Skocz do zawartości

Yamaha R-S500 do Tonsil Maestro S


satriani1

Recommended Posts

Witam,
Bardzo proszę Was o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości.
Posiadam głośniki Maestro S (100 W 8 Ohm 30-20000 Hz). Potrzebuje amplitunera stereo (tylko nowe wchodzą w grę). Znalazłem Yamahę R-S500 (2 x 75 W przy 8 ohm). Czy to dobry wybór? Jak to razem zagra? Czy zaciskać pasa i kupić R-S700 (100 W przy 8 ohm)? Budżet mocno ograniczony - 1300 zł. Będzie grany głównie rock, metal, czasami jazz i klasyka.

Dziękuję Wam z góry za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Yamaha R-S700 będzie wyraźnie lepsza, jednak jest to niestety wyższa cena.
A czy koniecznie potrzebujesz amplituner stereofoniczny ? Jeśli może być to wzmacniacz, to moim zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. NAD C316BEE czy Xindak A-06.

Zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zakupiłem 500 i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem amplituner kina domowego Denon AVR 1509. Nie ma najmniejszego sensu porównywać tych dwóch sprzętów. Zupełnie inna bajka. Głośniki dopiero teraz zaczęły grać. W reszcie usłyszałem bas z tych tonsili!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam.Moje Maestro S napędza Yamaha AS-500.Mam ten sprzęt od kilku miesięcy też miałem mętlik w głowie co kupić (miałem kupic Dali Zensory 7)ale po odsłuchu stwierdziłem że nie warto pakowac tyle kasy bo dzwięk przypominał mi tłuczące się garnki czy pokrywki od garnków napędzany były Rotelem...Więc zaryzykowałem Tonsil MAestro S +Yamaha as 500 i Yamaha cd-300....jestem zadowolony bardzo...słucham głównie polskiego rocka dużo dżemu,lady pank,perfect ale i mela koteluk brzmi pięknie,czy emu- varius manx...yamaszka troche gra ostro czasami musze podregulować loudnes i przyciać go bo jest za ostro...kwestia ucha,muzyki itp. yamaha gra bardzo dokładnie świetnie oddaje muzyke akustyczną szelesty palcy na gryfie od gitary i takie tam....a i basu jest sporo po wygrzaniu się głosników...kolumienki naprawde ładnie grają...bo na początku troszke mi brakowało basu....polecam szczerze..pozdr Piotrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...