Skocz do zawartości

Dobre słuchawki na słabej karcie (laptop)


Recommended Posts

Chciałbym wyposażyć mojego laptopa hp pavilion (który jak pisze producent ma „zintegrowana 16-bitowa karta dźwiękowa zgodna z 3D Sound Blaster Pro”) w słuchawki, które w pełni wykorzystają znikome możliwości tego sprzętu. O ile to możliwe wolałbym uniknąć kupowania zewnętrznej karty dźwiękowej, jak i przepłacania za słuchawki, których i tak laptop nie będzie w stanie „pociągnąć”.

Słucham zróżnicowanej muzyki od rocku po jazz, a czasami i muzykę klasyczną, więc słuchawki powinny mieć dość uniwersalne spektrum zastosowań.

Przekopałem wiele topików, ale ciągle trudno mi wyselekcjonować słuchawki, które dobrze się spiszą przy tak słabej karcie (zdaje się, że niska impedancja to jeszcze nie wszystko...)

Myślałem o:
1. Phlips SHP8900
2. SENNHEISER HD 215
3. BEYERDYNAMIC DTX 900

Nie wiem jednak czy sprawdzą się z laptopem i czy obędzie się bez zewnętrznej karty?
Może używał ich ktoś w takich okolicznościach, albo może polecić coś innego...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do takich słuchawek, ale może zaskoczę sprzedawców wizytą w sklepie wraz z laptopem i przeprowadzę mały test. Co do poprawy dźwięku- nie liczę na to. Czuję, że i tak skończy się na tym, że nie będę zachwycony rezultatem i zewnętrzna karta dźwiękowa stanie się koniecznością. Coraz więcej głosów podpowiada mi, że tak czy tak wcześniej czy póżniej kupie coś w stylu E-MU 0404...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coraz więcej głosów podpowiada mi, że tak czy tak wcześniej czy póżniej kupie coś w stylu E-MU 0404...


Mimo wszystko warto jednak zmienić kartę dźwiękową na lepsza. Jest w czym wybierać z kart Creativa.
Co do słuchawek rada jest prosta - przesłuchać i podjąć decyzję jak dźwięk odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...