Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500zł


khazad92

Recommended Posts

Cześć!
Jestem nowy na forum i chciałbym sie przywitać icon_smile.gif
Na sam początek wspomnę że jestem zielony jeżeli chodzi o sprzęt audio z wyższej półki i nie znam się zupełnie na sprzęcie dlatego zwracam się do Was drodzy forumowicze o pomoc.
Zastanawiałem się nad wymiana mojej miniwiezy na coś ambitniejszego i grającego z lepszą jakością. Bo nawet w porównaniu z głosnikami komputerowymi Logitech 5.1 mój JVC wypada bardzo słabo. Więc postanowiłem że czas na zmiany. Poczytałem trochę artykułów i doszedłem do wniosku że zbuduję mój zestaw z osobnych elementów.

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
Do 2500 zł

2) Sprzęt ma być nowy

3) Potrzebowałbym amplitunera, odtwarzacza cd i głośników

4) Brak sprzętu towarzyszącego

5) Pokój o powierzchni ok 12 m2

6) Szeroki zakres- rock, muzyka dykotekowa, muzyka z filmów, jazz

7) Jednorazowy zakup na kilka lat

icon_cool.gif Dodatkowe- zależy mi na dobrym "soczystym" (jeżeli mozna użyć tego słowa) basie. Moja JVC bardziej łupie niz gra icon_wink.gif

Z moich poszukiwań zainteresował mnie ten zestaw:
http://www.yamaha-audio.pl/index.php5?them...roduct_id=10856
Co o nim myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak musi być nowe to musi, ale świadomie (?) się ograniczasz.
Elektronika Yamachy nawet mogłaby być, ale kolumny niestety dość słabe. Szczególnie one pozwolą na zaprezentowanie autentycznych zalet zestawu.
Naprawdę nawet chociaż kolumny nie mogą być z drugiej ręki?
I czy musi być amplituner zamiast wzmacniacza stereo? Chyba, że musisz mieć radio.

A tu może nieco droższy, ale myślę czy nie ciekawszy zestaw?
http://www.q21.pl/pioneer-a-20-pd-10-wharf...amond-10-2.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym mój zestaw Marantz MCR-503 z monitor audio bx2. Tylko może być problem z dostepnością tego marantza, niemniej jednak jest to idealny zestaw do wybranych przez Ciebie zastosowań. W tej klasie cenowej patrząc przez pryzmat cena/jakość ciężko znaleźć coś lepszego, a sam przepytywałem z 5 sklepów i to forum. Z nowego sprzętu raczej nic lepszego nie ma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pozwolę sobie wtrącić odnośnie do podanego przez Ciebie zestawu Yamahy, to przesłuchiwałem wersję wyżej to jest RS 500 i cd 300 zarówno z monitorami audio mr2 jak i bx2 i na obu grał bardzo kiepsko i jako pierwszego w kolejce go odrzuciłem. Z urządzeń typu all-in-one możesz sprawdzić jeszcze cambridge audio one+, bądź harman kardon mas 100/101 i Denon Ceol 8.

Jeśli chodzi o blokowe zestawy to przesłuchiwałem pioneera a-10 z pd-10 (niestety tylko na MR1 z Monitor Audio), więc jest to zestaw podobny do podawanego przez f1angel i to także jest dobry zestaw, a z pewnością lepszy od yamahy. Oprócz tego jeśli lubisz ciepłe brzmienie to Harman Kardon 3390/3490 u mnie przy odsłuchu źródłem był yamahowy odtwarzacz CD-300 i był to dobry zestaw szczególnie do jazzu na MA BX2. Zagrało to ciepło i głęboko dając niezłą scenę, ale przy czymś rockowym trochę brakuje dynamiki. Niemniej jednak prawda jest taka, że aby dokonać optymalnego dla siebie wyboru, musisz dokonać wysiłku i wybrać się na odsłuchy, bo to co może pasować mi, niekoniecznie musi pasować Tobie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem kupowania nowych rzeczy więc uzywki odpadają. Radia słucham dosyć często więc mi się przyda amplituner.Na pewno przesłucham zestaw od f1angel. Ważna jest też dla mnie stylistyka sprzętu a ten zestaw wizualnie mi się podoba. Ewentualnie mógłbym kupić klocki osobno a nie w zestawie. Wyjdzie troche drożej ale wybiorę podzespoły bez kopromisów.
Na innym forum polecili mi zestaw:
Amplituner Onkyo TX-8020
Odtwarzacz Onkyo C-7030
Kolumny Kef C3

Co o nim myslicie? Słuchał go ktoś?
Edit. Jaka moc aplitunera wystarczy do mojego pokoju (12m2)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A tu może nieco droższy, ale myślę czy nie ciekawszy zestaw?
http://www.q21.pl/pioneer-a-20-pd-10-wharf...amond-10-2.html



