Skocz do zawartości

Zestaw Stereo w cenie 2000-2500zł


Maciek91x

Recommended Posts

Witam, jestem nowym użytkownikiem. Przeczytałem pobieżnie podobne tematy na forum. Mam parę wątpliwości które chciał bym rozwiać icon_smile.gif
Liczę, że mi w tym pomożecie.

Mogę przeznaczyć do 2500 zł, sprzęt ma być nowy (warunek konieczny), potrzebuję (wzmacniacza? amplitunera? - coś co podepnę najlepiej przez złącze optyczne S/PDIF do komputera a następnie takie urządzonko wzmocni dźwięk i wyśle je do głośników icon_smile.gif ) i głośników. Póki co źródłem będzie komp ze zintegrowaną kartą muzyczną, grać będzie w pokoju około 10m2 (póki co, ale nie wykluczone, że niedługo zmienię mieszkanie, dlatego szukam czegoś uniwersalnego). Sprzęt ma być uniwersalny i brzmieć ciepło. Będzie używany do muzyki (każdy gatunek) i filmów. Chciał bym kupić dobry sprzęt raz i mieć go parę lat. Najlepiej gdyby odtwarzacz/wzmacniacz/amplituner (nie wiem jak nazwać to urządzenie) miał wyjścia na głosniki 5.1 - kiedyś chciał bym z tego stworzyć kino domowe a póki co używać jako zestawu stereo 2.0.

W podobnym temacie znalazłem Marantz MCR-503 z monitor audio bx2, wzmiankę o ciepłym brzmieniu Harman Kardon 3390/3490. Jednak jak już chyba wolał bym póki co kolumny które wyposażone są w głośnik niskotonowy o średnicy 20cm - liczę na ciepłe miękkie, nisko schodzące basy.
Czy możecie coś zaproponować w cenie do 2500zł? Niestety póki co jestem kompletnym laikiem, więc podesłanie jakiegoś FAQ też będzie dla mnie cenne.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To znajdź jakiś zestaw i kolumny by miały 20cm średnicy a my Ci podpowiemy, czy to dobre.
Czy te 20cm ma jakieś znaczenie, o czymś świadczy, będzie lepsze w zestawie za 2.5kzł w pokoju 10m? icon_eek.gif
I jeszcze 5.1 w tym wszystkim. Wiesz, jeśli coś jest do wszystkiego, to najczęściej właściwie do niczego.
Kino to kina a stereo to stereo. Traktorem też można wyjechać na przejażdżkę, tylko chyba nie o to chodzi?
Te rzeczy słabo się ze sobą łączą. A dobre stereo mamy co najwyżej z bardzo drogiego KD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html
http://www.redcoon.pl/B292469-Denon-AVR-13...-51?refId=ceneo
Np model S2 podpięty do denona AVR 1312B.
Może minimalnie wyjechałem za budżet, ale póki co najfajniej by było usłyszeć opinię o takim zestawie.

Nie wiem czy takie głośniki lepiej się sprawdzą. Mówię - jestem laikiem... nie znam się na tym, dlatego pytam icon_smile.gif Jednak logika nakazuje myślenie, że większy głośnik stworzy niżej schodzący bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszesz, ze sprzęt ma być używany i do muzyki i do filmów.
W zależności od tego na czym będziesz się skupiał bardziej, powinien być określony wybór zestawu. Mam na myśli wybór, pomiędzy stereo,a kino domowe. Musisz wiedzieć, że w szczególności nowy zestaw kina domowego za 2000 zł, może rozczarować Cię brzmieniem w stereo (nie musi, w zależności z czym będziesz miał porównanie). Jak sama nazwa mówi, jest to urządzenie z innym przeznaczeniem niż słuchanie muzyki.
A szkoda byłoby, po zakupie amplitunera kina domowego,w zamian szukać nowego wzmacniacza stereo. Nie wspominając o fakcie znacznej utraty wartości sprzętu, przy jego sprzedaży.
Więc może zastanów się co będzie priorytetem dla Ciebie. Muzyka, czy film ?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, polecam Ci przeczytać to :
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
[ Audio, co kupić - Stereo czy kino domowe? ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe Samsung HT4500 robi na mnie pozytywne wrażenie. A kosztowało 700zł i ma jakieś małe głośniczki + mały subwoofer. Fakt jest taki, że gra w dużym 20m2 pokoju. Tu póki co będzie skromne 10m2 w dodatku zagracone. Tak czy inaczej szukam czegoś uniwersalnego. Powiedzmy, że bardziej skupię się na muzyce, ale chciał bym też usłyszeć dźwięk wybuchu w czasie filmu lub gry (zestaw grać będzie pod kompem). Zacząłem myśleć nawet nad głośnikami edifier S730 jednak dokładając jeszcze trochę widzę, że mozna mieć porządne stereo. Dlatego też nie wiem jak przeznaczyć taką kwotę. icon_smile.gif

