Skocz do zawartości

Kolumny stereo


Tyngi

Recommended Posts

Cytat

Ale ten z pierwszego linku jest inny, a ten z drugiego linku kosztuje 219zł czyli jest droższy o 70zł niż ten z HongKongu. Ale może warto jest zapłacić te 70zł i mieć towar prosto z kraju?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Jestem po małym odsłuchu tych kolumn... Jako że nie miałem styczności z czymś takim pierwsze wrażenie ogromne icon_wink.gif Podłączyłem je zwykłymi kablami głośnikowymi i jack-cinch do integry i do takiego wynalazku jak Saba PA-2065. Wzmacniacz trzeszczał na guzikach i potencjometrze ale jakoś sobie z tym poradziłem, przy 50% jest naprawdę głośno co dalej nawet nie sprawdzałem ;p Mieszkam w domu z lat 70 i myślałem że będzie problem z przenoszeniem dźwięku po ścianach itp. ale go nie ma , dudnienia tez nie ma, wydaje mi się że graja bardzo równo ale chyba pomału dostrzegam wady wzmacniacza, karty.Będę go miał jeszcze 2 dni to postaram się coś skleić bardziej dokładnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się dzień wypłaty więc trzeba coś pomyśleć o wzmacniaczu icon_smile.gif Dźwięk na pożyczonym wzmacniaczu był taki jednym słowem "matowy" zapewne jest to w większej mierze wina karty muzycznej. Mam zamiar kupić Muse mini DAC 4xTDA, wzmacniacz i kable za jednym razem. Wzmacniacz ma być używany bez dodatkowych bajerów typu wyjście na sub lub dodatkowe wejścia ponieważ nie będzie prawdopodobnie innych źródeł. Nie chciałbym od cambridge audio dla mnie paskudnie wyglądają i jeszcze kwestia kabli co lepsze 14m głośnikowego + 2m cyfrowego czy 4m głosnikowego i 7m cyfrowego, co Waszym zdaniem byłoby optymalnym rozwiązaniem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Dali Concept 6 juz stoją w pokoju i czekają na dawkę produ icon_smile.gif wzmacniacz za 400 zł nie wiem może to mego okazja . Oczywiście chcę coś kupić okazyjnie do 800 zł, do konkretnie tych kolumn propozycji nie ma ale wyczytałem takie modele jak Denon pma-1060, Yamaha a1000, ax900, Marantz pn-78 muszę więcej poczytać....Skoro najlepszym rozwiązaniem jest aby wzmak był trochę mocniejszy od kolumn a na nich piszę zalecany 30-150w więc chce około 150w przy 4ohm bp one w zasadzie są 4-6 ohmowe a nie 8.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że znał wartość tego wzmacniacza.
To był właśnie przykład rozsądnej wyceny sprzętu, a nie windowania cen. A widuję to ostatnio często, nawet na przykładzie zestawu który stoi u mnie obecnie, od kolumn, przez wzmacniacz, po tuner.
A prawda jest taka, że żeby kupić coś w normalnej cenie, trzeba poszukać. Okazję się trafiają, ale nie zawsze, a cenom nie można dać się zwariować (jeżeli nie chcemy przepłacać)
Podam Ci przykład. Szukam odtwarzacza do mojego zestawu. Wiem ile powinienem za niego zapłacić (rozsądnie). Ciężko go trafić, ale znalazłem jeden egzemplarz. Facet próbował go sprzedać na Allegro jakiś czas temu, przekraczając jego wartość o mniej więcej 700-800 zł icon_eek.gif (nadwyżka wartości, nie cena). Zadzwoniłem, porozmawialiśmy, stargowałem o 400 zł z nadwyżki. I tak chce za dużo.
Ale poczekam, w razie czego będę targował nadal, ale bezsensownych cen za sprzęt płacił nie będę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście okazja. A tego można kupić jako dawcę części http://allegro.pl/grundig-finearts-v3-fine...html?source=mlt
Choć nie wykluczone, że coś się tylko zwarło i zadziałał układ zabezpieczający, skoro pokrętło zjechało samo do zera.
Gdybym miał parę złotych na zbyciu, pewnie bym go kupił. Zobaczymy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś mi się tak zdawało jakby była okazja to by nie stał parę dni icon_smile.gif Napotkałem pewne informacje i zmieniłem zdanie co do DAC-ka zamawiam tego bo jest na dobrych komponentach a Muse wymaga przeróbek http://www.ebay.com/itm/SMSL-Sanskrit-SK-D...=item19e877e1fb



Nie zapomnij kupić ludzkiego kabla USB A-B (np. Supra lub WireWorld) bo ten co dają producenci to woła o pomstę do nieba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Concept 6 nie są to szczególnie trudne do napędzenia kolumny. Nie są też jeszcze kolumnami wystarczająco wysublimowanymi w dźwięku. Po prostu dość uniwersalne, przyjemnie grające głośniki.
Taki Fine Arts jest wystarczająco dobrym wzmacniaczem dla nich. Ośmielę się nawet napisać, że spokojnie można go połączyć z bardziej wyrafinowanymi, już typowo audiofilskimi kolumnami.
Oczywiście można kupić im droższy, lepszy wzmacniacz. Ale wiele już z nich nie wyciśniesz. Cóż, sam takie kolumny wybrałeś.

A który Dual CV, bo jest kilka modeli?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo jest c372 to chyba podobny a kosztuje 1600zl a ja naprawdę 800 zł max, z opini wyczytałem że dobrze kontroluje bas,to chyba dobre dla tych kolumn oraz że ma wysuniętą średnicę a Dali też chyba lekko mają. Ogólnie jak słuchałem na tym Sabie to było ok może delikatnie brakowało wysokich tonów, a takie coś jak scena zaistniało w 1 utworze(o ile jest to o czym myślę). Podłączyłem też Nordmende PA1340 ale szybciej odłączyłem niż podłączyłem grało jak z plastiku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po prostu dość uniwersalne, przyjemnie grające głośniki.


Takie miały być icon_smile.gif
Cytat

A który Dual CV, bo jest kilka modeli?


Np DUAL CV 1460 ale jeszcze jakiś inny widziałem ale chyba licytacja zakończona, albo taki sprzęt http://allegro.pl/yamaha-cr-2040-najwyzsza...4007542276.html nie ma co wygląd ma ładny icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...