Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 800 zł


Proximite

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hmm, to naprawdę dziwne. Ciekawe co napisze Ci sprzedający. Chociaż, to co pisałem o jakimś paproszku na laserze, mogłoby się teraz sprawdzić, ale nigdy nie wiadomo.
Lepiej gdyby tak było, bo z tego co widać na zdjęciach to odtwarzacz jest w ładnym stanie. Zastanawia mnie jeszcze tylko sprawa z tą naklejką z tyłu urządzenia. Pisałeś, że wcześniej jej nie było, a teraz się pojawiła. O to też warto zapytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naklejką akurat oczywiste mi się wydaje - właśnie w takiej sytuacji (usterki) sprzedający chce mieć pewność, że kupujący nie grzebała w środku i nie zepsuł czegoś.
Zakładając, że sprzedawca uczciwy, co sugerują komentarze, może to być rzeczywiście sprawa brudu na laserze.
Mnie kiedyś drobinka styropianu zablokowała klawisz i cd-ek wariował przy każdej płytce, otwierał się, zamykał itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to iż sprawa sie pozytywnie wyjaśni, bo odtwarzacz jako sprawny jest bardzo fajny. Teraz właśnie tez włączyłem cd i pierwsza piosenka pograla z 5 sekund i stanęło. Dałem żeby grało od 4 utworu i działa wszystko pięknie. Nawet wracam do 1 utworu i nie zacina. Co do płyty cxyszczacej to kupić jakakolwiek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile chcesz na tą płytę wydać. Sprawdź choćby na Allegro, ceny kształtują się od poniżej 10 zł do ok. 50 zł. Ja kupiłbym coś za 20-25 zł, tak żeby nie kupić najtańszej, ale żeby też nie przesadzać. A najlepiej to odkręcić obudowę i przeczyścić ręcznie np. batonetką i alkoholem. No ale u Ciebie, obecnie to nie wchodzi w grę, więc pozostaje płyta.
Nie jestem już pewien, czy zachowania odtwarzacza, to sama wina brudnego lasera. Być może kwalifikuje się on do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od sprzedającego:

Cytat

Witam
Sprzęt był przejrzany przez serwisanta i pewnie dla tego nosi ślady rozkręcania , żadne naprawy nie były wykonywane.
Sprawdziłem czy działa bez problemu , czy czyta płyty oryginalne i nagrane i nie było z tym kłopotu.
Z tego co wiem jest tam zamontowany laser Sony KSS213C , być może ten laser nie daje już pełnej mocy do poprawnego działania.
Jeśli tylko odtwarzacz nie był rozbierany to bez problemu może Pan mi go odesłać a ja zwrócę za niego pieniądze ,
chyba że ma Pan jakąś inną propozycję.
poz,
Jarek



Widać, że jednak sprzedający uczciwy. Co mam w takim razie robić? Odsyłać? Ewentualnie dogadać się z opuszczeniem na naprawę? Powiem szczerze, że podoba mi się odtwarzacz, a ciężko go dorwać na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super podejście. Nie bez powodu facet na same pozytywy.
Jak uważasz. Może zaproponuj, że oddasz do naprawy, niech w serwisie zlokalizują problem i wycenią naprawę. Podasz cenę temu Panu i może się dogadacie na zwrot kosztów naprawy. Wyślesz mu rachunek z serwisu, on Tobie kasę i po sprawie. Jest to jakieś rozwiązanie. Możesz też odesłać odtwarzacz i odzyskać całą sumę. Twój wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał sprzedający to tam jest taki laser:
http://allegro.pl/laser-kss213c-kss-213c-z...3950858169.html

Z tego co rozumiem to on jest razem z napędem, tak? W sumie za śmieszne pieniądze można to nabyć, więc może gdybym się z nim dogadał, że mi za to zwróci i bym sam wymienił to by było git. Czy opisując usterkę jest możliwość, że do naprawy będzie jeszcze coś więcej? Bo jeśli naprawa + części by się mieściły w 100 zł to bym odpuścił sprawę, bo wolę nie odsyłać odtwarzacza- jest w naprawdę super stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć, ale jakimś cudem miałem w odtwarzaczach same transporty Philipsa (no może poza pierwszym Technicsem - musiałbym sprawdzić co tam siedziało). A philipsy wymienia się bardzo prosto. wykręcasz śrubki, odpinasz kabelki i wsadzasz nowy transport, żadnych regulacji.
Co do Sony, to nie wiem, trzeba by popatrzeć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam ponownie. Kupiłem dego denona dcd 500ae... i już są problemy. Odtworzył może z 2 cd bez problemu w całości... wczoraj wracam do domu i chce włączyć płytkę, a ta nagle ledwo się wczytuje... Wkładam inna i działa bez problemu.... To myslałem, że to przypadek z tym błędem. Dziś po pracy chce posłuchać muzyki, a on nie chce wczytać już żadnej. Po chwili łapie szybkie obroty i staje... Od czasu do czasu wczyta płytę, ale słychać czasem w tle jakieś trzaski... Czy możliwe, że spowodowane to jest nowym interkonektem (niby na logike, to nie ma żadnego znaczenia, ale kto wie, bo przestał działać po wymianie kabli). Niby widać, że był rozkręcany... Ma z tyłu naklejkę "plomba nie zrywać", ale widać że to sprzedający sam przykleił, bo na aukcji z allegro na zdjęciach jej nie ma. Czy mogę wymagać od sprzedającego wymiany/zwrotu pieniędzy? Proszę o ewentualne porady