Rozumiem, że wg was, znając moje podejście z zestawu:
http://allegro.pl/harman-kardon-hk3390-skl...3997549177.html
+
http://allegro.pl/monitor-audio-bx2-dealer...3974992340.html

Powinienem być zadowolony? Czy ktoś jest w stanie opisać jakoś brzmienie takiego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno nieźle zagrać. Harman gra przyjemnie a Monitory są dość żwawe i detaliczne. W muzyce sprawdzą się jak najbardziej.
Dokładnym opisem brzmienia niech się zajmie raczej ktoś, kto słuchał tego konkretnego zestawienia.

Co do 20cm głośników, to niby logiczne, ale nie do końca. Jeśli logika nie jest poparta pewną wiedzą można zbłądzić w ciemną uliczkę.
W pokoju 10m2 nie są Ci właściwie potrzebne takie kolumny, bo:
Niskie tony i tak się w tak małym pokoju prawidłowo nie rozwiną. Wynika to z praw fizyki (akustyki). Niskie fale mają największą długość. Nawet parę metrów i więcej. Tak mały pokój nie dysponuje nawet jednym takim wymiarem.
Stawiając tam duże kolumny albo o dużych głośnikach niskotonowych, które naprawdę nisko schodzą narażasz się na to, że zamiast grać będzie bumiało. I zakłóci resztę pasma. Nie da się praktycznie słuchać w takim przypadku.
Duże membrany na ogół trzeba dobrze napędzić, czyli wzmacniacz musi być mocny. No powiedzmy, że Harman wystarczy.
Ale też w małym pokoju nie potrzebujesz tak dużej mocy do słuchania. A takie membrany grają dopiero przy mocniejszym
rozkręceniu potencjometru. Przy cichszym słuchaniu może być kiepsko.
A uniwersalnych kolumn, które zagrają w 10 i 20 albo 30metrach raczej nie ma. Kolumny dobiera się do konkretnego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie obok o zestawie stereo za 2500 zł opisywałem Harmana Kardona 3390 z monitor audio bx2. Jest to idealny zestaw do muzyki jazzowej, miękkiej, ciepłej, dającej klimat zadymionej kawiarni. Nie za bardzo widzę wykorzystywanie go do muzyki filmowej, gdzie może brakować dynamizmu. Jako zestaw stereo - fajnie, ale nie do rocka, metalu czy klasyki w stylu Summer Presto Vivaldiego, gdyż dynamiki w mojej opinii trochę tam brakuje.

Co najważniejsze, to kompletnie nie widzę, jak chcesz z zestawu stereo zrobić kino domowe. Nie ma rzeczy uniwersalnych, a jak coś jest do wszystkiego to sam wiesz do czego jest. Dlatego musisz wybrać, albo zestaw stereo, albo kino domowe. Atutem HK jest wygląd i miękkie, ciepłe brzmienie, wadą brak dynamiki, który dość poważnie go dyskwalifikuje z bycia urządzeniem mającym dawać Ci konkretne efekty przy oglądaniu filmów. Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów to pisz. Osłuchiwałem ten zestaw od Metallici, po Muse, Ludovico Einaudiego, Queenów, Roberto Cacciapaglii itd.

