Skocz do zawartości

Pomoc w kupnie głośników do małego pokoju


Kryoku

Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc w doborze sprzętu audio. Jestem totalnie zielony w tych sprawach, więc postaram się podać jak najwięcej informacji na temat pokoju, w którym będzie znajdował się sprzęcior.

Pokoik ma wymiary ok 3-4m x 3m (12m kwadratowych jak jest pusty, może troche więcej), jest w nim troche mebli więc ciężko dokładnie zmierzyć. Mieszkam w Olszynie na Dolnym Śląsku. Jestem zainteresowany zakupem sprzętu do 1000zł, nie wiem jakiego rodzaju ma to być sprzęt, kolumny podobno się nie sprawdzają icon_wink.gif Lubie sobie głośno posłuchać muzyki. Słucham praktycznie wszystkiego, rap, hardstyle, dubstep, muzyka elektroniczna każdego gatunku, rock, czasem pop, byłoby słuchane czasem nawet disco polo, muzyke instrumentalną, metal, moge wymieniać i wymieniać, po prostu wszystko. W pokoju mam akwarium jeśli to coś ma do rzeczy. Wolałbym kupić coś nowego by mieć gwarację, bo różnie to bywa. Tym bardziej, że byłbym zainteresowany kupnem sprzętu jednorazowo, zeby pobył u mnie z kilka dobrych latek, nie zamierzam go ulepszać. Głośniki były by głównie używane do muzyki, seanse filmowe mają miejsce ale bardziej stawiałbym na muzykę. Dobry bassik to by było to icon_smile.gif Dobrze by było czasem też puścić muzykę i pójść robić coś do kuchni icon_wink.gif Żeby była moc! icon_twisted.gif Podłączone byłyby one do komputera. Chciałbym ew 2 głośniki może z subwooferem, a może i bez - aby był bass, zeby nie bawic się w tą całą pajęczynę.

Myślę, że to tyle. Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada? Bo temat "trudny". Za 1kzł chcesz kupić nową elektronikę i używane kolumny a jeszcze żeby to miało moc.
Może jeszcze ma dobrze grać? Tak to Ci tylko w ERZE dopasują icon_lol.gif
W 12m2 kolumny się nie sprawdzają? Dobrze zrozumiałem? To może kup słuchawki i przedwzmacniacz słuchawkowy?
A kolumny z subwooferem to pomysł dobry, ale do kina domowego. W Twoim pokoju nawet monitory powinny zagrać dość mocnymi niskimi tonami. Wstawienie podłogowych może wiązać się z ryzykiem, że oprócz bumienia będzie mało co słychać.

Do tauzena kupisz chyba tylko taki nowy sensowny wzmacniacz, czyli Pioneer A-10:
http://www.skapiec.pl/site/cat/34/comp/4395378
I już niewiele zostaje na używane kolumny.
Ja wolałbym to i to używane. Wzmacniacz do 300-400zł a za resztę kolumny.

I nie piszemy bass (bo to oznacza w języku polskim co innego) tylko niskie tony albo bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, piszesz, że szukasz sprzętu do słuchania muzyki i że kolumny się podobno nie sprawdzają. W tym nie ma sensu, więc pytałem o wyjaśnienie, bo nie jestem pewien co chcesz kupić. Zamiast poprosić o jakiś przykład zestawu stereo w ustalonym przedziale cenowym, walisz focha jak baba. Może faktycznie lepiej, żebyś sam decydował o tym zakupie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mądrala. Jak wiesz, to po co pytasz i marnujesz nasz cenny czas?
A kup sobie plastikową mikrowieżę w Media Markt i się nie trząchaj, bo próbuje Ci się pomóc.
To może pokaż co kupisz za 1000zł? Jestem bardzo ciekawy tego.
Pewnie będzie się to nadawało do grania jak kozia d. do wykonywania hejnału z wieży Mariackiej.
Że próbujemy Ci wytłumaczyć, bo popełniasz podstawowe błędy, to wielka obraza?
Gdybyś się lepiej przygotował, to nikt by się "nie przemądrzał".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszej wiadomości jasno wynika, że kolegę interesuje łomot, a nie muzyka, więc chyba ciężko będzie go nawrócić na drogę pokoju.

Cytat

Tak myslalem, ze tak to bedzie wygladalo, dojde do tego sam. Będziesz mi gościu pisał, że za 1k zł nie kupie sobie nagłośnienia to dobry jesteś.


Przepraszam, ale... icon_lol.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jestem zainteresowany zakupem sprzętu do 1000zł, nie wiem jakiego rodzaju ma to być sprzęt, kolumny podobno się nie sprawdzają ....
Chciałbym ew 2 głośniki może z subwooferem, a może i bez - aby był bass, zeby nie bawic się w tą całą pajęczynę.

Jasnowidz poszukiwany ...
...parę osób się stara zrozumieć, o co chodzi autorowi wątku.

głośniki za tysiąc? - chodzi o same kolumny?
a może sprzęt za tysiąc?
a może ew. 2 kolumny z subwooferem - to może być zestaw kolumn 2.1 do podpięcia pod komputer
Jak na razie jedyna rzecz która jest pewna - to kwota maksymalna i to, że ma być nowe na gwarancji.

Krótko mówiąc - kup solidny zestaw komputerowy 2.1 za 1/3 posiadanej kasy...
a resztę sobie odłóż, trochę posłuchaj - i potem za parę miesięcy kup używany zestaw stereo, bo może wtedy napiszesz wyraźnie czego tak właściwie chcesz!
W wcześniej poczytaj sobie wątki dotyczące sprzętu za tysiąc złotych, bo już było parę takich tematów!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...