Skocz do zawartości

Kolumny stereo


Tyngi

Recommended Posts

Witam
Szukam pomocy w wyborze kolumn do mojego pierwszego stereo, źródłem będzie komputer a o wzmacnieczu pomyślę jak będą kolumny icon_smile.gif. Pokój ma wymiary 3.40x3.70m wiec 12.5 m² a budżet to +/- 1000 zł za pare, muzyka : vocal trance, coś w stylu :BT feat. JES - The light In Things(TyDi Remix) , Emma Hewitt - Rewind(Mikkas Remix). Przeczytałem kilkanaście tematów i tak nie wiem czy jestem skazany w tym budżecie i metrażu na monitory czy jakieś mniejsze podłogówki oraz co do firmy bądź konkretnego modelu. Czytałem ze Taga robi głośniki z bardzo dobrym stosunkiem jakość/cena a z drugiej strony że to są "paźdźierze" lub polecano Monitor Audio bx2 lecz do innej muzyki a od użytkownika z innego forum dostalem wskazówki aby szukać używanych japońskich kolumn z lat 70 , 3drożnych typu yamaha ns-1000 i to była jedyna porada.Fakt mam predyspozycje techniczne wiec mogę się pobawić w fornilowanie itp. Dodam ze odsłuch nie wchodzi w grę ponieważ nie jestem z miasta aby to załatwić małym kosztem i chcę dokonać zakupu dzięki pomocy ludzi znających się na rzeczy o ile jakaś będzie.
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tutaj jest właśnie mały problem ponieważ zadnych zestawów nie słuchałem a określenia mogą być dla innych osób różne .Może jest to śmieszne ale robilem odsłuchy online icon_razz.gif wiadomo jest to zależne od nagrania wideo, jakości nuty, moich słuchawek(sony mdr-zx300 na realteku) itp. ale może zapodam linki:
http://www.youtube.com/watch?v=aqCCwjVwy7E - tutaj jest sam bas, dudnienie
http://www.youtube.com/watch?v=kvMDJQCgjpM - kenwood gra jakos tak stucznie a diora drażni wysokimi
http://www.youtube.com/watch?v=SYdBcdAHLJo - te są chyba najbardziej bliskie ideałowi może delikatnie basu brakuje i chyba duże pomieszczenie .
W porównaniu monitorów yamaha hs80m i krk rotkit 5 te pierwsze dla mnie lepiej grają a u kolegi kiedyś słuchałem altusów 140 ale jakieś takie wysoko grające coś jak z tą diorą na filmiku i tak jakby nie do małych pomieszczeń.
W opisywaniu to jestem słaby ale może naturalnie, neutralnie, żywo, szczegółowo ale miękko
Jakąś tam korektę można zrobić przy wyboże wzmacniacza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię zrozumieć dlaczego nagrywa się takie filmiki i wkleja na YT? A odsłuch z takiej strony to nieporozumienie (bez urazy).
Diory i Kenwoody fajnie grają. Jak widać Altus potrafi zepsuć nawet niezły dźwięk wzmacniacza.
O wiele bardziej przemówił do mnie Twój opis. Szkoda, ze tak krótki, ale jest jakiś punkt zaczepienia.
Korekty nie zrobisz wzmacniaczem, chyba że będziesz woził kolumny na odsłuchy do sprzedających albo lepiej wypożyczał wzmacniacze do siebie. Lub też pożyczysz od znajomych jakiś wzmacniacz/wzmacniacze i wówczas określisz jak grają kolumny (czy wg. Twojego gustu?).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, wiem że z tym YT jest lipa ale chciałem dać jakiś zarys...nie mając z tym styczności trudno coś napisać ale skoro mój opis jest zrozumiały dla Ciebie to może coś polecisz ? Oczywiście jeśli nadarzyła by się okazja na coś używanego, w bardzo dobrej cenie to do 1.5k jestem wstanie dać więc można polecić droższe a może da się upolować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% filmõw ma zbyt podkręcone na maxa nskie i wysoke tony we wzmacniaczu, może to popsuć odbiór nawet dobrej kolumny. Taki nagrania grają tak jak fatalny mikrofon komórki reżysera filmu i Twoje słuchawki, tyle w temacie. Dobrze że nie oczarował Cie ,, wdzięk,, altusów icon_smile.gif wydaje mi się że 44 letnie japońskie kolumny z lat70, nie są celemTwoich poszukiwań. Spróbuj zawęzić poszukiwania kolumn na allegro , tablicy pl do używanych i między 700-1000zł. Wybór będzie spory i zróżnicowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Spróbuj zawęzić poszukiwania kolumn na allegro , tablicy pl do używanych i między 700-1000zł. Wybór będzie spory i zróżnicowany.



I właśnie w tym jest problem że wybór jest spory i zróżnicowany i trzeba jakoś oddzielić ziarno od plew, jakby nie był nie byłoby tematu icon_smile.gif Chciałbym dodać iż pokój jest dość zagracony i muszę ustawić kolumny przy ścianie więc bass reflex z tyłu odpada, no to chyba trochę zawęziłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszukałem na aukcjach i są dostępne z tych niby dobrze grających:
TANNOY Mercury m4 za 900 zł
Acoustic Energy AE 109 1000zł
Acoustic Energy AE120 1150zł
Mission 704a 1200zł
Dali Concept 6 1400zł
któreś z nich wykazuja większy poziom i pasują do barwy albo jest jakaś inna konstrukcja godna polecenia w tym budżecie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zagracony to dobrze lepiej tak niż pusty- echo . Wybrałeś ciekawe kolumny acoustic energy grają dość ostro, to zawsze jest podkreślane, z tego co pisałeś możesz nie byc zadowolony.
Missiony 704 droogie , za 1100zł można kupić nowsze używane (a obecnie jeszcze sprzedawane w sklepach) missiony m34i.
Pozostają starsze tannoye m4 i prawie nowe też oferowane w sklepach dali 6 z dobrymi opiniami w internecie .
Skłaniałbym się ku dali 6 , mission ale m34/34i i tannoy m4 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy będą tu mieli inne zdanie, ale moim te kolumny w 7 przypadkach na 10 do takiego pomieszczenia będą za duże.
Oczywiście najlepiej by było sprawdzić jak się zachowają w Twoim. Dużo zależy od proporcji pokoju, rozkładu modów własnych itp.
A moc ma wzmacniacz. Kolumny ją tylko przyjmują (albo nie i się palą icon_wink.gif ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę się musiał zmieścić w tych 3 z 10, zakupiłem takie w bdb stanie za 1200 zł icon_smile.gif Wydaje mi się że teraz powinienem szukać karty dźwiękowej przed wzmacniaczem czy jednak odwrotnie ? Obecnie kieruję się ku Sound Blaster Z (PCI-E)niby jest na dobrym DAC-u (CS4398) ale czy to najlepsza propozycja na tą magistrale do 300 zł ? Tutaj jakieś testy : http://en.goldenears.net/17542 .Podobno jedyne co na minus to źle ustawiony korektor na start. Jaka jest Wasza opinia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...