Trochę mi też nie pasuje źródło... komp z zintegrowaną kartą dźwiękową to marnotrastwo takiego zestawu za taką kasę. Generalnie też na twoim miejscu zastanowiłbym się czy nie brać czegoś niżej w sensie kolumn np BX1. bo u mnie zestaw marantz mcr 503 i monitor audio bx2 grają na niespełna 20 metrów kwadratowych, a rozwijam potencjometr do 2/3 całkowitej mocy i jest już w cholerę głośno i nigdy głośniej nie słuchałem, bo chyba by mi uszy rozwaliło icon_wink.gif
Kupując mniejsze kolumny mógłbyś zaoszczędzić i wziąć jakiegoś DAC'a lub jakiś odtwarzacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze icon_smile.gif Cieszę się, że wiele osób wypowiada się w temacie.

Właśnie tego buczenia się obawiam. Obecnie mam stare creativy 5.1 z 24W subem w obudowie Bass Reflex i niestety basy buczą. Pomijam fakt jakości całego zestawu, ale buczenie słyszę.

Detaliczność zestawu będzie dla mnie ogromnym atutem. Z czasem - za miesiąc czy 2 pewnie pojawi się jeszcze zewnętrzna karta muzyczna. Ale bez przesady - creative na usb czy coś podobnego. Tematem się jeszcze nie interesowałem... Raczej na takie urządzenie bym chciał przeznaczyć do 300zł.

Liczyłem na znalezienie koloumn ze sporymi głośniczkami basowymi o dużej sprawności. Nie pomyślalem jedynie, że to nie ten zakres cenowy icon_smile.gif
Więc rozumiem, że póki co radzicie mi zrezygnować z szukania kolumn z głośnikiem basowym 20cm na rzecz ~16-17cm. Ok.

W kwestii muzyki. Zakres tego czego słucham jest bardzo szeroki. Fakt jest jeden - jazzu mało. Jak już to raczej utwory pokroju Metallica - Nothing else matters, Czasem Hans Zimmermann a czasami się kończy na Tede czy jakiejś dyskotekowej nucie (jak to mówi Abelrd Giza - bo to jest jedna nuta tylko zapętlona)

Kolumny BX1 mi nie leżą ze względu na malutkie głośniczki. Nie mam doświadczenia ale nie wydaje mi się, żeby mój gust brzmieniowy mogły zaspokoić. W każdym zestawia który póki co spotkałem chociaż by lekko podbijam bas. Czy to słuchawki (Creative aurvana live!) czy moje stare głośniki creativa 5900, czy wspomniane wcześniej kino domowe samsunga. Zawsze bas idzie w górę. Dlatego boję się, że i tym razem będzie mi czegoś brakło. Dla mnie taka kwota to dość dużo i chciał bym coś co będzie odpowiadało mojemu gustowi który krótko można określić słowem "Loudness".

Może istnieje jakiś zestaw który trafi dobrze w mój gust. Nie oczekuję audiofilskiego brzmienia tylko po prostu szczegółowe, przełne, ciepłe brzmienie. A może jakis zestaw w którym dźwięk przesyłany jest przez wifi lub bluetooth? Wówczas wykluczymy (chyba?) kartę dźwiękową komputera.

Chyba, że może odpuścić, nie inwestować aż takich pieniędzy i kupić np http://www.bose.com/controller?url=/shop_o...ion_5/index.jsp ? Co o tym sądzicie? lub o tym : http://allegro.pl/hit-glosniki-edifier-2-1...3994444075.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się wielkość tylko jakość, naprawdę polecam Ci żebyś poszedł na odsłuchy. Podając tutaj jakieś komputerowe zestawy nie wiem czy w opinii niektórych nie będziesz narażał się na śmieszność. Swoją drogą jesteś przykładem na to jak przemysł muzyczny zabija naturalizm i dobrą jakość muzyki. Nienaturalne podbijanie basów to zmora obecnego sprzętu. Markowe słuchawki BEATS by Dr. Dre są tego najdoskonalszym przykładem.
Wybierz się do sklepu poproś o odsłuchy, weź swoje płyty, bądź muzykę na pendrive'ie, ale w dobrej jakości 256-320kbps mp3, albo Flac, jeśli urządzenie będzie je potrafiło odtworzyć. Co ważne jeśli trafisz na fachowców w sklepie to oni Ci także będą potrafili doradzić, bo nam na głucho zawsze trudniej to zrobić.

