Skocz do zawartości

Poznawanie sprzętu kupno/sprzedaż i tak w kółko = wiedza praktyczna


bandzior85

Recommended Posts

Cześć,

Temat audio pochłonął mnie chyba bez reszty więc wpadłem na pomysł odnośnie powiększenia swojej wiedzy praktycznej.
Wiadomo, że wiedzę praktyczną nabywa się z czasem i nie jest to łatwe w tym temacie.
Z drugiej strony nie mam ochoty jeździć po salonach audio robiąc z siebie sierotkę proszącą "czy mógłby mi Pan podłączyć to z tamtym, bo chciałbym sobie posłuchać" leczy mnie takie coś więc co sądzicie o pomyśle wyszukiwania na allegro np wzmacniaczy, kupowania w celu posłuchania, wyrobienia sobie opinii o danym sprzęcie, odsprzedaży.
Nie chodzi wyrzucanie jakichś dużych sum, powiedzmy paru stówek, pobawieniu się trochę kupionym sprzętem i odsprzedaży dalej, może czasem nawet z zyskiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnostwo osob tak robi. Ja rocznie przewalam kilka, kilkanascie roznych gratów. Te wyzsze i te nizsze modele. Narazie przerobilem wiekszosc Denonow i Marantzow. Troche Sony. Pora pojsc dalej, ale ciezko zaczepic sie o cos czego sie nie zna. Poznawanie cen, realnych wartosci soniczych i materialnych kosztuje duzo czasu, a czesem kasy, szczegolnie na poczatku zanim wpaniesz w rytm. Ciagle wiszenie nad komputerem tez uzaleznia. Okazja sama nie przyjdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki plan. Nawet kupiłem ostatnio trochę gratów, potem sprzedałem, jeden wzmacniacz zostaje na stałe w rodzinie icon_biggrin.gif. Ale jak już będzie coś wolnego z monety, to czemu nie. Tą drogą można zbudować zestaw, idealnie spełniający nasze wymagania.
No i ostatnio śledzę licytacje miesięczników tematycznych z kilku lat wstecz. Akurat co mnie interesuje to sprzęt używany, więc można się też dużo dowiedzieć z takich źródeł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zastanawiałem się nad takim fantem. Jeżeli trafi mi się coś, z czym będzie mi się bardzo ciężko rozstać, to wstawię to do Mamy. I tak bywam u niej często, więc przy każdej wizycie będzie szansa posłuchać muzyki na niezłym poziomie. Pokój 24 m2, więc jest potencjał. Jak widzisz, zawsze można jakoś na ,,takie problemy zaradzić,, icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo może nie być , pamiętaj o "różnych preferencjach". Ojciec Klasyczne boomboxy, ale z radiem cyfrowym. Mama tylko radia internetowe, bo lubi dużo muzyki rockowej i poezje śpiewaną, a przy okazji pograć w rpg i sieciówki, więc ma dobre głośniki, ale pod komputer . Żadnego szmelcu po kimś mi nie przynoś - masz u siebie piwnicęicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...