Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500zł


khazad92

Recommended Posts

Witam wszystkich. Przegladam ten wątek i kilka rzeczy przychodzi mi na myśl.

Cytat

Uważasz, że używam odtwarzacza CD z głupoty skoro można... ?
Wyobraź sobie, że stać by mnie było na kupienie dobrego DACa, odtwarzacza strumieniowego itp. Ale nie lubię takiego dźwięku.



To jest często lepszy dzwięk niz CD. Pliki flac 24bit/96kHz chociażby. Jeśli chodzi o CD słychać cyfrowy nalot także, nie jest to analog. To dzwięk bardziej suchy. Także jest kompresja, więc trochę nie rozumiem wychwalania tego nośnika tak jakby to był wzynacznik najlepszej jakości dzwięku. Już zwykła kaseta brzmi lepiej niż płyta CD. Często oddzielny DAC jest dużo lepszej jakości niż ten który tkwi w odtwarzaczu CD.

Co do plików, dobra mp3 brzmi tak samo jak CD.

Cytat

Natomiast w dźwięku z dvd, czy laptopa względem mojego CD , owszem, słyszę dużą różnicę



Dzwięk z DVD a z CD, nie ma praktycznie żadnej różnicy. Gdzie wy słyszycie te kolosalne róznice w brzmieniu. icon_wink.gif Coś tam zależy od tego jaki DAC siedzi w środku.
A z laptopa można mieć dzwięk lepszy niż z niejednego odtwarzacza CD. To wszystko jest sporo przesadzone o czym się przekonałem.

Cytat

Lubię dobry bas w muzyce elektronicznej. Czy te głośniki taki zapewnią w moim pomiesczeniu?




Owszem, głośniki z konkretnym wooferem mogą dać więcej basu ale to zależy bardziej od mocy wzmacniacza. Możesz podpiąć potężne głośniki do wzmacniacza który jest słaby i będzie to tylko pukało kartonowym basem. Tutaj potrzeba mocy aby poczuć tą moc. Niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Bardzo Ci Andriej zazdroszczę - że nie słyszysz, jak również że masz fkacki, lub je może tworzysz bez cyfrowego nalotu. Aż spojrzałem na kalendarz icon_wink.gif




Hej, ale mówię tylko że CD również posiada cyfrowy nalot. Nie jest to analog. I dlatego ta różnica nie jest az tak kolosalna jak na przykład pomiędzy płytą winylową która ma zupełnie inny charakter brzmienia. Jest różnica między podłej jakości mp3 a dobrze zrealizowaną płytą CD. Podkreślam - dobrze zrealizowaną, bo zdarzają się takie kaszany że wolę mp3 puszczone przez porządny DAC. Nie, nie jestem głuchy, ośmielę się stwierdzić że nawet dość wyczulony na dzwięk i jego jakość. Ale te różnice nie są aż tak kolosalne nawet na niezłym sprzęcie. Czasem nie warte aż tak dużych pieniędzy które pakuje się w sprzęt. Cyfryzacja nas nie ominie ale aby poczuć ten prawdziwy dzwięk, trzeba sięgnąć po analog. No cóż, musze przyznać że też gonię króliczka.

Co do flacków, te przegrywane z LP mają mniejszy nalot cyfrowy. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolumny podłogowe? Często mają więcej niż jeden woofer. Ale to zależy od pomieszczenia w którym gra sprzęt. Szkoda że chcesz tylko nowy sprzęt, może warto wejść na giełdę lub ogłoszenia i chociaż przeglądnąć? Ponieważ na taką kwotę trudno jest dostać porządne kolumny które dobrze zagrają na basie. Muzyka electro to może coś z JBL? Paradigm? Ale jeśli JBL z serii studio, kwota 1500 za nowe raczej nie wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzwięk z DVD a z CD, nie ma praktycznie żadnej różnicy. Gdzie wy słyszycie te kolosalne róznice w brzmieniu. icon_wink.gif Coś tam zależy od tego jaki DAC siedzi w środku.
A z laptopa można mieć dzwięk lepszy niż z niejednego odtwarzacza CD. To wszystko jest sporo przesadzone o czym się przekonalem


Może podaj jakiś model komputera , laptopa ( który nie draźnił twego ucha cyfrowym ,,dżiterem,,) pewnie lampowy, a grającego lepiej od CD. Swoją drogą dziwne słyszysz różnicę międy flac, a cd, na korzyść flac, a twierdzisz że laptop, nawet kaseta, gra lepiej od odtwarzacza cd.
Miałem drogiego decka i kasety metalowe w cenie dobrej butelczyny, ale nawet ich niezłe pasmo i S/N, nieodżegnały mnie od kupna odtwarzacza cd .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Andrej, rozbawiłeś mnie stwierdzeniami:
Cytat

Co do plików, dobra mp3 brzmi tak samo jak CD.


Cytat

Już zwykła kaseta brzmi lepiej niż płyta CD


Cytat

Dzwięk z DVD a z CD, nie ma praktycznie żadnej różnicy. Gdzie wy słyszycie te kolosalne róznice w brzmieniu. Coś tam zależy od tego jaki DAC siedzi w środku.