Poza tematem czy przy podbijaniu basów nie odczuwasz pogorszenia jakości odsłuchu, zniekształcenia tego co się słucha?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz. Ale tu Ci chyba nikt nie doradzi abyś kupił głośniczki komputerowe.
Co do podbijania niskich tonów, to mogą być dwie przyczyny. Albo ten zestaw Creative 5.1 jest tak marny, że sub wydaje mocne, ale jednak monotonne niskie, właśnie przypominające buczenie. Gorzej jeśli mody własne pomieszczenia są takie, że podbija Ci silnie niskie
tony, Wówczas im mocniejsze niskie tony uzyskasz z kolumn, tym bardziej będą one podbite. Ale tego nie potrafię na odległość przewidzieć, czy sprawdzić.
I może właśnie delikatniejsze kolumny byłyby lepszym rozwiązaniem. Ważne też, czy możesz w razie czego odjechać nimi od ściany dalej albo ustawić w zupełnie innym miejscu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biurko jest tego typu : http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10116651/ Centralnie pod nim stoi Sub.
Rozkład pokoiku. Każdy bok ma po około 3,3m. Rozkład pokoju w załączniku. Na biurku wiadomo stoi komp i maxymalnie rozstawione satelitki od głosników komputerowych.

Postaram się w najbliższym tygodniu iść i posłuchać. Zwłaszcza głośników monitor audio bx2 w połączeniu z HK 3390. Podoba mi się ten zestaw wizualnie dlatego chcę zobaczyć jak zagra.

Moje słuchawki - Creative aurvana live to produkt rebrandowany Denon AH-D1001. Przetworniki zostały te same tylko zamknięto je w innej obudowie. Główny problem jest taki, że nie mam dobrego źródła. Tak czy inaczej podpięte do komputera grają fajnie, ale trochę płasko. Dlatego o te 3-4db podbijam bas. Słucham gównie utworów we flac, ale między flac a mp3 320kB/s przekonwertowanym z tego flac różnicy nie umiem wychwycić. Pewnie to jest kwestia źródła...
Po podbiciu basów dla mojego ucha dźwięk się ociepla. Czasem zamiast podbić bas obniżam okolice 1000Hz. Wolę taki dźwięk icon_smile.gif

Podając głośniki komputerowe poniekąd miałem nadzieję na to, że może ktoś z Was je słyszał i ma możliwość określić róznicę w jakości dźwięku pomiędzy nimi a zestawem np BX2 i HK. Po prostu brak mi doświadczenia w odsłuchach...

Jeżeli odjadę z kolumnami od ściany to zbliżę je do swojego ucha. Niestety... muszą stać pod ścianą i to nawet nie w rogach pokoju - muszą stać obok biurka. Póki co to jest jedyne rozwiązanie. icon_sad.gif

Za jakiś czas na pewno zmienię mieszkanie dlatego szukam tej "Uniwersalności". Póki co mieszkanie tylko wynajmuję - na czas studiów.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem przesunąć subwoofer. Faktycznie, niskich tonów ubyło, ale zyskały na jakości. Więc może warto zacząć zastanawiać się nad jakiś zestawem 2.1? Czy istnieją amplitunery które mają wyjścia 2.1? Do których można podpiąć np dwie kolumny stereo i uzupełnić je o subwoofer? Takie rozwiązanie wydaje mi się, że by mi najlepiej odpowiadało. Dwie kolumny których zadaniem będzie odwzorować przestrzeń oraz detale brzmienia a dolne pasmo zostało by uzupełnione przez głośnik do tego przeznaczony. Myślę sensownie? icon_smile.gif

