Skocz do zawartości

Kolumny stereo


Tyngi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam wzmacniacz drugi dzień i w porównaniu do poprzednika gra naprawdę dużo lepiej górą. Ogólnie dźwięk jest taki jakby szybszy, bardziej kontrolowany ale bas jest bardzo odsunięty,praktycznie zero dynamiki chyba że nacisnę loudness .Zostawię go do momenty zakupu DAC-a co idzie mi bardzo mozolnie przez warunki jakie stawia paypal. Na szybko sprawdziłem co w środku siedzi i nic nie widać żeby było lutowane czy by miał spuchnięte kondensatory choć pod jednym tym dużym obok zasilacza płytka ma dziwny nalot i wydaje mi się że prawa kolumna gra ciszej i wskaźnik też tak pokazuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyścić oczywiście nie zaszkodzi, ale tam nie pomogło. Jak masz jakiegoś znajomego elektronika, to daj mu do przejrzenia. Może uda Ci się wynegocjować coś ze sprzedającym na ewentualną naprawę, korektę. Bo wygląda na to, że wzmacniacz nie działa jak powinien, a zapewne w opisie takiej informacji nie było.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu chodzą ja nowe ale na 60% pali bezpiecznik, wydaje się że nie lubi zejść kolumn do 4 ohm lub jest po prostu przesterowany ale 20% głośności jest wystarczające do normalnego słuchania.Basu bez loudness jak nie było tak nie ma,ten typ chyba tak ma, a takie coś jak subsonic nic nie daje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali są opisane jako 8ohm a to że zdarza się im zejść do 4 to inna bajka. Pomijając tą kwestie myślę że DAC nie zmieni chyba tak mocno barwy aby to grało bez tego loudnessa ale do tego czasu się wstrzymam bo wzmak jest bardzo ładny i zadbany jak na swój wiek. A może mógł by ktoś polecić jakieś kable używane, potrzebne jest 2x1.5m głośnikowego i min 0.5m rca stereo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za bardzo z kablami nie pomogę, bo sam korzystałem z podpowiedzi Kolegi z Forum. F1angel, polecił mi z interkonektów Monster Cable. Ale to zależy co chcesz skorygować w brzmieniu Twojego systemu. Mi udało się kupić Monster Cable Interlink Reference 2, podaję link, do postu ze zdjęciami :
http://forum.audio.com.pl/index.php?s=&...st&p=104672
[ Wzmak Grundig Fine Arts 3 jakie kolumny do 1000zł ? ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...