Laser z mechanizmem wymienisz sam na kolanie. Jak chcesz to cie poprowadzę. Wystraczy zwykly krzyzak. Zwykly chinczyk kosztuje 39zl, ale nie ma sensu kupywac z mechanizmem. Kup sam laserr KSS-213C. Wymienisz go sam w 5minut. Zapewne ten co masz obecnie da sie tez ustawic i pochodzi ci jeszcze dlugo. Zdejmij pokrywe, masz na nim pokrętlo od ustawiania mocy lasera. Mozna go troche podkrecic. Skoro i tak nie czyta plyt to i tak zlom, ale jak uda ci sie go ustyawic to jeszcze pochodzi z kilka miesiecy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się ze sprzedającym i czekam na laser... Jednak z odczytem coraz gorzej, więc może podkręcę laser... Tylko jak to zrobić? Znaczy się pokrętło widzę i niżej pokażę zdjęcie, czy to aby na pewno to, tylko nie wiem w którą stronę kręcić i ile...
Przy okazji podam więcej zdjęć środka i jak możecie to oceńcie, czy coś tam jest "kombinowane" cze też jest OK. Dziwią mnie te plamy kleju (?) białego w niektórych miejscach. Tak wychodziło to seryjnie?

Fotki:

https://docs.google.com/file/d/0B6Cy19ogh92...1TRUhQY21v/edit
https://docs.google.com/file/d/0B6Cy19ogh92...Vsb2lIdkdR/edit
https://docs.google.com/file/d/0B6Cy19ogh92...xrSGZuUlQ4/edit
https://docs.google.com/file/d/0B6Cy19ogh92...FDV3FILThj/edit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa! Wielkie dzięki. Nie mam za bardzo czasu żeby go idealnie wyregulować (o ile się jeszcze da, bo wiem, że jest zajechany), ale po 2 minutach zabawy płyty wczytuje za każdym razem i to zdecydowanie CISZEJ! Nie piszczy dziwnie jak wcześniej. Teraz od czasu do czasu przerwie podczas początkowych minut odsłuchu. Czekam na nowy laser od sprzedającego, montuję go i mam nadzieję, że będzie dobrze!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Laser przyszedł i go wymieniłem. Faktycznie parę minut roboty... Odtwarzacz zaczął chodzić bardzo ładnie, ale po paru godzinach wyłączyli mi prąd i przestał grać icon_razz.gif Teraz na szybko jak prąd wrócił to go rozebrałem i zacząłem kręcić pokrętłem przy nowym laserze. Niby gra, ale jak pukam palcem mocniej w CD to przerywa ( nie wiem, czy też tak było przed awarią prądu). Czy nie uszkodziłem leseru kręcąc przy nim jak jest nowy? Co się mogło stać, że nagle przestał czytać płyty po wyłączeniu prądu? Czy te lasery są aż tak badziewne? ( dodam iż mam zamiennik z chin, bo na starym jest napis SONY, a na nowym nic).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Laser przyszedł i go wymieniłem. Faktycznie parę minut roboty... Odtwarzacz zaczął chodzić bardzo ładnie, ale po paru godzinach wyłączyli mi prąd i przestał grać icon_razz.gif Teraz na szybko jak prąd wrócił to go rozebrałem i zacząłem kręcić pokrętłem przy nowym laserze. Niby gra, ale jak pukam palcem mocniej w CD to przerywa ( nie wiem, czy też tak było przed awarią prądu). Czy nie uszkodziłem leseru kręcąc przy nim jak jest nowy? Co się mogło stać, że nagle przestał czytać płyty po wyłączeniu prądu? Czy te lasery są aż tak badziewne? ( dodam iż mam zamiennik z chin, bo na starym jest napis SONY, a na nowym nic).


Lepiej nie kręcic nowym laserem. Ale ogolnie nie powinien sie zepsuc. Jezeli kupiles chinczyka to bedzie wrazliwy na wstrząsy, ale jezeli nie skacze podczas normalnego uzytkowana to po co kręciles?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, ze przestał grać po wyłączeniu prądu icon_smile.gif zero reakcji lasera... Pokręciłam i zaczął działać, ale teraz widzę ze czasem zatnie sie na ostatnich utworach. Zacina sie i w kółko idą 3 sekundy utworu.
Coś ostatnio pech prześladuje nowych użytkowników forum kupujących używany sprzęt icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...