Skocz do zawartości

Marantz PM 75 czy PM 7000


reekz

Recommended Posts

Witam!
Stoję przed trudnym wyborem. Jak w temacie, podpowiedzcie co wybrać? Czy warto dopłacić 300zł do PM 75 czy zostać przy wyborze który padł na PM 7000/7200. Będzie to grało z kolumnami Jamo s718 które zostaną poddane profesjonalnemu tuningowi, jeżeli tuning nie pomoże (chociaż człowiek który zajmuje się tym od kilkunastu lat zapewnia że po tuningu nie będą miały nic wspólnego z s718 poza wyglądem - którym już się zająłem wcześniej, zostały pomalowane ponieważ nie mogłem już patrzeć na te srebro) to wybrałem po odsłuchach Dali 450, ale mniejsza o to. Czekam na odpowiedzi, dość pilna sprawa bo czas mam do poniedziałku, pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu z jakimi kolumnami będzie grał? Chyba z Jamo, tak? I modyfikowane bedą lepsze niż Dali 450?
Ale w sumie nie wiadomo w jakim stylu będą grały? z jaką sygnaturą dźwiękowa? Chyba, ze wiesz, to napisz.
Bo do konkretnych kolumn trzeba by dobierać wzmacniacz, do ich brzmienia i Twojego gustu, o którym nic nie napisałeś.
W ogóle mało co napisałeś.
Obiektywnie lepszy jest Marantz PM 75 i jeśli masz na to warto dopłacić.
Ale czy to musi być Marantz? Dlaczego akurat wzmacniacz tej firmy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie grał z tuningowanymi Jamo. Jakis czas temu mialem mozliwosc sluchac jednych kolumn na jakims hk, denonie i marantz 7000 (wydawal mi sie najcieplejszy). Muzyka: soul, chillout, rock, progressive house, progressive trance. Lubie cieple brzmienie z duzym basem lecz nie dudniacym srodkiem i gora lecz nie natarczywa i syczaca. Chodzi mi o ogolna harmonie i poukladanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie go widzialem ale ciezko o jego opinie, duzo jest na +, ale tez pisza ze ciezko z doborem kolumn.
Ps. zawsze tego typu wzmacniacze wydawaly mi sie malutkie i ze nadaja sie tylko do cichego sluchania (nie wiem zupelnie dlaczego takie mam wrazenie). Nie bijcie mnie za te pytanie: Zagra to glosno i z wykopem? Czy tylko do delikatnego cichego sluchania?
Ps. przepraszam ze pisze bez koncowek ale cos stalo mi sie z klawiatura i nie ma áé itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem naprawdę dużego Marantza PM-62mkII (2x80W/8 omów) a później kupiłem dość małego (płaskiego) jednak z potężnym jak na tę klasę zasilaczem Densena B-100 (2x62W/8 omów). Czy muszę pisać który grał lepiej?
Możesz kupić jakiegoś dużego Marantza, Denona czy Onkyo, ale jak one zagrają w porównaniu do Thule?
Ale nie namawiam, bo ja lubię jak gra muzyka. A nawalanka mnie nie interesuje już od czasów szkoły średniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...