Skocz do zawartości

Zestaw Stereo w cenie 2000-2500zł


Maciek91x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miałem okazję posłuchać solo 7c. W pomieszczeniu w którym grały okazalo się, że... basu nie ma. Utwór brothers in arms w którym występuje grzmot pioruna wydawał się nagrany w czasie delikatnego deszczu. To jak można to nazwać uderzeniem? ;/ Nie pasuje mi to...
Ale scenę i detalicznośc grania prezentują na przyzwoitym poziomie. Creative T5900 podpięte jako 2.1 grają dla mnie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym zgadzam co napisałeś. Co do detalów nie mam się do czego przyczepić. Ale brakuje mi tego uderzenia. Mam po prostu wrażenie, że zmieniając głośniki które kosztowały 400zł, kupując takie za 600 i do tego dac'a za 350zł zyskuję bardzo niewiele a tracę dużo.
Muszę szukać dalej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś co w jakikolwiek sposób ciekawie zagra. Mogą być i kolumny podłogowe - byle by nie były przesadnie szerokie. Mogą być wysokie, głębokie ale nie przesadnie szerokie. Z resztą liczy się dla mnie dźwięk. Jednak póki co widać, że bardziej interesuje mnie możliwość przeniesienia jak najszerszego pasma a dopiero na drugim miejscu scena...
Nie mam określonych preferencji co do sprzętu. Jedyną granicą jest cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Ty ciągle patrzysz na duże kolumny podłogowe do swojego pokoju? To może kup, spróbuj? Czasami tak kosztowne doświadczenie jest jedynym lekarstwem.
A seria F jest nieszczególna. Dużo lepiej grają wyższe modele.


Oj jest nieszczególna, a pisząc o wyższych modelach f1angel nie ma na myśli f360 icon_wink.gif Trochę szkoda po krajowa firma z aspiracjami, no ale w sumie za 330zł ciężko zrobić udaną i ładną kolumnę. Z drugiej strony ciekawe po ile schodzą od producenta np."ładnie zrobione" jamo 606 jak są w sklepie po 590zł. Inne polskie firmy za dobry wyrób liczą sobie, oj liczą...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...
Bose Companion 3 - zestaw który mnie potężnie zawiódł. Straciłem 30 sekund na słuchanie jego. Bas słaby i plastikowy, zero zejścia, głośniczki piskliwe, zero środka. Odpadają
Bose Companion 5 - praktycznie jak wyżej. No może efekt przestrzenny robi jakieś małe wrażenie ale bez przesady.
Bose cinemate gs - tu się robi ciekawiej wg mnie. Wiadomo, środek jest wycofany bo i nie ma co go przetworzyć, ale taki dźwięk bym zaakceptował. Piękny, mięsisty, miękki bas schodzący nisko, naprawdę szeroka scena - brakuje tylko środka. Gdyby kosztowały 1000zł to wybór był by już dokonany a ja siedział bym w domu rozpakowując nowy produkt. Niestety kosztują 2500zł co uważam za lekką przesadę. Jednak jeżeli nie znajdę nic innego pójdę jeszcze raz ich posłuchać - tym razem z własną muzyką.

Salon denona:
Wzmacniacz Denon 720ae
Głośniki :
Dali Zensor 1 - zimny, ostry dźwięk, scena jakaś była, ale co z tego skoro dźwięk jest ostry i razi. Barwa dźwięku zdecydowanie zimna, odpada.
Dali Zensor 3 - tu już było lepiej, ale nadal daleko od moich oczekiwań. W moim odczuciu do bose cinemate gs było im bardzo daleko zarówno pod względem sceny, zejścia jak i barwy dźwięku (tak samo zimna a dźwięk ostry i plastikowy). Bas zaczął w ogóle istnieć w porównaniu z Zensor 1, ale nadal dolne partie ubogie. Scena jakaś tam była, ale ... zupełnie nie porwała.
Dla porównania jeszcze były Dali Ikon 5 mk2. Tu się już zrobiło fajnie, chociaż nadal wg mnie czegoś temu dźwiękowi brakowało. Scena ciekawa, może nie przesadnie szeroka, ale odczuwalna, dość ładny bas, może niezbyt nisko schodzący, ale miękki -taki jakiego oczekiwałem. Kolumny grają nie tak źle, ale nadal mnie nie porwały.

