Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Denon M37 DAB


Above

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem wieżę Denon M37 jednak bez kolumn. Szukam czegoś co się nie będzie nudzić z tym wzmacniaczem. Lubię muzykę energiczną typu trance, rock , reggea ale czasem też dobry wokal icon_smile.gif Zależy mi na wyrazistym basie ale nie chce żeby brakowało wysokich tonów. Jakie kolumny podstawkowe możecie polecić do tego Denon'a ? Power output 30 W+30 W (6 ohms, 1 kHz) icon_smile.gif

Szukając samemu natknąłem się na kilka fajnych monitorków :

Denon SC-F107 : http://allegro.pl/denon-sc-f107-jak-nowe-s...3957512096.html
Tannoy m1 : http://allegro.pl/tannoy-m1-stan-gabinetow...3968000561.html
MB QUART QL E52 : http://allegro.pl/mb-quart-ql-e52-pieknie-...3964502191.html
Canton Fonum 250: http://allegro.pl/kolumny-canton-fonum-250...3965236477.html
Teac LS-H255 MP: http://allegro.pl/teac-ls-h255-mp-zestaw-d...3955787566.html

I tutaj 2 zestawy co mógłbym bez problemu kupic w moim mieście do tego nowe :

Taga TAV-606 : http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-taga...3955288561.html
Jamo S60: http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-jamo...3932764098.html

Co Panowie doradzicie icon_smile.gif ? Aha pokój nie duży ok 12m2 .

Edit : Wyczytałem że całkiem dobre są jeszcze : WHARFEDALE CRYSTAL 10 , co o nich myślicie ?

Edit 2 : Szukamy na nowo tym razem budżet zwiększam do 450zł .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O małych kolumienkach typu JAMO S60 czy TAGA TAV-606 na 10cm głośniku średnioniskotonowym możesz zapomnieć.
To typowe kolumienki na tył do kina domowego, gdy bas idzie z subwoofera.

Zdarzają się dobre kolumny z takim głośnikiem, ale wtedy zdecydowanie przekraczają Twój budżet.

Optymalne będzie coś z głośnikiem 133-165mm (trochę uogólniam, byś wiedział o co chodzi).
Dobrze by było, gdyby miały skuteczność podchodzącą pod 90dB, a nie 85dB.

Tannoy M1 w takim stanie raczej przekroczą 400zł i mogą się zbliżyć do 500zł. Jak będą do 400zł to warto, byś troszkę dołożył w swoim budżecie.

Denon SC-F107
wydają się bardzo rozsądnym wyjściem. Wyglądają bardzo ładnie jeśli chodzi o stan, poza tym pudła w komplecie...
Zauważ, że wieża DENON F107 kosztowała naprawdę niezłe pieniądze - to też o czymś świadczy!
To mój faworyt wśród Twoich propozycji oraz tego, co jest w tej chwili na allegro (na podstawie paru minut przeglądania aukcji)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja RoRo. Jak coś nowego w tej cenie może jeszcze grać? Budżetu starczyło ledwo na "wygląd" icon_mrgreen.gif

Z Twoich propozycji Above wybrałbym Canton Fonum czy MB Quart (o ile Twój zestaw przyjmuje kolumny 6 omowe - sprawdź) i tu byłyby wyraziste niskie tony.
Tannoy M1, basik mniejszy, ale za to średnica bardzo ładna, muzykalne maluchy. Granie raczej miękkie, nie wyostrzone. I są w razie czego najłatwiejsze do odsprzedania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku podał, że miniwieża ma 2x 30W przy 6 omach
Więc będzie OK.

O tych dwóch Twoich propozycjach też myślałem, ale skupiłem się na tych najlepszych wg mnie...

