Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Denon M37 DAB


Above

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kolega z sąsiedniego wątku (poszukaj) Postawił chyba M31 blisko ściany i twierdzi, że nic się złego z niskimi nie dzieje.
wiadomo dużo zależy od pomieszczenia i nikt Ci nie zagwarantuje jak to będzie u Ciebie w pokoju. Najwyżej otwór b-r przytkasz gąbką.
Albo... szukaj czegoś z przednim b-r czy obudową zamkniętą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oszaleje. Chciałem dzisiaj jeszcze podłączyć i sprawdzić te Gale model 2i co kupiłem i będe oddawał . Pomijając ten głośnik niskotonowy który charczał teraz w drugiej kolumnie nie chce grać głośnik wysokotonowy ...po prostu w ogle nie reaguje jak podepnę kabel, kolumny stały 2 dni nie ruszane... Prawdopodobnie się spalił tylko jakim cudem jak ani nie używałem kolumn a teraz przy podłączaniu wieża była wyłączona a następnie wyciszona do sprawdzenia... Teraz top jestem ciekaw czy sprzedawca mi to uzna, bo ja już zgłupiałem .

Tymczasem znalazłem gale gold monitors za 325zł tylko w dość nietypowej kolorystyce... http://allegro.pl/gale-monitor-i3992557963.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co tu było naprawiane no ale chyba od podłączania kabli głośniki się nie palą. Wzmacniacz mam odpowiedni, kable 3 rodzaje sprawdzałem , nigdy nie daje dużej głośności po podłączeniu... Pakuje to i już nie ruszam .

A te gold monitors co wyżej dałem za tą cene chyba są ciekawe ? Mission m71 mogę mieć za 370zł sprzedający z aukcji odpisał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czytałem , kolumny bardzo fajne jedno co mnie tylko odrzuca to ich dosyć duża głębokość. Jak pisałem moje biurko jest duże ma 60cm głębokości a tutaj m32i mają 32,5cm , zostanie nie całe 30 cm na odsunięcie od ściany a głośniki by śmiesznie wystawały z przodu biurka. M71 mają 29,5cm , gale natomiast 18cm. Chyba że coś poszukam z bassreflex z przodu , mission 760i ? Podstawki na razie nie wchodzą w grę nie mam na to funduszu a i za bardzo koncepcji gdziie bym to pomieścił w tym małym pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są głębokie, ale coś za coś, od rana słucham muzyki i ciągle jestem zaskoczony jakąś płytą i missionami m31i. Koledzy majstrowie od przeprowadzanego aktualnie u mnie remontu myśleli że to podłogowe. Bas jest i jest go zaskakująco dużo, jednocześnie nic nie dudni i przy szybkich składach rockowych się nie gubi .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ostateczna decyzja jest między :

Mordaunt-Short MS 3.10 : http://allegro.pl/show_item.php?item=3977801862
Mission m32i : http://allegro.pl/show_item.php?item=3992558598

Mordaunt podobno mają troche słabe niskie tony i mniej mi się podobają z wyglądu, ale nie mówie że są brzydkie, na pewno będzie je łatwiej ustawić jak missiony. Missiony na pewno potrafią łupnąć bassem , wygląd mi się bardzo podoba ale są dość głębokie.

Przypominam że w 70% słucham muzyki bardziej dynamicznej , szczególnie elektronicznej , a 30% to relaksujące wokale, instrumenty icon_wink.gif

Edit :Zaciekawiły mnie jeszcze Celestion F1 m ktoś coś może o nich napisać ? http://allegro.pl/celestion-f1-pol-roku-gw...4002661529.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczmy, czym Missiony potrafią łupnąć, a co w Mordaunt słabe -> BASS – biblioteka dźwiękowa stworzona przez Un4seen. Napisana została w języku C. Darmowa do zastosowań niekomercyjnych.

Jej cechy to[1]:

mały rozmiar
obsługa wielu formatów dźwiękowych (m.in. MP3, OGG, WAV)
obsługa SHOUTcastu
obsługuje efekty DirectX 8
efekty DSP (modyfikowanie dźwięków "w locie")
synchronizacja
wielokanałowość
obsługa FFT
dźwięki 3D
rozszerzalna przez dodatki
nagrywanie dźwięku

Można się domyślić (a szkoda, że trzeba się domyślać, zamiast po prostu przeczytać), że koledze (i wielu innym) chodzi jednak o -> Bas (późnołac. bassus – gruby, krótki, niski) – termin związany z muzyką, może oznaczać m.in.:

bas – najniższy głos męski, zwykle obejmuje w chórze skalę od F do c1 lub e1, a w śpiewie solowym skalę C (od D do e1); niższe tony osiąga tzw. basso profondo
bas – najniższy głos instrumentalny kompozycji polifonicznej (wielogłosowej)

Bass - to zapis angielsko języczny. Po naszemu to po prostu bas (lub niskie tony, jak lubi f1angel dodać icon_wink.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słuchał ktoś z Was tych Mordaunt-Short MS 3.10 i może sie wypowiedzieć jak to gra ? Mam już spory mętlik w głowie , troche mi żal wydać 500zł bo mam sporo jeszcze innych wydatków dlatego staram się kupić coś dobrego ale nie przesadzić z budżetem.

Ktoś wystawił całkiem fajne Monitor Audio B1 Bronze : http://allegro.pl/monitor-audio-b1-i4004520279.html , co o nich sądzicie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś konkretnego icon_smile.gif

Te Kef Cresta 10 jakoś mi umknęły , pewnie dlatego że w złym dziale są. Wyglądają świetnie , z tego co czytam też grają świetnie i rozmiarowo wypadają idealnie. Dzwonie do sprzedającego może coś utarguje icon_smile.gif 460zł z wysyłką , sprzedający ma też missiony 71/72 i twierdzi że grają mocniejszym basem od kefów .

Sprzedający ma za tą cene też całkiem fajne ROTH Oli 20 : http://allegro.pl/roth-oli-20-czarne-powys...3984203618.html . Nie wiem co byłoby lepsze ... Rothy podobno grają równie dynamiczne i posiadają dodatkowo w komplecie uchwyty na ścianę co mogłoby mi się przydać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na KEF Cresta 10 z aukcji powyżej. Zadecydował o tym ich stan ,wygląd i jakość brzemienia choć to się jeszcze okaże icon_smile.gif Bardzo dziękuje za podrzucenie tej propozycji. Jak kolumny dotrą i wszystko zmontuje to dam znać jak to gra. Takie jeszcze amatorskie pytanie , mostkować kolumy mogę zarówno przy kolumnie jak i wzmacniaczu ? Bo nie wiem czy to ma jakieś znacznie , u mnie w wzmacniaczu mogę podłączyć tylko 2 kanały a widze że te KEF'y podobnie jak Gale mają podłączenie bi-wire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...