Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do muzyki elektronicznej do 1000zł


cihys

Recommended Posts

Cytat

Ok, to może konkretniej? Dlaczego M1 spełniają założenia a R252 nie? Przecież gabarytowo to niewielka różnica.
I może jeszcze jakieś inne kolumny mogą wejść w grę? Bo moim zdaniem z różnych względów nawet Tannoy M2 czy R1 są lepsze.



Chodzi tutaj głównie o wymiar:

R252:
Wymiary: 472 x 250 x 242mm

M1:
Wymiary: wys 300 x 170 x 200 cm

M2:
Wymiary: 380 x 203 x 270 mm

R1:
wymiary: 300mm x 170mm x 200mm


Więc różnica jest dość spora pomiędzy R252 a pozostałymi.
O R1 nie pomyślałem, przyjrzę się im jak cenowo wyglądają.


Wątek MAreve pobieżnie przejrzałem, ale przejrzę jeszcze raz dokładniej, dzięki!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Udało mi się wylicytować Tannoye R1:
Tannoy R1

Do tego od tego samego sprzedawcy wziąłem:

Marantz CD6000
Denon TU 260L

Pisaliście, że to tak średnio będzie współpracować, ale z racji, że jedna przesyłka wziąłem bardziej z myślą odsprzedania na allegro, a przy okazji będę miał jakieś porównanie.

na oku mam Rotele:
z UK
Rotel RA 820A

i z Poznania
Rotel RA 820 BX


Przyznam, że fajna sprawa z zakupami z UK - zobaczymy czy będę tak samo myślał, jak sprzęt dojdzie icon_wink.gif

Pozdrawiam,
Radosław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz dwie możliwości:
1) Poprosić sprzedającego o anulowanie Twojej oferty ze względu na wprowadzenie w błąd (napisał, że kolumny są w stanie idealnym, co nie jest prawdą)
2) Jeżeli sprzedający nie zgodzi się na anulowanie Twojej oferty to otwórz spór na ebay: http://pages.ebay.pl/help/buy/item-not-received.html i zażądaj anulowania transakcji z powodu wprowadzenia w błąd.

Teoretycznie mógłbyś się też powołać na fakt, że nie zauważyłeś, że możliwy jest tylko odbiór osobisty w UK ale, z tego co widziałem w Twoim linku, prowadziłeś ze sprzedającym korespondencję i sprzedający zgodził się sprzęt wysłać (a korespondencja jest archiwizowana w systemie ebay).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafal:
Ze względu na cenę.


1. Sprawa z niefartownymi kolumnami rozwiązana - anulowaliśmy transakcję.
2. Nabyłem Rotela z ebaya, o którym pisałem powyżej
Rotel RA-820 A

Zapytałem sprzedającego o tuner i CD - zaproponował:
ROTEL RT-850AL - 15 GBP
TECHNICS SL-PG470A - 20 GBP

Jak dostanę foto to wrzucę.

Co sądzicie o tych sprzętach? Patrzyłem na ceny, tuner jest ok, natomiast CD na allegro udawało się znaleźć w niższych cenach.


Pozdrawiam,
Radosław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatecznie wzmacniacz + tuner. Łącznie 41 GBP + przesyłka. Czekam aż dojadą.

W kwestii kolumn, przeglądając dalej fora, natknąłem się na pochlebne opinie o Missionach M71.
Są nawet na sprzedaż w okolicy mojego miasta, gdzie mógłbym obejrzeć, posłuchać.
Mission M71

Czy wg Was dobrze skomponują się z Rotelem? Czy jednak pozostać przy Tannoyach R1/M1?


Kwestia CD - chciałbym zmieścić się w granicach 200-250zł, ale jeśli będzie jakaś okazja, może być ciut więcej.

Pozdrawiam,
Radosław

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten model Mission'ów nie zagra zbyt dobrze z Rotelem. Może zrobić się zbyt ostro, nie będzie to przyjemne brzmienie.
Tannoye o wiele bardziej pasują do Rotela. Chyba że kupisz Mission M31 albo lepiej M32 (i) jeśli starczy pieniędzy.
Tu oczywiście będziesz miał trochę mniej rozdzielczą i odrobinę schowaną górę pasma. Być może Rotel to zniweluje. Jeśli nie, masz jeszcze pole manewru, ponieważ...
...CD zostawiłbym na koniec. Jak już kupisz kolumny. Podłączysz do wzmacniacza, posłuchasz choćby z tunerem i będziesz wiedział jakiego odtwarzacza Ci trzeba. Jest szansa dobrze to dobrać. Kilku osobom z forum ostatnio próbuję to wyklarować, ale mało kto mnie słucha. Może Ty spróbujesz? icon_biggrin.gif
Na koniec pomyślisz o kabelkach, by dopieścić brzmienie swojego zestawu. Może być naprawdę fajny system z tego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że sprzedawca, od którego kupiłem wzmacniacz i tuner ma też Tannoye M1:
Tannoy M1

Jako, że jedna przesyłka, postaram się wylicytować je też i będzie już możliwość pierwszego podejścia do odsłuchu icon_smile.gif

F1agnel: A co mi tam, posłucham Cię z podejściem do CD - brzmi to dość logicznie icon_smile.gif

Kwestia kabli - potrzebowałbym je w takim razie na już. Potrzebne będzie 1,5-2m. Gdzie w mogę znaleźć coś na początek? Jakieś sklepy stacjonarne w Poznaniu, czy szukać na allegro?

Pozdrawiam,
Radosław
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...