Chyba, że jednak wybrać Harman Kordon 3390 i do tego Wharfedale DIAMOND 10.6

Gubię się w tym wszystkim... ;/ Z jakimiś logicznymi kablami z tego co widzę można zamknąć się w 3000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w kinie domowym układ z subwooferem jest czymś normalnym, to w stereo rzadko się sprawdza. Trudno jest tak dopasować monitory i sub by spójnie, dobrze razem grały.
Lepiej kupić takie kolumny, które wytworzą dobre niskie tony. A później uskładać na subwoofer aktywny z płynną regulacją odcięcia, by można go stosować w kinie domowym albo ew dodać niskich gdyby Ci naprawdę ich brakowało. Płynna regulacja pozwoli na lepsze dopasowanie suba do pomieszczenia, kolumn i aktualnych potrzeb.
Do Harmana raczej nie wybrałbym Wharfedale, tylko kolumny dynamiczniej, wyraziściej grające.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jesteś w stanie polecić mi coś co zagra ładnie dołem i górą a średnica nie straci na jakości? Średnie tony mogą być lekko wycofane ale nadal zależy mi na ich jakości i jakiejś głębi. Zdążyłem już zauważyć, że do 2000-2500zł ciężko wybrać zestaw z kolumnami które sensownie zagrają partie basowe (zaczną przenosić od około 35-40Hz) i w dodatku będą potrafiły ładnie odtworzyć scenę wraz z detalami...
Jakikolwiek zestawi. Póki co widzę (z amplitunerów) tylko marantz i harman kardon. Ewentualnie denon. Może istnieje coś z trochę niższej półki co pozwoli na realizację moich wymagań? Tak aby jednak mimo wszystko zbić trochę cenę ale nadal uzyskać brzmienie lepsze od jakiś komputerowych głośniczków?

Np http://www.morele.net/boston-acoustics-bac...i-black-614573/
http://www.morele.net/magnat-monitor-supre...0-black-525632/
http://www.morele.net/magnat-monitor-supre...0-mocca-525635/

Do tego coś co napędzi takie kolumny? W cenie do 800-900zł?
http://www.morele.net/wzmacniacz-denon-pma...-silver-502330/

Czy zestaw pod kontrolą tego denona można podpiąć np do komputera?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie swojego problemu. Głośniki firmy Microlab model Solo 7C + Jamo SUB 210. Póki co skłonię się ku samym głośniczkom microlaba a z czasem uzupełnię o suba jeżeli będzie brakło mi basu.
Jedyne co mnie trochę martwi to konieczność regulacji głośności dla suba i głośników oddzielnie.
Będzie taniej a podejrzewam, że będę zadowolony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że za bardzo fascynujesz się danymi technicznymi, możliwościami sprzętu "na papierze" a nie za bardzo wiesz jak to odnieść do rzeczywistości. A Twoja rzeczywistość jest taka, że masz pokój 10m2. Jeśli chcesz wstawić do swojego pokoju kolumny, które mogą być nieraz za duże nawet od 20m2 a zagrają dopiero swobodnie w 30m2, to życzę Ci powodzenia. Może jakimś cudem jeśli Twój pokój wybitnie wygasza niskie częstotliwości (a chyba nie) nie będzie tylko jednostajnego bbbbuuuuummmmm i niewiele więcej.
W tak małym pomieszczeniu (nie chce mi się tego sprawdzać) prawidłowo rozwinie się fala o częstotliwości powiedzmy powyżej 50hz.
Jeśli kolumny nie mają napisane, że pasmo przenoszenia jest np. +/- 3dB 30-20000Hz, to w rzeczywistości przy takim spadku ciśnienia na skrajach pasma mogą przenosić od 50 czy 60hz na dole. Bez podanych spadków ciśnienia na skrajach pasma taką informacją można sobie podetrzeć ... icon_mrgreen.gif
Ja w 21m2 miałem kiedyś monitory standowe, które przenoszą 55-20000Hz ze spadkiem +/- 3dB. I wierz mi, że niskich tonów było tyle, że nawet momentami za dużo. Gościły u mnie kolumny podłogowe z większymi membranami niskotonowymi i teoretycznym pasmem przenoszenia dużo niższym i co? Zagrały skromniej w dole pasma. Dużo zależy też od klasy kolumn, wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...