Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu. Kwota 20-25 tys.zł


grohoo

Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu, dzięki głosom, rekomendacjom z tego forum, sprawiłem sobie zestaw hi-fi. Dwa klocki NAD'a - amplituner C 326BEE i CD C 546BEE. Do tego głośniki Audio Academy Pheobe III. Kabelki dobrałem, a w zasadzie dobrano mi, w salonie. Sygnałowy (Tara Labs TL-101) i głośnikowy (Chord Epic Twin).
Rok minął, a ja bym chciał więcej icon_smile.gif Chciałbym się przesiąść na coś lepszego.
Poczyniłem założenie - nie wiem, czy słuszne - że z dotychczasowego zestawu ostaną się jedynie głośniki. Czy w jest sens ładować kasę w dużo "lepszy" sprzęt przy takich głośnikach? Czy w ogóle jeśli już chciałbym się przesiąść na coś lepszego to kompleksowa wymiana sprzętu?
Założenia są takie, że mieszkanie mam w bloku. Pokój ma powierzchnię 16 m2. Z racji jego budowy sprzęt musi stać na dłuższej ścianie. Czego słucham? Dużo muzyki rockowej. Ostatnio głównie Indie rock. Chociaż klasyką nie pogardzę. Muzyczna miłość to Depeche Mode. Nie wzgardzę dobrym jazz'em - tak klasycznym, jak i współczesnym. Powiedzmy, że budżet w oscylowałby w granicach 20 tyś. (może 25). Z racji mojej indolencji preferowałbym sprzęt nowy.Na razie raczej tylko dwa klocki tj. wzmacniacz i odtwarzacz kompaktowy. W późniejszym czasie może także gramofon.
Jakieś sugestie? Propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel dziękuje za odpowiedź...

Pomysł odnośnie pozostawienia AA nie był najlepszy. Zaniechałem go. Wymianie zatem podlegać będzie cały sprzęt...

Ja mam opory przed używanym sprzętem, co nie oznacza, że nad takim nie myślę. Doskonale zdaję obie sprawę, że za te same pieniążki mam sprzęt używany teoretycznie niewspółmiernie lepszy niż to co otrzymałbym jako nowe. Tylko, że ja mocno ograniczony jestem w doświadczenia w sferze hi-fi i w zasadzie decydując się na używane, kupowałbym kota w worku. To tak jakbym kupował używane auto. Moja znajomość w tym ostatnim przypadku ograniczyłaby się do możliwości stwierdzenia, że jeździ. Nawet jakbym zaglądnął pod maskę to i tak nie wiem, czy wszystko jet halo.Nie w tym rzecz, że chciałbym na dzień dobry rozkręcać klocki. Po pierwsze mogę natrafić Na coś wyeksploatowanego, co już nie hula tak jak powinno. Co za tym idzie -ciężko będzie mi, jako dyletantowi, w sumie ocenić walory takiego sprzętu (np. czy gra tak jak pierwotnie powinien, nawet jeśli się nim zachłysnę).
Mi się wydaje - być może błędnie, że w zakup sprzętu używanego mogą się bawić osoby, które mają już doświadczenie w zakresie różnych klocków, ich jakości, doznań słuchowych...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz moim zdaniem optymalnie złoźony zestaw, każdy element klasowo odpowiada pozostałym, dając dobre brzmienie. W budżecie jednak 20-25 tys. zł. musimy pomyśleć o zmianie całego systemu.
Zachęcam do odsłuchów, gdyż to Tobie nowy zestaw musi odpowiadać brzmieniowo, tym bardziej że juź wiesz co chcesz. Z mojej strony namawiałbym na posłuchanie elektroniki Hegel (na wzmacniaczu H80), Naim XS2 czy Roksan Caspian.
W kwesti kolumn natomiast namawiałbym na odsłuch kolumn Sonus faber Venere 2.5, ewentualnie monitorów Sonus faber Olympica 1 (niestety trochę drożej), Tannoy Precision 6.2 lub przepięknych monitorów Triangle Signature Theta.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, za kilka dni wprowadzamy system rozliczenia sprzętu, pod warunkiem że są to urządzenia z polskiej sieci w stanie gabinetowym z dokumentami, może to być także ułatwienie. W przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość porządnego rozstawienia sprzętu - tzn. kolumny rozstawione symetrycznie, odpowiednio odsunięte od ścian itd?

Jeżeli mógłbyś kolumny odsunąć co najmniej 60cm (a lepiej trochę dalej), to mógłbyś jeszcze posłuchać elektrostatów w połączeniu np. z Atollem.
niedawno pojawił się w ofercie dystrybutora na Polskę (warszawska firma AudioForte) nieduży model Magnepan MG12 i na takiej powierzchni jak Twoja miałby szansę zagrać...
http://www.audioforte.com.pl/node/3387?pro...amp;cat_sub=510
W ramach posiadanej kwoty się zmieścisz...

Gdzie mieszkasz (uzupełnij swoją sygnaturę o to)?
Bo np. we Wrocławiu będzie pokaz mocniejszego (i oczywiście droższego) modelu w dniach 15-16 lutego w Hotelu Radisson Blue (wstęp oczywiście bezpłatny) i można posłuchać Magnepanów w połączeniu z Atollem.

Kilka razy na AudioShow były wystawiane Magnepany (w połączeniu ze sprzętem Atolla oraz z Pliniusem) i ładnie to grało.
Oczywiście słuchałem też w bardziej cywilizowanych warunkach (czyli w siedzibie firmy) icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...