Skocz do zawartości

Podłączenie kolumn, polaryzacja, połączenie fazy


Mati87

Recommended Posts

A jak podpięte jest do ampli??
Przy wzmacniaczu stereo podpięcie bi-wire (bo o takim tu mowa) sprawa jest prosta ale tu wyjść na kolumny tyle różnych, że nie jestem przekonany czy w ogóle da się bi-wire podpiąć.
Chyba że podwójne okablowanie do zacisków FRONT, a rozdzielone w kolumnach, tak jak na fotce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem instrukcje i jest tak napisane ale podłączyłem po swojemu doły by membrana głośnika była wypychana, no chyba że subwoofer działa odwrotnie
Do "Adamc" mowa tu o Bi-amping a nie o Bi-wire, więc gura kolumny jest podłączona pod fronty a doły (bas) pod surround back
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę to dziwne co piszesz.Podłaczyłes po swojemu i się dziwisz że z fazą coś nie tak.




Po moim podłączeniu jest wszystko ok według amplitunera ale kolumna jest podłączona (dolny głośnik) plus do minusa a minus do plusa i głośnik wypycha.
i teraz nie wiem czy to jest dobre podłączenie czy producent kolumny się pomylił łącząc przewody wewnątrz kolumny?? a może powinno wciągać głośnik taka konstrukcja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-Amping Polega na tym że wzmacniacz sie podpina do kolumn 4-rema żyłami wtedy wysokie i średnie tony są zasilane ze wzmacniacza jednym wyjściem w tym przypadku fronty, a 2-gim kablem głośnik basowy wychodzący z wyjścia surround back. I teraz w dodanym załączniku myślę że jest wszystko jasno opisane o co mi chodzi!! bo nie wiem czy głośnik basowy chodzi na zasadzie Wypychania membrany na zewnątrz czy wciągania jej do środka

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w środku producent (pracownik) pomylił się łącząc kabelki odwrotnie. dobre by było gdyby ktoś kto ma takie kolumny sprawdził u siebie jak jest to podłączone bo dzwoniąc do firmy HORN dystrybutora tych kolumn na Polskę powiedziano mi ze to może być taka charakterystyka kolumny ale powiedzieli mi że mam wysłać im maila i do tej pory nie dali mi odpowiedzi a minął już tydzień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest Bi-Amping i bi-wire, ale działając w zgodzie ze sztuką , jak to nazwałeś doły, podpina się do dodatkowej sekcji głośników B. Czyli góra pasma sekcja A, dół pasma sekcja B . Tutaj takowej w amplitunerze nie masz . Podpiąłeś do głośników tylnych surround . Kiedy puszczasz film to wszystkie kable przepinasz ? Inna sprawa ze bi-amping w amplitunerze kina domowego to przerost formy nad treścią .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem co to jest Bi-Amping i bi-wire, ale działając w zgodzie ze sztuką , jak to nazwałeś doły, podpina się do dodatkowej sekcji głośników B. Czyli góra pasma sekcja A, dół pasma sekcja B . Tutaj takowej w amplitunerze nie masz . Podpiąłeś do głośników tylnych surround . Kiedy puszczasz film to wszystkie kable przepinasz ? Inna sprawa ze bi-amping w amplitunerze kina domowego to przerost formy nad treścią .


Nie podpiął do surround, te gniazda są tylko tak oznaczone, a ich funkcję zmienia się w konfiguracji amplitunera. Czy ten bi-amping pomaga to faktycznie dyskusyjna sprawa, ale czysto teoretycznie może, choćby dlatego, że tranzystory końcowe będą pracować w niższych partiach swojego zakresu wydajności, czyli będą produkować mniej zniekształceń. Pytanie czy da się to usłyszeć pozostawiam bez odpowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...