Wybacz, ale icon_eek.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif . Jaki to musi być DVD a jaki CD?
Nie wiem jakich mp3 słuchasz i jakich kaset ani na jak wspaniałym sprzęcie, że doszedłeś do takich wniosków, ale również Ci zazdroszczę, jak Jacek75.
Wyobraź sobie, że słuchałem analogu, płyty CD i flac'ów nawet na topowych (hi-endowych zestawieniach).
I pisałem o tym, że najlepszy był analog, później płyta CD a na końcu dziwnie sztuczny przekaz z plików.
Zapewniam Cię, że odtwarzacze plików były najwyższej klasy a konwerter taki sam jak w CD (np.Ayon). Bo tylko w takim kontekście porównanie ma sens.
Nigdy nie twierdziłem, że format CD jest czymś fenomenalnym i zawsze kiedy tylko mogę podkreślam, że płyta analogowa brzmi najlepiej. Niestety muzyka z plików najgorzej jak dla mnie. I CD z dobrego odtwarzacza na dobrych nagraniach jest lepsze.
Muzyka z taśmy może być lepsza niż z niezbyt wyrafinowanego CD, ale z taśmy (takiej na szpulach) i porządnych magnetofonów szpulowych. Jeśli byłeś w tym roku na AS, to mogłeś widzieć i słuchać muzyki z magnetofonu AKAI.
Twój cytat wyrwany z kontekstu mojej wypowiedzi oraz nieznajomość moich poglądów jest dla mnie krzywdzący.
A takie teksty jak piszesz może przełknąć jakiś niezbyt osłuchany nuworysz a nie ludzie, którzy mają do czynienia z muzyką i sprzętem od wielu, nieraz już kilkudziesięciu wręcz lat.
Nie działałeś wcześniej aby na Audiostereo czy na Elektrodzie?

Khazad92
, bardzo Cię przepraszam za ten off top, ale musiałem Andrejowi odpowiedzieć.
Co do podłączenia kolumn, mimo, ze mają podwójne gniazda, możesz dać tylko jedną parę kabli a do drugich puścić zworki z kabla głośnikowego, albo zrobić tak jak poradziłem MAreve w tym wątku http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...0&start=480
Niestety kolumny podstawkowe mają większe ograniczenia w reprodukcji (szczególnie głębokości i wolumenie) niskich tonów w stosunku do podłogowych. Choć są wyjątki. Ale rzadkie.
I niestety dużo zależy od wzmacniacza a Twój siłaczem nie jest, więc nie masz się czego za bardzo spodziewać. Jak niskie będą szybsze, to mniej potężne. A jak większe, to raczej wolniejsze. Choć owszem z racji bliskości tylnej ściany dość podbite.
Podkolorowana niestety będzie także reszta pasma. Gdyby udało Ci się zmontować takie podstawki-wysięgniki, przytwierdzone solidnie do ściany, by odstawiły kolumny choć na 30-40cm. Byłoby super. Może nawet takich z tylnym otworem b-r dałoby się słuchać.
Są niewielkie mocno i wyraziście grające jak lubisz kolumny, czyli Quadrale z serii Phonologue albo Arcusy, ale one są niestety przeważnie 4 omowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Andriej chyba nie czytałeś całego tematu.



Sorry, rzeczywiście, kilku ostatnich postów nie doczytałem dokładnie, bardziej pobieżnie.


Cytat

Jaki to musi być DVD a jaki CD?




A ja podziwiam ten słuch który potrafi uchwycić niesamowite i ogromne różnice w CD a DVD. Bo tylko różni się rodzajem napędu, jak również DVD ma nieco dłuższy start płyty a jak wspomniałem największą róznicę w dzwięku robi zastosowany DAC. W ten oto sposób DVD z lepszym DAC na pokladzie zbrzmi lepiej. Ogólnie , co to za tendencja? W sumie wiele osób słucha muzyki w swoich systemach stereo na kolumnach przeznaczonych do kina domowego chociażby B&W 685 lub 686. I daje radę. Ale przyjęło się twierdzić że DVD to coś gorszego bo do kina. Ktoś rzucił hasło i jest powielane, powtarzane, a przecież różnica nie jest w nazwie - DVD/CD tylko w tym co siedzi w środku. Tym sposobem możesz mieć DVD za duże pieniądze z wypasionym DAC na pokładzie i CD dużo skromniejsze, co zabrzmi lepiej?


Cytat

I pisałem o tym, że najlepszy był analog, później płyta CD a na końcu dziwnie sztuczny przekaz z plików.




Płyta CD jest również sztucznym przekazem, jest to nośnik cyfrowy. Tak jak komputer i pliki muzyczne, jest kompresja tyle że mniejsza. Wybacz ale 96kHz/24 bit jest jakościowo dużo lepsze niż płyta CD. I nawet to słychać.


