystkich modelach było lepiej niż w altusach, ale bez tej magi na która się nastawiałem. niewiem czy to wina metrażu saturna i media marku czy mojego słuchu a może te kolumny po prostu są takie bez reweracji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
i stało się !
mam kasę kupuje kolumny. odsłuchałem jbl, yamache, magnaty, i zdecydowałem na jbl es. i tutaj są dwie opcje. albo kupuje jbl es 80 z wazmakiem (myślałem nad hk 3700), albo kupuje większe jbl któe grają narazie z kenwoodem a potem dokupuje wzmak . skłaniam się do tej pierwszej opcji. zestaw jbl es 80 i hk 3700 to dobry wybór?
ten hk ma wyjście na subwoofer. mogę podpiąć pod niego aktywny sub czy pasywny? jbl niby mają pierolnięcie, ale w przyszłości chyba i tak zamontuje sub.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...