Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Azur 651A. Sprzęt gra z głośnikami Monitor Audio BX6. Jest nieźle, ale nie o to chodzi. Przez większość czasu wypuszczałem sygnał z Titanium HD do Cambridge Audi A500 oraz Nad 705 (moje poprzednie wzmacniacze). Nie narzekałem zbytno na tę opcję, wszak to sprzęt budżetowy (wiem mój obecny też nim jest) i jakość dźwięku mnie zaspokajała.

Kupująć Azur 651A wiedziałem, iż ma wbudowany Dac. Rewelacją na papierze to to on nie jest. Specyfikacja: USB USB Audio 1.0 16 bit 32kHz, 44.1kHz, 48kHz.
Teoretycznie do flac'ów i innych bezstratnych plków powinno to wystarczyć (bez vinil rip'ów oczywiście). Z ciekawości porównałem tego Daca do mojej Titanium HD i ... nie zauważyłem żadnej róznicy. Może należy zgodzić się, że nawet najgorszy jakościowo Dac będzie grał podobnie albo nawet lepiej od jak to reklamują spece od Creative'a audiofilskiej Titanium HD. Nawet jest zalecane by analogiem podpinać kartę do wzmaka. Oczywiście możliwe że to tylko marketingowy bełkot.

Jeżeli nie widać różnicy to nie widzę sensu trzymania takiej karty na pokładzie.

Co o tym sądzicie? Czy tylko mi się wydaje że róznicy nie ma? Jak to się ma także do innych "budżetowych" Dac'ów np. Audinst HUD-mx1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
pablo-8511 ty już tak nie ubliżaj AZURowi. Nie jest to wcale sprzęt budżetowy.
Różnica na pewno jest słyszalna, tylko może ty jej nie wychwyciłeś.
Mam 651 prawie rok i muszę przyznać że nigdy nie sprawdziłem jak działa jego pokładowy DAC icon_smile.gif
Co do Creative to pamiętaj że jest to linia produktu dla ludu, więc czego się spodziewasz. Hi-end dla ludu to zupełnie co innego niż hi-end dla kogoś znającego temat.
Dla przeciętnego zjadacza chleba Titanium to szczyt jakości i pewnie astronomiczna cena.
Pamiętaj że Titanium pozwoli ci programowo obsłużyć wszystkie rozdzielczości, a DAC AZURa jak dostanie coś powyżej 48kHz po prostu nie zagra.
Jak już się bawisz w DACa to sprawdź od razu jak się zachowuje z ASIO albo WASAPI. Ominiecie windowsowego miksera sporo zmienia w dźwięku.
Jeśli do tej pory słuchałeś przez mikser to może być jednym z powodów problemu z wychwyceniem różnicy.

Od siebie mogę napisać że AZUR 651 bez problemu pozwala usłyszeć różnicę pomiędzy EMU 0204 a ASUSem Xonar Essence STU, że nie wspomnę o przyzwoitym przewodzie USB.
Tak więc jeszcze sporo potencjału kryje się w jak to nazwałeś budżetowym AZURze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...