Skocz do zawartości

Dobór zawieszania do głosników


Devq

Recommended Posts

Technics sb-eh760 - Kolumna

Witam jakie mogę kupić zawieszenia do głośnika niskotonowego z tej kolumny przypominam, że ma 17 CM,

A-całkowity obwód zawieszenia 15,3cm
B-14,2cm
C- i tu zaznaczam że jest to średnica białej membrany 12cm
H-6mm

takie wymiary , teraz jakie zawieszenie dobrać ?
Patrzyłem na tym UMIFON czy to nie przypadkiem te:

OZNACZENIE MATERIAŁ øA øB øC øD H

Z 15 P1 PIANKA 150 137 116 107 5

OZNACZENIE MATERIAŁ øA øB øC øD H

Z 15 P2 PIANKA 150 134 115 106 6

????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc niewiele rozumiem ze tego co napisałeś. Głośnik 17 cm, a obwód zawieszenia 15 ??
Opis wygląda, jakby do zdjęcia albo rysunku był, a fotki brak.
Ja bym Ci, tak czy owak, radził oddać głośnik do regeneracji fachowcom - wbrew pozorom wymiana zawieszenia to nie taka całkiem prosta sprawa, jeśli ma to potem dobrze grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może się okazać, że wymiana wyjdzie niewiele taniej niż dokupienie lepszych kolumn (od specjalistycznej firmy w tej dziedzinie) z drugiej ręki.
Jeśli masz parę złotych na kolumny, lepiej kup takie. Przy okazji poprawisz dźwięk w swoim zestawie, bo Technics (poza kilkoma naprawdę drogimi konstrukcjami) dobrych kolumn nie robił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, szczerze mówiąc te głośniki dla mnie grają bardzo dobrze i nie chcę ich wymianiać, a z regeneracją sobie poradze, 17 cm ma cały głosnik z koszem, jest to identyczny głośnik jak ten, sory za link ale muszę,

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2236511.html

Muszę do niego kupić zawieszenie tylko jakie ono ma być ;/ ?.... Czekam na odpowiedź, z gory THX icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zgodzę się, że można wymienić zawieszenie głośnika samodzielnie. Wystarczy być dokładnym i ostrożnym, oraz odpowiednio się do takiej operacji przygotować. Jednak z doborem zawieszenia uważaj, musi być odpowiednie. Upewnij się zanim zaczniesz wklejać. Nieodpowiedni rozmiar może doprowadzić do uszkodzenia głośnika.
Szkoda, że nie możemy Ci dać pewnej odpowiedzi na Twoje pytanie. Może popytaj w serwisach, gdzie prowadzą takie naprawy.
Nie wiem, czy nie będąc pewnym które będzie odpowiednie, nie lepiej byłoby dać im do wymiany. Szkoda byłoby spaprać kolumny przez pare złotych, szczególnie, jeżeli jesteś z nich zadowolony. A to nie jest chyba, aż taka droga naprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...