Czas znaleźć te stx'y...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor 1-3 nie zagrały i czas na stx ... no trochę jeszcze jest po drodze popularnych markowych kolumn w tym przedziale cenowym które można posłuchać w tym czy innym sklepie bez "ściągania" od dystrybutora, urlopu by nie starczyło na odsłuchanie .
STX to bardziej seria FS czy FX bo F to ...było już na forum wspominane.
Zresztą same gabaryty kolumny i średnica głośnika basowego nie świadczą że będzie mięsisty bas i pokłady eksplodującej energii.
Słuchałem jakiś czas temu ogromnnych HECO new statment http://www.rtvmax.pl/Sklep/The-New-Stateme...,0,175,5957.htm , (2x20cm basowe głośniki 17cm średniotonowiec i dolne pasmo jak w super subwooferze kinowym od ...18Hz ,50 kg wagi jedna) i co, zagrały delikatnie jak "suche monitory " analitycznie, ale z ogromna sceną i przestrzenią, pełna kontrola dźwięku.
Jak masz możliwość posłuchaj może monitor audio mr4, br5, Q Acoustic 2050i, mission mx4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co staram się umówić z stx na odsłuch. FS250 i FX200. Jeżeli tańsza z nich mnie zadowoli to chyba już nie będę szukał dalej, poczekam miesiąc, dozbieram parę groszy i zainwestuje w taki zestaw.
W sumie faktycznie - monitor audio mr4 są niewiele droższe. Postaram się i ich posłuchać wcześniej.
Wg Was. Jaki nowy wzmacniacz/amplituner najlepiej wybrać (cena do ~1000zł)? Jeżeli to będzie urządzenie do którego mogę podpiąć pendriva i które zdekoduje mi flac to będzie dodatkowy atut icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo, czy wzmacniacz stereo to urządzenia przeznaczone do pracy z dwoma kolumnami. Czyli to zestaw stereo do słuchania muzyki. Amplituner kina domowego, jak sama nazwa mówi jest urządzeniem z innym przeznaczeniem. Stąd wiele osób się dziwi, że ich zestawy kiepsko grają. Szukają problemu w kolumnach, chcą je zmieniać na inne, a problem tkwi we wzmacniaczu.
Dlatego jeżeli szukasz zestawu do słuchania muzyki, to ampli kina domowego omijaj z daleka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdziesz do stx i na dzień dobry włączą Ci nieznane kolumny( np. fx200 ) na amlitunerze kina domowego ( może nawet z włæczonym loudnes,em icon_wink.gif ) możesz być oczarowany. Usłyszałbyś różnicę zaraz po przepięciu tych kolumn pod normalny wzmacniacz stereo.
Markowy wzmacniacz stereo nawet poniżej 1 tys daje gwarancje poprawnego stereo, przekazu powiedzmy wiernego, natomiast w amplitunerze K. domowegego za te pieniądze tego nie uświadczysz.
Jak chcesz odtwarzać coś z dysków itp. Kup odtwarzacz cd z wejściem usb, lub ewentualnie dvd/bd. Jeśli dodatkowo słuchać np. radia internetwego i mieć też mnogość wejść to odtwarzacz sieciowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny odsłuch.

Denon 720AE + Wharfedale 10.6

I chyba to jest to czego szukam. Pominę fakt, że oczywiście i tym razem brakowało mi dołu. Jednak środkowe i górne pasma trafiała dość dobrze w mój gust. Szerokość sceny mnie wręcz urzekła. Na pewno pod względem szerokości sceny nie potrzebuję nic więcej. Ciężko mi ocenić separację instrumentów bo utwór był taki sobie ale też nie zauważyłem jakiś niedomagań.

Więc teraz chyba skłonię się ku postawieniu kilku nowych pytań.
Denon 720AE - czy za cenę 1300zł można znaleźć coś lepszego? Czy jak na tę cenę jest to "Klasa sama w sobie". Czy warto dołożyć do czegoś ciut lepszego?
Np: http://allegro.pl/onkyo-tx-8050-nowy-z-sal...4005029406.html - fajne bo multimedialne, ale czy nie gorsze jakościowo? Lub czy mogę zaoszczędzić i wziąć: http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-8020...3975752075.html

W sumie to bardzo zainteresował mnie właśnie ten ONKYO TX-8020 - ma wszystko czego oczekuję. Czy mógł by się ktoś na jego temat wypowiedzieć? Ułatwi mi to bardzo wybór amplitunera.
Kolumny - czy istnieje coś lepszego od tych które podałem wyżej? Tak aby cena za kolumnę oscylowała w granicach 900zł. Brakowało mi chyba jedynie trochę dolnych rejestrów. Jednak całość naprawdę mi się spodobała. Za cenę około 3000zł (a kablami) taki zestaw mnie bardzo interesuje.

Pozdrawiam! icon_smile.gif (i serdecznie dziękuję za wszystkie dane mi w tym temacie rady)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas to raczej nie popisowy element wafli serii 10.x, za podobne pieniadze kupisz missiony mx-4( w W-wie z ekspozycji lub allegro nawet 1600) grają dynamicznie z obszernym dołem. W podobnej cenie tannoy V4(1700 za parę), monitor auio mr4( efektownie lecz neco mniej wyrafinwane od poprzednch).

Napisałeś że cyt."Ciężko mi ocenić separację instrumentów bo utwór był taki sobie ale też nie zauważyłem jakiś niedomagań"... koniecznie zabierz swoją płytę CD którą znasz, lub nagraj sobie płytkę z kilkoma piosenkami, abyś mógł słuchać tych samych piosenek na różnych systemach audio, słuchanie przypadkowych piosenek jest trochę bez sensu ( bo nie masz punktu odniesienia ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Masz rację. Zaraz coś wypalę własnego na płytce.

Czy mógł byś opisać co rozumiesz przez mniej wyrafinowane brzmienie monitor audio mr4?

Jeszcze drugie pytanie - dla mnie ważne - Czy gdzieś mogę przeczytać ocenę/opinię/test Onkyo 8020? Póki co w internecie znalazłem głównie testy po niemiecku a tego języka nie znam... Lub angielskojęzyczne zapowiedzi premiery produktu. Jednak z zapowiedzi nic nie wynika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak można odnieść kolumny Jamo model S506 oraz Taga TAV-606F v.3. do Wharfedale 10.6? Omijać je czy również warto szukać możliwości ich odsłuchu?

Fakt, faktem, że głównie liczy się dla mnie jakość dźwięku i nie zwracam aż takiej dużej uwagi na wygląd, jednak jakość wykonania Wharfedale mi bardzo przypadła do gusty. Cieszą i słuch i wzrok icon_smile.gif
missiony mx-4 i tannoy V4 mniej mi się podobają. Oczywiście tak czy inaczej będę szukał możliwości ich odsłuchu. icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...