Cytat

Muzyka z taśmy może być lepsza niż z niezbyt wyrafinowanego CD, ale z taśmy (takiej na szpulach) i porządnych magnetofonów szpulowych.




Nie, nie tylko na szpulach, dlaczego niby tylko szpula? Bo to takie audiofilskie? Muzyka z dobrego magnetofonu, z dobrym zapisem na kasecie zawsze będzie brzmieć lepiej niż płyta CD, zawsze, bo to inna szkoła brzmienia - analog. Czyżby zwykła kaseta przestała być nośnikiem analogowym, tylko szpula?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może podaj jakiś model komputera , laptopa ( który nie draźnił twego ucha cyfrowym ,,dżiterem,,) pewnie lampowy, a grającego lepiej od CD. Swoją drogą dziwne słyszysz różnicę międy flac, a cd, na korzyść flac, a twierdzisz że laptop, nawet kaseta, gra lepiej od odtwarzacza cd.
Miałem drogiego decka i kasety metalowe w cenie dobrej butelczyny, ale nawet ich niezłe pasmo i S/N, nieodżegnały mnie od kupna odtwarzacza cd .




Płyta CD tez drażni ucho, podobnie jak pliki. Ten rodzaj dzwięku odbieram jako suchy, z cyfrowym nalotem, taki sterylny, wyprany nieco z emocji i dynamiki. Całą resztę brzmienia możesz sobie kształtować systemem, dobierając poszczególne komponenty. I tak, owszem, jeśli wepniesz lampę pomiędzy komputer to otrzymasz nieco inny dzwięk, dodając bardzo dobrego DAC będzie to brzmiało całkiem przyjemnie. A ja kiedy słucham dobrej kasety z dobrego kaseciaka mam ochotę wyrzucić CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już robić off top, ponieważ temat watku dotyczy czegoś innego, ale jeszcze tylko kilka słów wyjaśnienia co mam na myśli z tym CD a DVD. Weźmy odtwarzacz DVD i odtwarzacz CD z tym samym przetwornikiem w środku, i podłączymy to do tego samego wzmacniacza i kolumn. Zagra tak samo, zarówno CD jak DVD. Bo co może spowodować róznicę skoro środek jest dokładnie taki sam? No przecież nie te literki na panelu przednim.

Oczywiste jest że tanie DVD z marketu nie ma w sobie porządnych przetworników, ale to także dotyczy popularnych i tanich wież z marketu lub najtańszych odtwarzaczy CD. Tutaj to stoi na podobnym poziomie. Po prostu, nie bardzo rozumiem tendencję do wyróżniania że to jest dobre i musi być zawsze lepsze bo to jest CD. A to jest DVD to musi brzmieć gorzej. Ale tak nie jest bo największy wpływ na brzmienie w tym przypadku ma zastosowany DAC.
Napęd optyczny zawsze będzie pracował tak samo podając informację, to nie jest gramofon gdzie jakość zależy także od wkładki, ramienia, igły i wielu innych spraw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho jaki się temat zrobił icon_smile.gif
Z offtopem spoko zawsze liznę nieco wiedzy z "wyższych sfer " icon_smile.gif
Waham się pomiędzy tymi monitorami audio b1 a gale gold. Jeżeli te monitory zagrają bas tak jak moje obecne pierdziawki to będę zadowolony. Najwyżej kiedyś przy wymianie wzmacniacza dokupię suba albo zmienię głośniki na wyżej wymienione quadrale. Jak myślicie które będą lepsze? Monitory czy gale gold?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno te monitory zagrają lepiej niż wieża JVC lub komputerowe Logitechy. Ale może być pewien niedostatek, pewien niedosyt w rejonie niskiego zejścia basu, czy tez ogólnie dynamicznego grania. Nie wiem jak one mogłyby zgrać sięz Twoim wzmacniaczem. Tutaj juz pozostaje Twoje osobiste wrażenie czy taki dzwięk ci odpowiada.

Zestawy audiofilskie dla przykładu grają inaczej niż pompujące bas wieże czy głosniki 2.1. Bo też rodzaj słuchanej muzyki przez audiofili i jej repertuar jest nieco inny. To zazwyczaj sprzęt który ma zbilżyc się jak najbardziej do realistycznego brzmienia podając dzwięk w specyficzny sposób. Ktoś kto jest przyzwyczajony do słuchania basu z subwoofera może być rozczarowany takim graniem, przynajmniej na początku.

Ja także staram się pogodzić jakoś szerokie spektrum muzyczne jakiego słucham i gdzie jest taki rodzaj muzyki jak industrial/aggrotech/harshelectro/dark electro. Jest to ciężka elektronika i trudno jest skompletować jakiś sensowny system który jednocześnie pozwoli na odpowiednią gęstość i wagę takiego dzwięku. Systemy stricte audiofilskie są jakby zbyt miękkie, zbyt jasne.

Także tutaj najlepiej zdać się na swoje preferencje muzyczno-dzwiękowe, i to sprzęt ma być dobrany do muzyki a nie odwrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...