Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe do Denon M37 DAB


Above

Recommended Posts

Jeśli masz dwie pary wejść w kolumnie( sekcja niskotonowa i wysokotonowa ) , a we wzmacniaczu jedną, podłączyć możesz kable do dolnych zacisków "L" (low -niskie tony) i zmostkować z górnymi H, firmowymi zworkami, lub swoim kablem głośnikowym . Można też podłączyć na krzyż plus do wysokich tonów, a minus do niskich( i też zastosować jakieś zworki ).

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sprzęt już skompletowany , jestem bardzo zadowolony z tego zestawu icon_smile.gif Kef Cresta 10 grają pięknie , dosyć zrównoważony dźwięk , nic się nie wybija ponad normę. Potrafią zagrać dynamicznie jak i soczystym wokalem. Bardzo podobają mi się średnie tony , świetnie czuć uderzenia perkusji. Niskie tony wystarczające , nie jest to łubudubu jak było w moich poprzednich technicsach ale wyrafinowany bas. Kolumny stoją blisko ściany , jakieś 15 cm luzu zostawiłem ale nie przeszkadza to otworem bass reflex icon_smile.gif

Z wstępnych odsłuchów stwierdzam że ich żywiołem są pop'owe i rockowe kawałki , świetnie czuć rytm, odpaliłem koncert na żywo zespołu TSA i poczułem się jakbym na nim był icon_smile.gif . Z cięższym brzmieniem typu trance też dają radę ale już nie robią takiego wielkiego wrażenia , zapewne z powodu dużej ilości basu w tego typu gatunku a tutaj mimo wszystko nie są to wielkie kolumny. Bardzo dużym dla mnie plusem jest też to że przy małej głośności nie przeszkadzającej nikomu obok w pokoju kolumny grają nadal na swoim poziomie.
Do tego wygląd , na żywo kolumny prezentują się bardzo ładnie , nawet w połączeniu z moim czarnym denonem. W testach zarzucali że są wykonane klasycznie , standardowo ale mnie się to bardzo podoba icon_smile.gif

Tutaj takie słabe foto podglądowe , później sie pochwale lepszym w odpowiednim temacie :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje icon_smile.gif.
Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu, ładne kolumny. Jeżeli jeszcze mogę coś podpowiedzieć, to przydałoby się odizolować je od powierzchni biurka. Możesz podłożyć kawałek gąbki. Jeżeli chcesz żeby to lepiej wyglądało, możesz kupić podkładki pod monitory z gąbki. Możesz także zastosować Blu Tack :
http://allegro.pl/hit-masa-plastyczna-mocu...3966896666.html
[ Masa plastyczna mocująca BLU TACK ]
formując cztery kuleczki i doklejając je do spodu kolumn, jak nóżki. Zapewni to jeszcze lepszą kontrolę niskich tonów.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogą być. Blu Tack byłby troszkę lepszy, bo oprócz izolacji, zapewnia stabilizację. Ale u Ciebie istnieje niewielkie ryzyko, że kolumna spadnie z biurka.
A z ciekawszych rozwiązań mogę polecić to :
http://www.thomann.de/pl/the_takustik_isopad.htm
[ Thomann akustik Iso-Pad 5 ]

Polecam. Mam je, używałem do monitorów studyjnych dość ciężkich, ok. 7 kg szt. Podkładki są z takiej twardszej pianki, wyglądają super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blu Tack nie tylko odizoluje kolumny od podłoża. On je także do niego przytwierdzi a więc częściowo usztywni (unieruchomi) obudowy.
Powinno poskutkować to lepszym odwzorowaniem sceny stereo, poszczególnych instrumentów a także przyczyni się do mniejszej "nerwowości" dźwięku. Szczególnie przy większych głośnościach. A odizoluje też lepiej niż klasyczne samoprzylepne podkładki filcowe.
Mam Blu Tacka, używam, polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...