Nie lepsze od tych Wharfedali byłyby Indiana Line? http://allegro.pl/indiana-line-nota-250c-p...3909873777.html
Do tego jakiś wzmak za 1k. Na pewno w salonie da się dogadać.
Może coś większego skoro na lata? http://allegro.pl/yamaha-a-s300-wharfedale...3994813564.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Budżet w ostateczności mógłbym zwiększyć do 3 tyś złotych ale zakup trochę by sie odłożył w czasie gdzieś za miesiąc lub dwa. Ale skłonny jestem poczekać jeżeli dołożenie tych 500 złotych zmieniłoby diametralnie jakośc grania.
Amplitunery gorzej graja niż wzacniacze stereo skoro już tak radio odradzacie? Przyzwyczaiłem się już do słuchania radia w klasycznym wydaniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli możesz dołożyć cokolwiek do budżetu, to warto zaczekać. Szczególnie, jeżeli mówimy tylko i wyłącznie o sprzęcie nowym.
A co do wypowiedzi Kolegi, to byłbym ostrożniejszy z wydawaniem takich opinii. To, że ktoś woli radio w klasycznym wydaniu nie czyni go głupcem. Mi osobiście nie przeszkadzają radia internetowe, ale u mnie w gra stary poczciwy analog. A to, że coś czasami zaszumi, nie przeszkadza mi aż tak, abym zamienił go na online.
A kiedy mam ochotę posłuchać muzyki, włączam cd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celdur
Cytat

CD tak samo, każdy utwór można kupić w formacie FLAC.



Oj, nie szarżowałbym w tym temacie. Uważasz, że używam odtwarzacza CD z głupoty skoro można... ?
Wyobraź sobie, że stać by mnie było na kupienie dobrego DACa, odtwarzacza strumieniowego itp. Ale nie lubię takiego dźwięku.
Wielokrotnie o tym pisałem. I wiele osób też tego nie lubi. Z tego forum choćby Zukzukzuk. Też pewnie głupi i się nie zna? icon_evil.gif
Rozumiem, ze nie chcesz nikogo obrazić. Co do oszczędności się zgodzę. Ale co do tego, że równie dobrze albo lepiej gra, już nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałbym przy klasycznym rozwiązaniu tzn przy odtwarzaczu cd. Wiem ze rozwiązania dostarczenia dźwięku idą do przodu ale wolałbym żeby mój sprzęt grał samodzielnie bez konieczności włączania internetu. Przy zakupie amplitunera pojawił mi się następujący szkopuł a konkretniej cyfryzacja radia. Jeżeli miałbym teraz kupić amplituner a za rok kupować do niego jakieś dostawki abym mógł tego radia posłuchać albo co gorsza wymienić na nowszy spełniający standardy cyfrowe to dziękuje bardzo. Wolę wzmacniacz stereo. Ewentualnie mógłbym do tego wzmacniacza podpiąć starą wieżę i ona służyła by tymczasowo za radioodbiornik. Wtedy byłbym w stanie wydać 3k na odtwarzacz CD wzmacniacz stereo i głośniki. Pytanie brzmi tylko czy to rozwiązanie ma ma sens?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Amplituner to głupota w czasach kiedy każde już radio jest online i przynajmniej nie ma szumu antenowego.
CD tak samo, każdy utwór można kupić w formacie FLAC.


Prawie nie wyobrażam sobie życia bez radia w domu dlatego amplituner stereo jest dla mnie strzałem w 10 (zawsze był), w analogicznie jakościowo wzmacniaczach,a amplitunerach stereo nie dostrzegam różnicy w dźwięku ( a wygoda jest ) Natomiast w dźwięku z dvd, czy laptopa względem mojego CD , owszem, słyszę dużą różnicę icon_smile.gif

Za punkt honoru postawiłem sobie dobry odbiór radia, eksperymenty z anteną i 12 stacji bez żadnych szumów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khazad92, to będzie dobre rozwiązanie. A jeżeli będziesz chciał słuchać radia, możesz dokupić osobno tuner. A wydatek na używany tuner, w idealnym stanie to często przedział 100-150 zł. Przeżyjesz taki używany element zestawu ?

Jacek75 zbieram się już od roku na zakup anteny do mojego tunera. Obecnie odbieram na kawałku kabla icon_smile.gif i działa naprawdę nieźle. Ale muszę się w końcu za to zabrać. Jaką antenę kupiłeś, może coś polecisz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zieluwid Sam buduje i eksperymentuje z długością wiązki, kabla. czy izolowany czy nie. Nawijam na końcu na jakiś sześcian lub koło.
Teraz mam miedziany przewód głośnikowy 0,5mm wlutowany do wewnętrznego bolca anteny, jakiś metr, a potem nawinięty na plastikowy kubek. Wiadomo że to nie S/N 110dB kompaktu, ale nie ma absolutnie szumów, czy świstów, cisza . ( A antenka wisi ukryta za rtvką icon_mrgreen.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Używany tuner jeszcze przełknę. To jaki wzmacniacz glosniki i odtwarzacz cd polecacie do 3k? Czy zostać przy zestawie od f1angel a resztę kasy wpakować w głośniki?



To nie jest zestaw proponowany przeze mnie, tylko pokazałem Ci jeszcze inną możliwość. A nie, że jakoś szczególnie polecam.

To już Ty musisz zdecydować. A kolumny jak najbardziej. One moim zdaniem w takim zestawie powinny pochłonąć ok.40 - 50% budżetu na sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie audio w Krakowie. Gdy powiedziałem sprzedawcy jakich modeli szukam(onkyo, yamaha) to trochę się skrzywił i powiedział że skoro chcę taki model to mi go sprowadzi ale polecił mi firmę Cambridge Audio a konkretniej najtańsze modele z serii topaz. Z odtwarzaczem cd cd5wzmakiem stereo am5 i głośnikami monitor audio gx2 i kablami powiedział że zmieszcze się w 3k. Jeszcze go nie sluchałem bo jestem w krakowie przejazdem a na odsłuch trzeba się umówić.Co sądzicie o tym sprzęcie? Spasuje do moich preferencji muzycznych?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...