Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Odtwarzacz CD + kolumny


vincent

Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie - chce kupic dosc dobrze grajacy zestawik, by posluchac ulubionych plyt, niezaleznie od pc z malymi glosniczkami. Nie mam duzego budzetu, wiec i nie licze na audiofilska jakosc. Chcialbym jednak za te pieniadze dostac jak najlepiej grajacy sprzet icon_wink.gif

Moj budzet wynosi okolo 1000 PLN
Muzyka, jakiej slucham to glownie progresywny rock, trip hop, jazz, muzyka klasyczna i filmowa.
Powierzchnia mojego pokoju to 15m2
Muzyki nie slucham bardzo glosno, mieszkam w bloku i nie moge sobie na to pozwolic.

Siedzac pol dnia przy komputerze i czytajac porady, przegladajac oferty, poskladalem sobie cos takiego

Wzmacniacz DENON PMA-280
Odtwarzacz CD Denon DCD-635
Kolummny Kenwood LS-65

.. nie mam jednak zadnego doswiadczenia, licze wiec na wasza pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc icon_wink.gif

Ktos proponowal mi jeszcze dozbierac troszke i kupic Yamahe Pianocraft E-410
Podobno dzwiek na te klase bez porownania... z tym, ze cena JEST do porownania z taka LG FA 162, dlatego pytam - czy warto wydac wiecej niz dwa razy tyle na Yamahe? Roznica bedzie odczuwalna proporcjonalnie do ceny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

vincent
Uważam, że Yamaha Pianocraft E-410 będzie lepszym wyborem, ale zastrzegam to moje zdanie. Właśnie niedawno zakupiłem dla syna PianoCrafta E810. Wymieniłem tandetne kabelki, raczej sznurówki głośnikowe na DNM reson i na prawdę Yamaha pokazała co potrafi.



A wczesniejsze modele, jak np E-700? Warto doplacic te 500zl do E-410 czy stowke nizej na 810 bez dvd?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vincent
Wszystkie wymienione przez Ciebie modele maja możliwość odtwarzania płyt CD i DVD. Wersje E410 i E810 to najnowsze dzieci firmy Yamaha. Z tego co sie orientuje E810 jest najwyższym modelem a różnica w cenie między nim a E410 jest niewielka w zależności od sprzedawcy. Generalnie ceny na allegro oscylują za E810 od około 1500 do 2000. Ja kupiłem sprzęt przez allegro. Cena E700 to około 1100 zł, ale jest to jak wiesz model starszy i uboższy.
Osobiście uważam, że lepiej dopłacić i kupić wyższy model.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcześniejsze LG bym raczej odradzał, oczywiście nie mając przy tym nic do audionet'a ... Nie wiem jak dziś sytuacja wygląda, ale wcześniejsze mini LG, miały stosunkowo wcześnie problemy z laserami, czego sam swojego czasu doświadczyłem... Mówiąc krótko - mianem sprzętu "niezawodnego", określić ich nie można... Dwiękowo od Yamahy też odstają... Jeśli szukasz sprzętu na "trochę dłużej", skuś się raczej na tą Yamahe. Choćby wspomnią E700... Możesz też rzucić okiem na Onkyo CS315, bądź CS515... Wszystkie trzy opcje na 15m2 bez problemu wystarczą...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę powrót do pełnego wymiaru... icon_smile.gif CDX-496 - jak najbardziej O.K., zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że może i lepszy od początkowego Denona, którego nie słyszałem... Przynajmniej tak podejrzewam... Chociaż, może to tylko moje uprzedzenie do tej dugiej marki... icon_question.gif Niech lepiej ktoś się jeszcze w tej sprawie wypowie, żeby było bardziej obiektywnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DEVIL
Wrzuciłem PainoCrafta bo to najprostsze rozwiązanie do małego pomieszczenia, ale czemu nie po eksperymentować, w końcu na tym polega również audiofilizm icon_smile.gif


belfer54
Ja nie neguję w/w PianoCrafta,ale tak jak Sam napisałeś to najprostsze rozwiązanie,i omija nas przyjemność kompletowania zestawu.No i pełnowymiarowy zestaw o wiele lepiej się prezentuje,niż jakaś mini wieża.
Ale to jest tylko moje zdanie. icon_smile.gif
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat gdzie pojawia sie Pianocraft.
Praktycznie codziennie mam możliwość słuchania PC E410 i wbrew pozorom, że jest to mini wieża, to jednak w jej wnętrzu kryje się to co jest w dużych zestawach. Jakość dźwięku, moc 2x60W nie jest bez znaczenia dla tak małego zestawu.
W wypadku PC małe jest piękne.
Kupujesz sprzęt nowy z gwarancją, a z używkami różnie to bywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent
Jeżeli przymierzasz się do niegrogich kolumn, to te Yamahy z linku od Devila są bardo dobrym rozwiązaniem.
Grają bardzo ładnie, stosunkowo neutralnie i z niezłym basem icon_cool.gif
Jak na razie niska cena, a model zacny (podobnie jak poprzednik, czyli wersja Mk I), o wystarczającej mocy (60/100W). Jedynym problemem może być ich impdancja, tzn. 4 Ohm (sporo wzmacniaczy wymaga jednak min. 6 Ohm), ale przy normalnym słuchaniu (tzn. nie na 100%) nie będzie problemu.
Z uwagi na otwór bassreflexu z przodu kolumny są też łatwe do ustawienia - nie wymagają zbyt dużo miejsca dla siebie (odsunięcia tyłu kolumny od ściany).

Co do Yamahy - raczej odradzam najsłabszą serię 700 (nie mówiąc o starszej serii 300), lepiej kupić mocniejsze (nie tylko jako wzmacniacze, ale i lepsze kolumny) serie 400/800.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...