Skocz do zawartości

Altus 140 - wymiana głośników


randy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

zieluwid dla basu. nie jestem typem imprezowicza co słucha techno. czasami jednak gdy mam określony nastrój mam ochotę na mega pierdolnięcie i wieśniacki bas niczym z golfa.
chciałbym żeby sub był w normalnym użytkowaniu albo wyłączony albo przyciszony a raz na jakiś czas lub w filmach pokręcony żeby ściany przestawiało icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

i stało się !
mam kasę kupuje kolumny. odsłuchałem jbl, yamache, magnaty, i zdecydowałem na jbl es. i tutaj są dwie opcje. albo kupuje jbl es 80 z wazmakiem (myślałem nad hk 3700), albo kupuje większe jbl któe grają narazie z kenwoodem a potem dokupuje wzmak . skłaniam się do tej pierwszej opcji. zestaw jbl es 80 i hk 3700 to dobry wybór?
ten hk ma wyjście na subwoofer. mogę podpiąć pod niego aktywny sub czy pasywny? jbl niby mają pierolnięcie, ale w przyszłości chyba i tak zamontuje sub.


Sub się przydaje, tylko trzeba kupić z głową i predefiniowany pod stereo, np o konstrukcji zamkniętej. Do HK3700 podłączysz subwoofer aktywny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie wydaje mi się świetną propozycję. Kolumny co prawda używane, ale w stanie idealnym, "sklepowym" JBL E80 - kolor wiśnia. Komplet z papierami i kartonami, cena 1200zł
Wg mnie zdecydowanie najlepiej grające kolumny serii E.
Kolumny są z bardzo pewnego źródła. O co chodzi, napisz do mnie na PW jeśli jesteś zainteresowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub do stereo? icon_confused.gif Moim zdaniem żaden. Jeśli ma się dobre kolumny one wystarczą. Poza tym trudno jest dobrze dobrać subwoofer do kolumn stereo by to wszystko dobrze zagrało.
Jeśli już koniecznie masz takie "dresiarskie" zapędy, to szukaj takiego o jakim pisze Potpourri. Poza tym powinien mieć płynnie regulowaną częstotliwość odcięcia. No i oczywiście musi to być sub aktywny. Nie będzie tanio. A raczej dużo drożej niż się spodziewasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/potezny-subwoofer-magnat...4266983265.html
taki były dobry? te magnaty tanie są . podłączam go przez line in ?
sub to melodia przyszłosci za rok, dwa planuje jego zakup, więc teraz nie ma co nad tym rozprawiać.
ten hk 3700 będzie dobry do jbl es 80 ? w przyszłości poradzi sobie jeszcze z subem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze jedynkę, albo lepiej dwójkę na początku ceny subwoofera, to będziesz wiedział ile trzeba dać za porządny do stereo.
Harman jeśli da sobie radę z JBL ES80, to dlaczego nie miałby dać rady z E80?
Z subem aktywnym każdy wzmacniacz mający wyjście do podłączenia takiego da sobie radę, ponieważ zamierzasz kupić subwoofer aktywny, czyli z własnym wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu wzmacniacza, amplitunera. W amp.kinowych można bardzo regulować "podział" ( bo często kolumny np. frontowe są kiepskie ) i sporą część basu emituje woofer, który też ma regulację odcięcia, ale są różne tryby pracy zestawu. Np. w plastikowych KD all in one bas odtwarza w zasadzie tylko subwoofer, bo kolumny to smukłe mydelniczki .
W amplitunerach stereo z wyjściem na sub kolumny grają tak normalnie, ustawiasz tylko odcięcie na subie, wedle potrzeb , czy upodobań np. w czasie filmu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak, gra przyjemnie, nie twardo jak hk, a z wciśniętym loudnessem soczyście na co pewnie liczysz, a cena niższa od hk o 400zł. Moc mniejsza niż w hk, co nie znaczy że mała. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Co kto lubi, co potrzebuje .
http://www.hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/...-pma-720ae.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1 co do używanych to mam uraz. sam kupowałem dwa wzmacniacze używane i oba miały kondensatory do wymiany, kumpel kupował to samo. nie jestem elektrykiem aby to samemu zrobić, a też nie łatwo znaleźć dobry zakład. płacąc dużą kase chciałbym coś w idealnym stanie a nie z zarysowaniami czy wgnieceniami.

druga sprawa. przed chwilą dowiedziałem się od znajomego że ma do sprzedania kolumny brata który wyjechał do angli. z tego co widziałem na zdjęciach to są to jbl e100(sądząc z z proporcji miedzy średnio a niskotonowcami). cena 1500. szkopuł w tym ze kolumny stały całą zimę w garażu nieużywane. w przeciągu kilku dni mam je zobaczyć. jest sie sens pchać wogule w tak duże kolumny? czytałem gdzieś ze bezsens je brać do 25 m2. hk 3770 je uciągnie ?

ostatnia sprawa jest taka że mam w jednym salonie jbl es80 i hk 3700 za 3099 - to dobra cena ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jbl e100 czytałem gdzieś ze bezsens je brać do 25 m2. hk 3770 je uciągnie ?


Da radę, pytanie o sens tak dużych w pokoju.


Cytat

ostatnia sprawa jest taka że mam w jednym salonie jbl es80 i hk 3700 za 3099 - to dobra cena ?


Dobra, najbardziej dla sprzedawcy. Sprzedając dwa produkty, można i należałoby więcej zdjąć z ceny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że kolumny stały tok nieużywane pod kocem na szafce w garażu co prawda nie było tam wilgoci, ale jak wiadomo w garażu czysto nie jest kurzu i brudu pełno. nie będą one jakoś gorze od normalnych? oczywiście posłucham ich przed zakupem ale żeby nie było tak ze po miesiącu będą się nadawały do kosza.
na co zwrócić uwagę przy ich odsłuchu, oglądaniu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

. nie będą one jakoś gorze od normalnych?


Albo zagrają ok, albo nie, nie mogą być "trochę uszkodzone".
Podłącz i sprawdź czy wszystkie głośniki P i L, czy równo pracują względem siebie, bez charczenia, czy obudowa jest cała. Jeśli w garażu nie przechodziły burze piaskowe, czy powodzie, to co miało się dostać do środka ( jest przecież maskownica). Samochody mają więcej elektroniki w sobie w tym audio i działają latami w takich warunkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź port BR (mam nadzieję, że nie będą czyszczone przed oględzinami), jeśli nie będzie tam tony jakiegoś syfu to najprawdopodobniej głośniki od środka też będą ok. Ewentualnie jeśli będzie taka opcja to możesz odkręcić głośniki basowe i zobaczyć czy są raczej czyste, a przy okazji sprawdzisz czy obudowa nie zaczęła się rozklejać/pleśnieć od środka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...