Skocz do zawartości

Słuchawki referencyjne dla producenta ~1500 zł


Daltonerz

Recommended Posts

Witam serdecznie icon_smile.gif
Czy mógłby mi ktoś poradzić, jakim sprzętem w tych okolicach cenowych się zainteresować ? Jestem producentem, tworzę muzykę elektroniczną (głównie hardstyle, ostatnio zainteresowałem się hardcore).
Miałem na uszach AKG Q 701 i muszę przyznać, że świetne słuchawki, słychać na nich wiele dźwięków, których dotąd nie słyszałem, mają fajną przestrzeń i czysty, klarowny dźwięk, co mi się bardzo spodobało. Na przykład z utworu, w którym słyszałem dotychczas tylko jakieś pady i sopranowe chórki, nagle wyłoniły się instrumenty smyczkowe i dęte i męski chór (!), czego się całkowicie nie spodziewałem icon_smile.gif No i są bardzo wygodne, leciutkie, same się dopasowują do głowy i są przyjemne w dotyku. Podoba mi się w nich to, że na reszcie mogę dostrzec średnie tony, które zawsze mi uciekały podczas miksu i ni mogłem nad nimi zapanować, ponieważ moje obecne głośniki bardzo słabo odwzorowują ten zakres częstotliwości.
Niestety model ten ma bardzo cichy bas, co przy tworzeniu kawałków EDM jest sporym utrudnieniem.
Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy nie ma słuchawek, które oferują podobną jakość, ale mają głośniejszy dół ? A może po prostu wypróbować model o innym brzmieniu ? Chociaż wydaje mi się, że Q701 bardzo dobrze odwzorowują dźwięk, pomijając niskie częstotliwości, bo ich głośność jest niższa niż moim zdaniem minimalna, która pozwoliła by mi na przyjemny miks.
Mam zamiar wypróbować jeszcze kilka modeli słuchawek. W salonie do którego przybyłem na odsłuchy słuchawek AKG Q701 zaproponowano mi Bayerdynamic DT880, ale mają problem z dostawą i czekam na nie już trzeci tydzień i zastanawiam się, czy w ogóle się ich doczekam icon_neutral.gif
Pomoże mi ktoś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...