Swoją drogą - Above fajnie rozpocząłeś swój wątek i napisał tak, jak to wszyscy powinni robić.
Poza tym należycie "odrobiłeś lekcję" i przygotowałeś propozycje, nad którymi się zastanawiać.
"Żółtodzioby" (i inni też...) uczcie się, że można! icon_cool.gif

M1 słuchałem w kilku konfiguracjach i zawsze było ok (choć głównie były to trochę mocniejsze wzmacniacze niż 2x30W...).
Poza tym nawet jak będziesz chciał przejść na droższe i lepsze sprzęty (wymiana wzmacniacza, CD itd), to te Tannoye też się nadadzą!
Argument o łatwości odsprzedaży (te kolumny w dobrym stanie sprzedają się bez problemu...) też jest mocny icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wzmacniacz jest 6 om. Bardziej podobają mi się MB QUART QL E52 , choć mam wątpliwość czy wydobędą z siebie lepszy bass od Denon SC-F107, mają troszkę mniejszą średnice głośnika niskotonowego. Za to waga to jak małe czołgi icon_smile.gif No i cena lepsza.

A co myślicie o WHARFEDALE CRYSTAL 10 ? Za 229zł są na allegro : http://allegro.pl/2x-kolumny-wharfedale-cr...3960546362.html. Wyglądają całkiem solidnie i ten duży bassreflex też jest zachęcający , jednak nie bardzo mogę znaleźć info o nich w sieci.

Teraz mam wieże technic'sa ale szukam czegoś mniejszego. Mój technics to model SL-CH 550 z kolumnami 2x50W które spokojnie mi wystarczały jednak po przeprowadzce nie chce targać tego segmentowca ze soba icon_smile.gif Niestety napęd w nim też już nie działa, wypaliły się wyświetlacze i wejście słuchawkowe już nie styka icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jak chcesz. Ja nigdy nie byłem zwolennikiem kolumn od dużych producentów elektroniki. A szczególnie japońskich. Wyjątkami są wysokie modele Yamahy i kilka innych nie tanich produktów (często zaprojektowanych przez europejczyków czy amerykanów).
I taka refleksja. Jeśli ktoś sprzedaje praktycznie nowe kolumny w tej cenie, to dlaczego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dotarły jednak mam problem. Jedna z nich ma problem z trzeszczącym głośnikiem niskotonowym... Druga gra bez problemu. Objawia się to przy większych głośnościach , sprawdzałem już na 2 wzmacniaczach. Słychać przy większym basie takie trzeszczenie w środku. Możliwe że coś sie poluzowało podczas przesyłki czy głośnik będzie spalony ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie opcje:
Piszesz do sprzedającego, że kolumny nie są w pełni sprawne, czyli niezgodne z opisem. Domagasz się zwrotu pieniędzy i odsyłasz.
Piszesz do sprzedającego czy możesz wykręcić głośnik, terminal głośnikowy i sprawdzić, czy coś się nie obluzowało, nie odlutowało.
Być może wystarczy przylutować kabelek albo wcisnąć wsuwkę, która się obluzowała. A może tylko jakiś kabelek dotyka membrany od środka itp... .
Patrzysz na własną rękę co mogło się stać, być może to jakaś błahostka.

Być może w podróży kurier rzucił paczką i coś nie wytrzymało?
Spalony głośnik raczej by nie grał w ogóle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozebrałem głośnik i nic nie było widać. Nadal charczy przy dużych głośnościach. Sprzedający zgodził się zarówno na zwrot jak i pokrycie części kosztów naprawy. Teraz mam dylemat czy oddać głośnik do regeneracji czy odesłać kolumny (będąc pewnie z 30zł w plecy z kuriera) i szukać co innego.

Bardziej przychylam sie do opcji że odeśle kolumny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w przewijanie nie bawił. Zapłaciłeś za sprawne kolumny, a dostałeś sprzęt z wadą ukrytą, więc sprzedający złamał warunki umowy.
Przewinięcie głośnika wiąże się z jego rozbebeszeniem, jaką masz gwarancję, że nie padnie znów po takim zabiegu. Raz już został dojechany. Jak uważasz. Jak dla mnie do zwrotu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jeszcze wnioski zaczynam wyciągać bo w tych galach głośnik nie ma nazwy , są to jakieś podróby do tego 4 ohm a kolumny miały być impedence 6 ohm. Czy przypadkiem w środku nie miały siedzieć peerless ?

