Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500zł


khazad92

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Słuchałem tych cambridge'ów zarówno na BX2 (w tym przypadku trochę brakowały mocy, żeby je napędzić) jak i MR2. Jeśli chodzi o brzmienie to jest ono bardzo poprawne, ale niczym nie zachwyca i zdecydowanie brakuje przestrzeni, mnie ten zestaw w odsłuchu po prostu nudził. Spróbować zawsze możesz, bo przynajmniej zdobędziesz nowe doświadczenie, ale tak jak napisałem wcześniej, lepiej brzmi od tego zestawu One+ stworzone przez Cambridge Audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie. Odnośnie zakupu sprzętu porobiło mi się z wydatkami i budżet się rozszedł więc zakup będę musiał odłożyć w czasie. Szperając po strychu natknąłem się na stary wzmacniacz unitra pw9013 razem z głośnikami unitra tonsil(nie wiem jaki model bo napis na naklejce wyblakł i nijak go było odczytać icon_smile.gif ) Z ciekawości podpiąłem wzmaka pod głośniki z mojej wieży jvc. Jako źródło posłużył telefon ( wiem że marne źródło ale z innym nie chciało mi się grzebać). Byłem ciekawy czy to ruszy po włączeniu zasilania.
Sprzęt włączyłem zaczęło szumieć za chwilę nastał spokój. No to zobaczymy jak to gra. Włączyłem utwór i... ciary mi przeszły po plecach że sam wzmacniacz na budżetowych głośnikach potrafi tak zagrać. Później podłączyłem głośniki pod wieżę i włączyłem tą samą piosenkę. Totalna kaszana. Muzyka wydała mi się się płaska bez wyrazu, po prostu coś tam leciało. Może bardziej doświadczeni koledzy się teraz uśmiechają pod nosem ale na chwilę obecną znalazłem dla siebie wzmacniacz. Macie może jakieś propozycje głośników do tego wzmacniacza( Pokój 12 m2)? Wydaje mi się ze to nie ostatnie słowo mojej unitry i może zagrać lepiej na innych głośnikach. Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unitra pw9013 też ostatnimi czasu odkurzałem ten wiekopomny wyrób polskich inżynierów, na chwilę podłączyłem, zabolały uszy icon_biggrin.gif przestraszyłem się o kolumny, dla mnie czas podniecania się tym dźwiękiem minął lata temu ( może niestety ). Z racji niewielkiej mocy unitry, jak i małej powierzchni pokoju poszukaj jakiś niedużych monitorów, przefiltruj na allegro po cenie od /do pewno coś trafisz .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko 8 Ohm, miałem kiedyś przez chwilę tego grzmota. Te pierwsze podłogówki mają wymienione głośniki, ale na oryginalne z tego jak to wygląda. Widziałem je jakiś czas temu. Ale wysokotonowe zniszczone. Choć za tą cenę i do takiego wzmacniacza to i tak rarytas.
Wszystko zależy, jak Autor ogólnie zapatruje się na zakup kolumn do tego wzmacniacza ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje:-) Gadałem z tatą jako pierwszym właścicielem tego wzmaka i mówił że w grę wchodzą tylko głośniki 8ohm bo 4 może popalić. Głośniki stojące odpadają ze względu na brak miejsca w pokoju. Monitory zostały by powieszone na ścianie ze względu na jak najszersze rozstawienie. Najbardziej do gustu przypadły mi głośniki firmy gale. Kolorem pasują mi do mebli. Zastanawia mnie jeszcze dwie rzeczy:
1. Te głośniki mają 4 wejścia na głośnik a ode mnie ze wzmacniacza wychodzą tylko 2 na głośnik. Czy da się to pogodzic?
2.Lubię dobry bas w muzyce elektronicznej. Czy te głośniki taki zapewnią w moim pomiesczeniu?
Jeżeli szukam niemożliwego w tej kwocie to mnie poprawcie bo dopiero raczkuję jeśli chodzi o sprzęt z wyższej półki;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...