Podłączyłem na razie stare wysłużone technics sb ch550 , nawet dają rade ale wysokie tony jednak o wiele słabsze jak w galach. Technics łupie ładnie ale już z tego wyrosłem icon_wink.gif Jak sprzedający zgodzi się na zwrot kasy to szukam dalej , zwiększę chyba przedział cenowy do 400zł bo widzę że wzmacniacz ma potencjał icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Głośniki są oryginalne, nie wyglądają inaczej niż powinny. Widziałem te kolumny wcześniej na allegro. Ładny stan, ale technicznie nie są w idealnym stanie, jak podał sprzedający.


No to nie wiem czy ja źle czytam : " Sprzęt jest w idealnym stanie technicznym. Stan wizualny można zobaczyć na zdjęciach poniżej." . Sprzedający jest w zupełności pewny że nie było z nimi problemów. Być może jak słuchał muzyki wokalnej czy rock'a to mógł tego nie usłyszeć ale jak odpaliłem chociażby ten kawałek : http://www.youtube.com/watch?v=b6vSf0cA9qY , to bas był już na tyle silny że ten ferelny głośniczek przy większej głośności charczy. Jak ujmę basu to mniej , zapewne przy większym wychyleniu dopiero następuje ten efekt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Stoją u mnie już trochę Arcusy Lotus, których po przeprowadzce do drugiego - większego pokoju odstawiłem na półkę.
Grały u mnie chyba najdłużej ze wszystkich kolumn (także w 12mkw ) jakie miałem, pod drugim systemem przy komputerze jako monitory dość bliskiego pola gdzie odziwo fajnie się sprawdzały mimo konstrukcji 3-way.
Grają jak to arcusy, trochę efekciarsko z bardzo fajną stereofonią, otwartą górą i sprężystym szybkim basem.
Mi to grało, lubie taki przeszywający i szczegółowy charakter bez zamuły na basie.
Poniżej filmik w którym kiedyś je porównywałem nie pamiętam już dla kogo z tannoy m1 - oczywiście brzmienia się z tego nie odczyta ale charakter już tak.
http://vimeo.com/user4712149
Są łatwe do napędzenia jednak nie zagrają z każdym wzmacniaczem z racji swojej "jasności" - musi to być coś ciepłego.
Jest to bliżniacza wersja ts100 jednak z przyjaźniejszą impedancją wynoszącą 8ohm oraz przednim tunelem bass-reflex czyli łatwiej je ustawić w pomieszczeniu.
Jedyną wadą jest delikatnie obity przez kuriera ( chyba ) jeden z głośników sredniotonowych jednak nie wpływa to na brzmienie całości - nawet po potraktowaniu sygnałami testowymi.
Cena jaka mnie interesuje to 200zł + wysyłka. Jak Ci się nie spodobają to najwyżej mi odeślesz - będziesz bogatszy o nowe doświadczenie : )
Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e27de91c721ad61.html - fotka teraźniejsza.

PS : Mam nadzieje, że moderator nie będzie miał za złe mojej propozycji - wszak to też pomoc : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że może mieć za złe - jest w końcu dział "sprzedam" , że o PW nie wspomnę.
Co do głośnika - w samochodzie zdarzyło mi się tak, że po długim nieużywaniu głośników z tyłu (odłączone były) podpiąłem je i ... jeden wieli charkot przy ciut głośniejszym graniu. Znajomy podpowiedział, żeby trochę je "przećwiczyć" (pograć głośniej przez chwilę - po kilku minutach charczenie znikło i do teraz grają czysto. Piszę o tym, choć w przypadku Twoich głośników nic nie wskazuje na dłuższe stanie ale jak je nieco "przećwiczysz" (bez przesady, choć zdecydowanie) to może akurat pomoże, bo zaszkodzić to już chyba nic nie zaszkodzi ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Above, ja nie miałem na myśli, że ty czegoś nie doczytałeś. Moim zdaniem, gość albo nie słuchał muzyki na tych kolumnach, skoro nie słyszał tego trzeszczenia, albo mydli Ci oczy. No chyba, że Ty je uszkodziłeś. Niemożliwe, że ktoś jest właścicielem kolumn, grają u niego jakiś czas i nie słyszy czegoś takiego, co Ty wyłapałeś od razu po ich zakupie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...